Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 lipca 2014 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Gdzie w woj. lubelskim będzie odcinkowy pomiar prędkości?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
166 28 A A

Jedno z 29 urządzeń w kraju do odcinkowego pomiaru prędkości stanie w Łuszczowie, na drodze krajowej nr 82. W regionie przybędzie także 8 nowych fotoradarów. Tymczasem stare, szare maszty wciąż straszą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze urządzenie do odcinkowego pomiaru prędkości stanie w Łuszczowie (od kilometra 13,5 do 16,4). Już zapadła decyzja w tej sprawie.

- Do 2015 roku postawimy takie urządzenia w 29 miejscach w Polsce. W Łuszczowie, na drodze krajowej 82 Lublin-Łęczna, prędkość będzie mierzona na odcinku 2,9 km - mówi Łukasz Majchrzak, rzecznik prasowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Kierowcy nie będą mieli łatwego życia, bo odcinkowy pomiar prędkości jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z piratami. Jedną z jego zalet jest wymuszanie na kierowcach przestrzegania dopuszczalnej prędkości na całej długości kontrolowanego odcinka. System wylicza średnią prędkość, bazując na pomiarze czasu przejazdu pomiędzy początkiem i końcem monitorowanego odcinka drogi.

Ale to nie koniec złych wieści dla piratów. W pierwszej połowie przyszłego roku na naszych drogach pojawi się kolejnych 8 fotoradarów. Teraz oko na kierowców ma 20 żółtych skrzynek.

- Na razie nie ma jeszcze ustalonych lokalizacji dla 8 nowych urządzeń - dodaje Łukasz Majchrzak. Można się jedynie domyślać, że staną w znanych punktach.

- Są miejsca, gdzie wciąż stoją tablice ostrzegawcze o kontroli fotoradarowej, a są tam tylko maszty. Nie demontujemy tablic informacyjnych, bo są to potencjalne lokalizacje dla nowych fotoradarów - dodaje Ewa Jachim, naczelnik Wydziału ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Delegatury Wschodniej CANARD. Tak jest chociażby w Pełczynie, na trasie Lublin-Chełm.

Samotny szary radar

Tymczasem kierowcy skarżą się, że straszą nie tylko tablice, ale także szare, stare fotoradary. - Z końcem czerwca miały zniknąć z naszych dróg atrapy fotoradarów, a aktywne urządzenia powinny zostać pomalowane na żółto. Tymczasem w Stróży (wylot z Kraśnika na Rzeszów) urzędnicy za to odpowiedzialni poszli na urlopy i zapomnieli o jednym - pisze pan Paweł, nasz Czytelnik.

- Lada dzień ten fotoradar zniknie. Czekamy tylko na pismo z Lubzelu o odłączeniu zasilania - wyjaśnia Stanisław Kot z Urzędu Gminy w Kraśniku. Nowy, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, stanie parę metrów dalej, na podjeździe w kierunku Janowa Lubelskiego.
Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 11:26
miną strefę i będą grzać jeszcze szybciej
Avatar
kk / 28 sierpnia 2014 o 16:58

Mierzona jest prędkość "średnia", czyli jak rozumiem mogę stanąć w Łuszczowie na siusiu, albo na zakupy w sklepie Orion, a potem spokojnie pomknąć 200 km/h zgodnie z założeniami GITD???


Mierzona jest prędkość "średnia", czyli jak rozumiem mogę stanąć w Łuszczowie na siusiu, albo na zakupy w sklepie Orion, a potem spokojnie pomknąć 200 km/h zgodnie z założeniami GITD???

Dokładnie tak jak piszesz. oczywiście na tym odcinku mogą być radary pośrednie. Ale ogólnie jest tak jak piszesz - jeśli średnia wyjdzie poniżej dozwolonej - nie ma mandatu, to oczywiste.

Dokładnie tak jak piszesz. oczywiście na tym odcinku mogą być radary pośrednie. Ale ogólnie jest tak jak piszesz - jeśli średnia wyjdzie poniżej dozwolonej - nie ma mandatu, to oczywiste.

rozwiń
Avatar
jacuch / 28 sierpnia 2014 o 15:50

czy będzie czy nie będzie i tak wyjda na swoje, ale nie ze mną te numery, yanosika an telefon i wio

Avatar
crezes / 26 sierpnia 2014 o 11:28

nie wiem co sam o tym myśleć, czy to już nei za dużo? nie lepiej walnąć taki mandaty jak w Norwegii to się odechce piratom jeździć... a tak to ucierpi ten, który natknie się na coś takiego a nie koniecznie będzie powodował niebezpieczeństwo. Aczkolwiek można sciągnąć też yanosik na telefon i zapika kiedy trzeba że jest na takim odcinku 

Avatar
fan / 1 sierpnia 2014 o 21:47

jesli umiesz jedz szybko ale nie zrob nikomu krzywdy  to moja maksyma

Avatar
Rumczajs z Ycina / 1 sierpnia 2014 o 17:22
A redakcja powtarza bezmyślnie tezy niekompetentnych urzędników.

Nie powtarza.Zapomnieli ci napisać że są jeszcze pomiary pośrednie.No ale ty byś na to nie wpadł.

Avatar
borys / 1 sierpnia 2014 o 11:39
Wszyscy przez lata dali sobie wmówić te brednie o piratach. W polsce nie ma dróg. Przejechanie odcinka 500 km zajmuje 7-8 godzin.
Jeżeli w polsce będzie siatka normalnych dróg, omijających teren zabudowany, nikt nie będzie po nim grzał po 100/h, bo miasta będą miejscem docelowym, a nie kolejną przeszkodą na drodze.
Problem jest w drogach, a nie w piratach. Idiotów na drodze jest z 1% , reszta tych szumnych piratów to osoby, które tracą czas, bo na drodze krajowej co 10 km jest wiocha z trzema domami, ale trzeba jechać 50 /h.
Avatar
mieto / 1 sierpnia 2014 o 09:12

nie pasuje mi to wogóle... wystarczy jechac, zapomnić się i mandacik w kieszeni. czytałem gdzies że w yanosiku mają o tym przypominać na trasie to może jakoś się uda

Avatar
zuza / 1 sierpnia 2014 o 08:42

chyba czas zainwestować w zasłaniane tablice i wymyślić jakiś patent na zasłonięcie naklejki na szybie... 

Radzila bym zainwestowac w cos na poprawe pracy mozgu, jesli toto posiada

Avatar
ela / 1 sierpnia 2014 o 08:22

Mierzona jest prędkość "średnia", czyli jak rozumiem mogę stanąć w Łuszczowie na siusiu, albo na zakupy w sklepie Orion, a potem spokojnie pomknąć 200 km/h zgodnie z założeniami GITD???

Dokładnie tak i wydaje mi się, że z ich logiką będzie to poniekąd zgodne z prawem bo przecież stawiając odcinkowy pomiar prędkości nie interesuje ich prędkość chwilowa tylko czas jaki pojazd spędzi na odcinku. 

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 11:26
miną strefę i będą grzać jeszcze szybciej
Avatar
kk / 28 sierpnia 2014 o 16:58

Mierzona jest prędkość "średnia", czyli jak rozumiem mogę stanąć w Łuszczowie na siusiu, albo na zakupy w sklepie Orion, a potem spokojnie pomknąć 200 km/h zgodnie z założeniami GITD???


Mierzona jest prędkość "średnia", czyli jak rozumiem mogę stanąć w Łuszczowie na siusiu, albo na zakupy w sklepie Orion, a potem spokojnie pomknąć 200 km/h zgodnie z założeniami GITD???

Dokładnie tak jak piszesz. oczywiście na tym odcinku mogą być radary pośrednie. Ale ogólnie jest tak jak piszesz - jeśli średnia wyjdzie poniżej dozwolonej - nie ma mandatu, to oczywiste.

Dokładnie tak jak piszesz. oczywiście na tym odcinku mogą być radary pośrednie. Ale ogólnie jest tak jak piszesz - jeśli średnia wyjdzie poniżej dozwolonej - nie ma mandatu, to oczywiste.

rozwiń
Avatar
jacuch / 28 sierpnia 2014 o 15:50

czy będzie czy nie będzie i tak wyjda na swoje, ale nie ze mną te numery, yanosika an telefon i wio

Avatar
crezes / 26 sierpnia 2014 o 11:28

nie wiem co sam o tym myśleć, czy to już nei za dużo? nie lepiej walnąć taki mandaty jak w Norwegii to się odechce piratom jeździć... a tak to ucierpi ten, który natknie się na coś takiego a nie koniecznie będzie powodował niebezpieczeństwo. Aczkolwiek można sciągnąć też yanosik na telefon i zapika kiedy trzeba że jest na takim odcinku 

Avatar
fan / 1 sierpnia 2014 o 21:47

jesli umiesz jedz szybko ale nie zrob nikomu krzywdy  to moja maksyma

Avatar
Rumczajs z Ycina / 1 sierpnia 2014 o 17:22
A redakcja powtarza bezmyślnie tezy niekompetentnych urzędników.

Nie powtarza.Zapomnieli ci napisać że są jeszcze pomiary pośrednie.No ale ty byś na to nie wpadł.

Avatar
borys / 1 sierpnia 2014 o 11:39
Wszyscy przez lata dali sobie wmówić te brednie o piratach. W polsce nie ma dróg. Przejechanie odcinka 500 km zajmuje 7-8 godzin.
Jeżeli w polsce będzie siatka normalnych dróg, omijających teren zabudowany, nikt nie będzie po nim grzał po 100/h, bo miasta będą miejscem docelowym, a nie kolejną przeszkodą na drodze.
Problem jest w drogach, a nie w piratach. Idiotów na drodze jest z 1% , reszta tych szumnych piratów to osoby, które tracą czas, bo na drodze krajowej co 10 km jest wiocha z trzema domami, ale trzeba jechać 50 /h.
Avatar
mieto / 1 sierpnia 2014 o 09:12

nie pasuje mi to wogóle... wystarczy jechac, zapomnić się i mandacik w kieszeni. czytałem gdzies że w yanosiku mają o tym przypominać na trasie to może jakoś się uda

Avatar
zuza / 1 sierpnia 2014 o 08:42

chyba czas zainwestować w zasłaniane tablice i wymyślić jakiś patent na zasłonięcie naklejki na szybie... 

Radzila bym zainwestowac w cos na poprawe pracy mozgu, jesli toto posiada

Avatar
ela / 1 sierpnia 2014 o 08:22

Mierzona jest prędkość "średnia", czyli jak rozumiem mogę stanąć w Łuszczowie na siusiu, albo na zakupy w sklepie Orion, a potem spokojnie pomknąć 200 km/h zgodnie z założeniami GITD???

Dokładnie tak i wydaje mi się, że z ich logiką będzie to poniekąd zgodne z prawem bo przecież stawiając odcinkowy pomiar prędkości nie interesuje ich prędkość chwilowa tylko czas jaki pojazd spędzi na odcinku. 

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 11 7

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 23 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra