piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Głusk: Wodociąg w każdym domu. Są pieniądze na inwestycję

Dodano: 18 listopada 2016, 20:42
Autor: IAS

Prawie 3,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego dostanie gmina Głusk na budowę i modernizację sieci wodociągowej. Są też pieniądze na kanalizację.

Chcemy wybudować wodociąg tam, gdzie jeszcze go nie ma oraz zmodernizować sieć niemalże w całej gminie. Kanalizacja deszczowa powstanie w Ćmiłowie i Dominowie. Po ogłoszeniu przez Urząd Marszałkowski w Lublinie listy projektów, które otrzymają wsparcie, mamy 3 miesiące na złożenie pełnej dokumentacji wraz z pozwoleniami na budowę i podpisanie umowy, a wiosną ogłosimy przetarg na wykonanie robót, które są planowane na dwa lata – mówi Jacek Anasiewicz, wójt gminy Głusk.

Wartość tego projektu to prawie 5 milionów złotych. Korzystając z unijnych dotacji samorząd chce również rozbudować kanalizację w Abramowicach Prywatnych i Kalinówce, gdzie powstanie ponad 20 kilometrów sieci. Z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko gmina pozyskała 7,5 miliona złotych. Kwota ta może się zmienić w zależności od ostatecznych kosztów inwestycji, ale dofinansowanie może wynieść 63 procent kosztów. Umowa z wykonawcą robót w Abramowicach Prywatnych, gdzie powstanie prawie 8,5 kilometra sieci kanalizacyjnej, jest już podpisana, a przetarg na inwestycję w Kalinówce ma być ogłoszony na przełomie 2016/17 roku. Sieć w Abramowicach Prywatnych ma być gotowa do połowy grudnia przyszłego roku, a 13 kilometrów kanalizacji w Kalinówce powstanie do 2019 roku.

Jeszcze w tym roku Gmina Głusk wybuduje również prawie pół kilometra sieci wodociągowej i około 1 kilometra kanalizacji w Dominowie. Na tę inwestycję samorząd pozyskał środki z PIOŚ i RPO, a termin zakończenia robót jest wyznaczony na 30 grudnia.

Czytaj więcej o: inwestycje Głusk RPO
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 listopada 2016 o 05:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pracują w Lublinie, podatki płacą w Głusku to i mają.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!