Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 kwietnia 2016 r.
18:52

GDDKiA podsumowała natężenie ruchu na drogach woj. lubelskiego (MAPA)

0 12 A A
W całym województwie największy dobowy ruch panuje na północnej części obwodnicy Lublina
W całym województwie największy dobowy ruch panuje na północnej części obwodnicy Lublina

Znamy wyniki ubiegłorocznego pomiaru ruchu na lubelskich drogach. Największe natężenie jest pomiędzy Kalinówką a Piaskami na S12/17.

Aktualizacja artykułu: 13 kwietnia 2016 r. 8:08
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pobierz mapę w PDF (4,6 MB)

Przez 11 wybranych dni ubiegłego roku mierzono ruch na drogach województwa lubelskiego. Pomiary prowadzono w 24 punktach. Był to pierwszy pomiar po oddaniu do użytku całego odcinka S17 wraz z północną obwodnicą Lublina. Poprzedni wykonano w 2010 roku.

– Realizacja S17 pozwoliła rozdzielić ruch tranzytowy od ruchu lokalnego. Przed budową najbardziej obciążonym odcinkiem był wylot z Lublina w kierunku Piask, krótki odcinek na wysokości Kalinówki. Przed oddaniem do użytku S12/17 natężenie dobowe wynosiło 35,8 tys. pojazdów. W tej chwili, w tym miejscu wynosi 24,6 tys. pojazdów. To nie oznacza, że ten ruch gwałtownie zmniejszył się, ale uległ separacji. W tej chwili kierowcy wjeżdżają do Świdnika nową drogą wzdłuż lasu, Jana Pawła II lub „nową” Mełgiewską. A ruch lokalny do domków jednorodzinnych jest kanalizowany drogami serwisowymi – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Natężenie ruchu na obwodnicy Lublina, w zależności od odcinka, waha się od 8,2 tys. do 15,4 tys. pojazdów na dobę. Najbardziej obciążone są odcinki pomiędzy węzłami Lubin Rudnik a Lublin Felin.

Przeciętnie w ciągu doby porusza się od 11 do 13 tys. pojazdów. A to oznacza, że kierowcy jadący na kierunku Lubartów-Zamość skracają sobie drogę. – Najmniejsze obłożenie ruchem, przeciętnie 8 tys. pojazdów na dobę, jest na północnej części pomiędzy węzłami Lublin Sławinek a Lublin Rudnik. Na tych odcinak ruch jednak wzrośnie po oddaniu zachodniej części obwodnicy Lublina, pod koniec tego roku – dodaje K. Nalewajko.

Wielu jedzie przez miasto

Ciekawostką są dane dotyczące ruchu ciężarowego. Do Lublina od strony węzła Lublin Jastków wjeżdża 3,1 tys. ciężarówek na dobę. Na obwodnicę wjeżdża 900 pojazdów mniej. – A to oznacza, że ruch tranzytowy nie omija obwodnicy Lublina, a samo miasto jest dużym odbiorcą frachtu realizowanego przez transport kołowy – dodaje K. Nalewajko.

Drogowców nie zaskoczył również wzrost natężenia ruchu na drodze krajowej numer 19 Lublin-Rzeszów. – Po otwarciu autostrady Rzeszów-Kraków, wieli kierowców wybiera tę trasę, zamiast drogę przez Annopol, Opatów i dalej do grodu Kraka czy Katowic – dodaje K. Nalewajko.

Podobne zjawisko zarejestrowano na odcinku drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn-Puławy. Kierowcy jadąc do Puław wolą jechać S17 i dalej w kierunku Puław czy Radomia, niż wybierać drogi alternatywne.

Na niemal wszystkich drogach krajowych przebiegających przez nasze województwo wzrósł średni dobowy ruch roczny. Zmalał za to na odcinkach prowadzących do przejść granicznych: w Dorohusku z 3825 na 3543, w Hrebennem z 7493 na 5784. W zamian wzrósł na DK74 przed przejściem w Zosinie z 1970 na 3063.

Puławy

W Puławach w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła ilość pojazdów na obwodnicy oraz na ul. Żyrzyńskiej.

Nowe dane dotyczące natężenia ruchu uwzględniają zmianę spowodowaną przez otwarcie części drogi ekspresowej S17 z Kurowa do Lublina. Porównując dane z zeszłego i 2010 roku, widać znaczne różnice.

Pięć lat temu przez Kurów przejeżdżało średnio 20 tysięcy pojazdów na dobę.

W zeszłym roku było to już niewiele ponad 7 tysięcy, a w okolicach Markuszowa jeszcze mniej. Większość ruchu przejął nowy odcinek drogi ekspresowej, ale brak łącznika z nowym mostem na Wiśle spowodował znaczny wzrost ruchu na odcinku Żyrzyn-Puławy. Pięć lat temu korzystało z niego około 8 tysięcy aut na dobę, w ubiegłym roku było ich o 3 tysiące więcej. O taką samą wartość średnio wzrosła także ogólna ilość pojazdów korzystających z obwodnicy Puław. O tysiąc spadła natomiast ilość aut poruszających się ulicą Lubelską.

