piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Gmina Wilków: Szkoła nie dla stowarzyszenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2012, 17:53
Autor: (IZI)

Decyzja zapadła na tydzień przed pierwszym dzwonkiem. Rodzice są oburzeni.

Szkołę z klasami 1–3 i oddziałem przedszkolnym chce poprowadzić ponad 20-osobowe Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Dobrem. – W lutym zapadła decyzja o likwidacji szkoły. Wójt sam nam podpowiedział, żebyśmy założyli stowarzyszenie – mówi Małgorzata Kwietniewska. – Mamy już wszystkie dokumenty. Pewnie wójt nie podpisał z nami umowy, bo ma na ten budynek kupca.

– Tydzień temu Rada Gminy podjęła uchwałę o użyczeniu nam budynku szkoły na cele edukacyjne. Ale we wtorek wójt powiedział, że nie pozwoli nam poprowadzić szkoły – mówi Ewa Kwietniewska ze stowarzyszenia.

– Nie po to w lutym decydowaliśmy o likwidacji tej szkoły, żeby teraz otwierać ją na nowo – odpowiada Grzegorz Teresiński, wójt gminy Wilków. – Do szkoły w Dobrem uczęszczało 12 uczniów, a 2,5 km dalej w Wilkowie jest nowoczesny zespół szkół. Za zamknięciem placówki w Dobrem przemawiają względy ekonomiczne i edukacyjne. W Wilkowie oferujemy lepszą bazę i lepszy start.

Wójt przyznaje, że nie chce przekazywać stowarzyszeniu subwencji oświatowej. Ale zaprzecza, że planuje sprzedać budynek szkoły.

– Dementuję to kategorycznie – mówi Teresiński, który nie martwi się uchwałą o przekazaniu szkoły stowarzyszeniu. – Z tego, co wiemy nieoficjalnie, ta uchwała zostanie uchylona przez wojewodę. Została podjęta pod naciskiem stowarzyszenia, bez analizy, co prawdopodobnie ją zdyskwalifikuje – mówi Teresiński. – A druga sprawa, że uchwała nie obliguje wójta do podpisania umowy ze stowarzyszeniem.

Tymczasem, stowarzyszenie wysłało do wojewody skargę na wójta. A dzieci, które miały chodzić do szkoły w Dobrem, pojechały wczoraj do Wilkowa i do Karczmisk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 września 2012 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przecież dwa i pół kilometra to nie daleko, nawet w mniejszych miejscowościach gdzie są dwie lub trzy szkoły dzieci mają więcej niż dwa kilometry, zalezy w której dzielnicy mieszkają i do której szkoły chodzą, a utrzymywanie placówki dla kiku osób jest nie ekonomiczne
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!