środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2008, 11:55

Kazimierz Dolny, Janowiec: podczas imprezy zobaczymy m.in. premierowe pokazy najnowszego filmu Łukasza Barczyka.

Będzie również debiutancka fabuła Jaimego Marquesa Olarreagi, ostatniego obrazu Roberta Altmana i trzeciej odsłony trylogii Carlosa Saury o współczesnej muzyce miejskiej.

Do tego huczne otwarcie przeglądu filmów z Januszem Gajosem i koncertowe wprowadzenie do cyklu projekcji pod hasłem "Muzyka, moja miłość”. To najmocniejsze pozycje pierwszego festiwalowego weekendu.

Festiwal "Dwa Brzegi” to przede wszystkim impreza filmowa. Dla widzów przygotowano aż sześć miejsc, w których będą mogli oglądać filmy. W Kazimierzu za kina posłużą duży i mały namiot przy ul. Nadwiślańskiej, Mały Rynek i zamek. W Janowcu - zamek i Gminny Ośrodek Kultury. Najwięcej atrakcyjnych projekcji i premier będzie w dużym namiocie, który nazwano Kino Pod Srebrną Gwiazdą.

Tu w sobotę o godz. 16.30 nastąpi uroczyste otwarcie ośmiodniowej imprezy. Po części oficjalnej zaprezentowany zostanie premierowo film "Nieruchomy poruszyciel” w reżyserii Łukasza Barczyka z Janem Fryczem w głównej roli.

Na niedzielę na godz. 15.15 zaplanowano oficjalne otwarcie przeglądu filmów z Januszem Gajosem. Najpierw zobaczymy sławnego aktora na żywo, a potem w obrazie "Tam i z powrotem” w reżyserii Wojciecha Wójcika.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się retrospektywa Gusa van Santa. W ramach cyklu "Buntownik nieokiełznany” najpierw, w sobotę o 11, pokazany zostanie w Kinie Pod Srebrną Gwiazdą film "Za wszelką cenę”. Potem będą m.in. takie obrazy autora kina niezależnego jak "Drugstore Cowboy”, "Słoń” i "Moje własne Idaho”.

W niedzielę w dużym namiocie będą premierowe pokazy dwóch zagranicznych fabuł. O 17.40 ruszy projekcja "Złodziei” w reżyserii Jaimego Marquesa Olarreagi, a o 19.45 zacznie się seans z "Ostatnią audycją”, ostatnim filmem Roberta Altmana.

Plenerowe kino na Małym Rynku będzie startowało o godz. 21. Na godz. 22 wyznaczono początek pokazów pod hasłem "Muzyka, moja miłość” w ruinach kazimierskiego zamku. Jako pierwszy zaprezentowany zostanie obraz Carlosa Saury "Fados” (polska premiera!). To w niedzielę. W sobotę o 21 odbędzie koncertowe wprowadzenie do filmu w wykonaniu najwybitniejszego pieśniarza fado, Carlosa do Carmo.

Film i muzyka zagości także na zamku w Janowcu. W niedzielę o 21.30 zdarzy się tu niezwykła projekcja nagrodzonej Oscarem animacji "Piotruś i wilk” z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo przez grupę filharmoniczną Summer Septet.

Granie na żywo będzie także w Domu Architekta. Na spektakle organizatorzy zapraszają do hotelu "Król Kazimierz” i do kościoła św. Anny. Spotkania będą w specjalnych namiotach przy ul. Nadwiślańskiej.

W sobotę o 15 w sąsiedztwie namiotów kinowych zostanie otwarty polowy salon Empiku. Tego dnia z publicznością spotkają się w nim Elżbieta Dzikowska, podróżniczka, pisarka i krytyk sztuki, Dmitrij Strelnikoff, autor powieści "Ruski miesiąc”, i Tomasz Piątek, autor książki "Pałac Ostrogskich”. Niedzielne popołudnie upłynie tu z Marcinem Giżyckim i Michałem Merczyńskim, Januszem Gajosem oraz z twórcami filmu "Piotruś i wilk”.

Sprzedaż biletów na projekcje filmowe rozpocznie się w piątek o godz. 9 w kasach w Zespole Szkół im. J. Koszczyca-Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9.
Dokładny program festiwalu na stronie internetowej www.dwabrzegi.pl.

Jacek Szymczyk
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!