Dane potwierdzają także fakt, że część kierowców jadących od strony Radomia, nadal kieruje się na stary most. Pięć lat temu robił tak co trzeci kierowca, przed rokiem mniej więcej co czwarty. Wyniki pomiaru pokazują także wzrost ogólnej liczby pojazdów na trasie Warszawa-Lublin. Pomiędzy Żyrzynem i Moszczanką jest ich około 13,5 tysiąca na dobę. Pięć lat temu było ich o 1,3 tysiąca mniej 

Pozostałe informacje

Kontrterrorysta na czterech łapach
ZDJĘCIA I WIDEO
galeria
film

Kontrterrorysta na czterech łapach

Benji to owczarek belgijski, który wraz ze swoim przewodnikiem stawia czoła najgroźniejszym przestępcom. Od ponad roku służy w lubelskim oddziale kontrterrorystycznym. Teraz Benji będzie pełnić służbę w nowym wyposażeniu bojowym.

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Afera przetargowa. Rozprawa apelacyjna odroczona przez Sąd Okręgowy

Biznesmeni i urzędnicy z Białej Podlaskiej zamieszani w aferę przetargową nie zgadzają się z wyrokiem. We wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie odroczył jednak rozprawę apelacyjną.

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

Ergonomia w pracy zdalnej: Jak biurko regulowane wysokościowo wpływa na zdrowie?

W dobie rosnącej popularności pracy zdalnej, ergonomia stanowiska pracy staje się tematem, któremu nie można odmówić znaczenia. Jednym z kluczowych elementów, który może znacząco poprawić komfort i zdrowie pracujących z domu, jest biurko z regulowaną wysokością. Dlaczego jest ono tak ważne i jakie korzyści zdrowotne przynosi jego stosowanie?

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+
Zdjęcia/Wideo
galeria
film

Pierwsze 100 dni wojewody na 4+

— Mam poczucie, że wykonaliśmy dobrze, rzetelnie swoją pracę. Czy jestem zadowolony? Nie jestem. Zawsze chciałbym więcej, szybciej, lepiej — mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, podsumowując pierwsze miesiące na stanowisku.

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Czy Lubelszczyzna jest bezpieczna? Rozmawiali o tym eksperci

Na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa: „Bezpieczna Lubelszczyzna w bezpiecznej Europie. Informacja i dezinformacja”

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Masz niemożliwe do spłacenia długi? Zobacz, czy możesz ogłosić upadłość!

Coraz więcej Polaków zgłasza się po pomoc w zakresie oddłużania. Liczba bankrutów rośnie z miesiąca na miesiąc. Rok 2023 pod względem ilości zgłaszanych upadłości konsumenckich był nawet rekordowy! Również borykasz się z problemami finansowymi i posiadasz zobowiązania, jakich nie jesteś w stanie opłacić?

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

Skorzystał z bezradności nastolatki. Teraz grozi mu więzienie

33-latek jest podejrzany o wykorzystanie seksualne młodej dziewczyny. Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend na imprezie w gminie Dzwola.

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Oszuści nie próżnują. W jednej chwili mieszkańcy regionu stracili oszczędności życia

Tym razem złodzieje wykorzystali metodę na policjanta i przedstawiciela banku. Prawdziwi mundurowi poszukują sprawców. W grę wchodzi łącznie ponad 200 tysięcy złotych

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże. W czwartek wyjazdowy mecz w Katowicach

Po domowej porażce z Lechią Gdańsk Górnik Łęczna nie rezygnuje z walki o baraże o PKO BP Ekstraklasę. W czwartek (godz. 20.30) zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice w ramach ostatniego meczu 29. kolejki Fortuna I Ligi

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"
aktualizacja
galeria

Bomby na placu budowy. Mieszkańcy ewakuowani: "Nie wiedziałam jak mam się zachować"

Wielka ewakuacja w Białej Podlaskiej. Saperzy przewiozą i zdetonują bomby lotnicze odnalezione podczas prac budowlanych przy ulicy Sidorskiej.

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Jeżyny z robakami nie wjechały do Polski

Kolejne produkty z zagranicy nie wjadą do Polski. IJHARS zatrzymał transport mrożonych jeżyn z powodu wystąpienia larw robaków.

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Politechnika Lubelska uczy przez zabawę

Najnowsze technologie trafią w ręce około 200 uczniów lubelskich szkół podstawowych i średnich. Będzie druk 3D, modelowanie 3D, zajęcia z robotyki i sztucznej inteligencji

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

2 w 1, czyli podwójny strzał pograniczników w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny samochód. Tym razem zabezpieczono mercedesa, który miał przerobiony numer identyfikacyjny VIN. W kontrolowanym pojeździe ujawniono również zamontowane części, które pochodziły z poszukiwanego we Włoszech auta.

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Jak wybrać idealną klatkę do treningu w domu – Przewodnik po half racks

Zakup odpowiedniego sprzętu do treningu siłowego może być kluczowy dla efektywności ćwiczeń, a także bezpieczeństwa użytkownika. Half rack, czyli półotwarta klatka do ćwiczeń, stanowi popularny wybór wśród entuzjastów treningu domowego. Zaprojektowany z myślą o maksymalizacji funkcjonalności przy jednoczesnym ograniczeniu zajmowanego miejsca, half rack może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią. W niniejszym przewodniku wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej klatki half rack do swojego domowego gymu.

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Innowacje i technologie w rolnictwie: przyszłość zrównoważonej produkcji żywności

Rolnictwo stoi na progu rewolucji technologicznej, która obiecuje przekształcić sposób, w jaki produkujemy żywność, czyniąc go bardziej zrównoważonym, efektywnym i przyjaznym dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zmaga się z wyzwaniami takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost populacji i ograniczone zasoby naturalne, innowacje technologiczne w rolnictwie mogą odegrać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego dla przyszłych pokoleń.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium