sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Głosowanie na psa urok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2004, 20:54

Poszło o... złotówkę. Radni chcieli ochronić mieszkańców przed podwyżką podatku od psa. I ochronili. Ale za to wszyscy, którzy do tej pory z podatku byli zwolnieni, będą musieli płacić. Teraz Rada Miasta kombinuje, jak sprawę odwrócić.

Czwartkowe głosowanie w sprawie podwyższenia o złotówkę „psiego” podatku i zwolnieniu z niego niektórych puławian, wywołało ożywioną dyskusję. – Jak zwykle będzie gorąco – przewidywał Janusz Grobel, prezydent Puław. I nie pomylił się.
– Po co podwyższać podatek o złotówkę – dziwił się radny Antoni Rękas. – Dla budżetu to żadna korzyść. A ludzie będą gadać, że radni nawet tutaj „przywalili” kolejną podwyżkę. To bez sensu.
W Puławach zarejestrowanych jest 2245 czworonogów. Ale aż 1245 właścicieli psów jest zwolnionych z opłaty podatkowej. Taka opłata to 50 złotych na rok. Podwyżka podatku o złotówkę wniosłaby do miejskiej kasy jedynie tysiąc złotych.
Radni przystąpili do głosowania. Ale podwyżki nie uchwalili. Kłopot w tym, że odrzucając podwyżkę, nie zdecydowali też o ulgach. A to oznacza, że puławianie, którzy w ubiegłym roku za posiadanie pieska nie płacili, w przyszłym będą musieli wyłożyć z kieszeni 50 zł.
– Wiecie panowie, co teraz zrobiliście? – prezydent Grobel patrzył z wyrzutem na radnych.
– Ja głosowałem przeciwko podwyżce, bo mam dwa koty – tłumaczył się Lucjan Tomaszewski, przewodniczący Rady Miasta. – Nie chcę, by właściciele psów pomyśleli sobie, że chcę tej podwyżki, bo akurat mnie ona nie dotyczy.
Radni zreflektowali się i postanowili jeszcze raz wprowadzić do porządku obrad sprawę zwolnienia z podatku od psów. No i znów nie wyszło. Za wprowadzeniem tego punktu pod obrady było tylko osiem osób. Za mało, by wniosek przeszedł. Pozostali radni byli przeciw lub wstrzymali się od głosu.
– No i co żeśmy narobili? – pytali sami siebie. – Coś nam się pomyliło.
– I co teraz? – rzucali w kierunku radców prawnych. Ci wzruszali ramionami i rozkładali ręce.
Czy zwolnieni do tej pory z podatku będą musieli wyłożyć 50 zł za psa, okaże się wkrótce. Na grudniową sesję radni przygotują jeszcze jedną uchwałę. I przegłosują. Chyba że znowu coś im się pomyli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!