niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Gmina Nowodwór. Twój nowy, albo stary sołtys

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2015, 09:45
Autor: IAS 24

Zakończyły się wybory sołtysów w gminie w powiecie ryckim. W 6 na 16 sołectw tę funkcję będą pełnić nowe osoby.

Sołectwa w gminie Nowodwór korzystają z funduszu sołeckiego od 2009 roku. Otrzymują od 8 do 30 tysięcy złotych, które najczęściej wydają na poprawę dróg oraz remonty i wyposażenie świetlic wiejskich.

Po raz pierwszy razem z mieszkańcami o przeznaczeniu tych pieniędzy będą decydować nowi "szefowie” sołectw: Grabowce Górne - Irena Rosiak, Grabów Szlachecki - Barbara Pioterczak, Jakubówka - Rafał Wąsik, Niedźwiedź - Anna Jazurek, Nowodwór - Urszula Stachnio i Urszulin - Piotr Okoń.

W pozostałych 10 przypadkach sołtysi nie zmienili się. Kolejną kadencję funkcję tę będą pełnić: Stanisław Bachanek w Borkach, Barbara Jurkowska w Grabowcach Dolnych, Emil Brodowski w Grabowie Ryckim, Halina Syta w sołectwie Lendo Wielkie, Jarosław Wojtaś w Przestrzeni, Maryla Szalej w Ryczy, Adam Wożniak w Trzciance, Danuta Prządka we Wrzosówce, Ireneusz Surmacz w Zawitale i Bogdan Wesołowski w Zielonym Kącie.

- Frekwencja na zebraniach, podczas których wybierano sołtysów na nową kadencję, była podobna do tej sprzed czterech lat. Największym zainteresowaniem cieszyły się wybory w Trzciankach, gdzie głosowało ponad 30 procent uprawnionych mieszkańców. Niebawem nowo wybrani sołtysi będą pracować m.in. nad opracowaniem listy zadań, które chcą zrealizować za pieniądze z funduszu sołeckiego - mówi wójt Ryszard Piotrowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Nowodwór
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!