środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Głusk: Wyremontują drogę Kalinówka-Wilczopole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2012, 09:41
Autor: IAS24

Wszystkie prace na drodze Kalinówka - Wilczopole mają się zakończyć do października.
Wszystkie prace na drodze Kalinówka - Wilczopole mają się zakończyć do października.

Władze gminy Głusk ogłosiły przetarg na ważną inwestycję drogową – przebudowę drogi Kalinówka – Wilczopole. Wykonawca ma być znany na przełomie lutego i marca, a wszystkie prace mają się zakończyć do października.

W przyszłości droga Kalinówka – Wilczopole ma być nowym połączeniem ze Świdnikiem i drogą krajową S 17. Będzie to kontynuacja budowanego obecnie wiaduktu nad "17-ką”, łączącego się z wjazdem do Świdnika. Według wójta Jacka Anasiewicza dzięki temu najlepszy i najkrótszy dojazd do miasta będą mieć nie tylko mieszkańcy Kalinówki, ale również Kazimierzówki oraz innych miejscowości gminy Głusk.

Do niedawna droga w Kalinówce była drogą powiatową, ale gmina przejęła ją, utwardziła tłuczniem i w części wyłożyła asfaltem. Teraz drogowcy mają wykonać podbudowę tam gdzie jej nie ma, a starą, która jest w złym stanie technicznym, wzmocnią i położą asfalt na odcinku prawie 2 kilometrów.

Pieniądze na realizację robót będą pochodzić z budżetu samorządu i Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Będzie to pierwsza w gminie Głusk ”schetynówka”, której budowa będzie współfinansowana według nowych zasad. Od tego roku z budżetu państwa samorządy mogą otrzymać tylko 30 procent kosztów, natomiast resztę muszą zapewnić z własnych środków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Obrońca Hubala
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Obrońca Hubala
Obrońca Hubala (19 lutego 2012 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PROTEST !!! Mieszkańcy Bychawy i okolic !!!
My, pracownicy, rodzice, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Bychawie, protestujemy przeciwko projektowi połączenia naszej szkoły z Zespołem Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie.
Czujemy się oszukani, ponieważ Starostwo Powiatowe w Lublinie jako organ prowadzący zapewniło nas, że nie ma takich planów w stosunku do naszej szkoły. Dlatego też rozpoczęliśmy działania promocyjne w środowisku, informując, że nabór na rok szkolny 2012/2013 się odbędzie. Do tej pory nikt ze Starostwa Powiatowego w Lublinie nie raczył porozmawiać z nami.
Naszym atutem jest reforma szkolnictwa zawodowego, która otwiera przed szkołą większe możliwości rozwoju niż szkolnictwo ogólnokształcące. Łączenie wiąże się z utratą naszej tożsamości-tracimy nazwę, ponad pięćdziesięcioletnią tradycję.
Majątek wielu pokoleń ma zostać przekazany innej szkole!!! Nie możemy na to pozwolić! Prosimy o poparcie naszego protestu i udział w przemarszu ulicami Bychawy (ZSZ Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego, ul. Reymonta, Sienkiewicza, Piłsudskiego, ks. A. Kwiatkowskiego – powrót tymi samymi ulicami) w niedzielę (19.02.20012r.) w godzinach 11:30-13:30.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!