niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Gmina Wólka: Śmieci płyną Bystrzycą. Zator na rzece

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2013, 19:33
Autor: (dw)

 (Czytelnik/ Alarm24)
(Czytelnik/ Alarm24)

Znowu tony śmieci spowodowały zator w zakolu Bystrzycy, naprzeciwko osiedla Borek w gm. Wólka. Tak dzieje się od lat – wielu mieszkańców gminy, a także Lublina, traktuje rzekę jako darmowe wysypisko. Niesione nurtem odpady zatrzymują się na powalonych przez wichury i bobry drzewach.

W sprawie śmieci w Bystrzycy interweniowaliśmy po raz pierwszy w 2007 roku. Wówczas władze gminy – choć to było zadanie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie – wynajęły firmę, która oczyściła koryto rzeki. Teraz śmieci jest znów tak dużo, że nie da się ich usunąć bez specjalistycznego sprzętu.

Zdaniem Czytelnika, który w minioną niedzielę natknął się na zator w zakolu Bystrzycy, być może rozwiązaniem problemu będzie nowy system odbioru odpadów, który wejdzie w życie w lipcu. Właścicielem śmieci stanie się gmina, która sfinansuje ich wywóz pieniędzmi z tzw. opłaty śmieciowej.

– Teraz wielu ludzi nie ma umów na wywóz nieczystości, więc wyrzucają je do rzeki lub lasu. Kiedy obowiązkowo zapłacą za wywóz, być może nie opłaci się im urządzać dzikich wysypisk – ma nadzieję nasz Czytelnik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
TUREK
S Y L W E S T E R
Maximus Segregatus
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TUREK
TUREK (21 lutego 2013 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odkąd sięgam pamięcią ,czyli 30-35 lat takie zatory na Bystrzycy w tym miejscu się tworza,wcześniej nikomu to nie przeszkadzało bo działo sie to-NA WSI,a śmieci były MIASTOWE-teraz miasto przyszło na wieś i zaczęło PAŃSTWU z Miasta przeszkadzać-a to śmierdzi,żle wygląda,brudne jakieś, odpady,puszki itd.
A tu chciało by się pójść na spacerek nad rzeke ,na trawke ,na rybki bo blisko-a to przecięrz pod prąd nie popłynęło tylko wyrzucili Wasi sąsiedzi,może rodzina,a może wy sami kiedy jeszcze mieszkaliście w MIEŚCIE-bo taki STYROPIAN,czy folia leży w wodzie długooooooo.najlepiej wiedzą o tym właściciele łąk nadrzecznych,sprzątających ww-co rok na wiosne -jeśli chcą wykosić łąkę bez uszkodzenia sprzętu.
-I dlatego RZĄD STWORZYŁ NAM USTAWĘ -będzie obowiązywać od lipca-za śmieci będzie płacił każdy,nawet jeśli wyrzuca do lasu za osiedlem Borek-nie będzie się opłacało wywozić gdzie popadnie,zato nabije kabzę zakładom(wi) segregacji.
"TUREK"
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (19 lutego 2013 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-------------------------------BARDZO WYSOKIE KARY NA NIEPOKORNYCH !--------------------------------- Tylko nie róbcie zaraz ten problem jako "lubelski problem", bo tak się dzieje w całej Polsce ! . Należy ten problem wyeliminować nie karami 200 czy 300 zł tylko za wywożenie śmieci w niedozwolone mie jsca kara ogólna i łączna 5 tysięcy zł (!). Czyli i leśniczemu i Prezesowi LSM będzie się opłaciło, jeże li ustalą Winnych wywożenia śmieci w niedozwolone miejsca . Nawet można przemyśleć propozycje aby przekazać 5 % od sumy kary Osobnikowi który filmem czy zdjęciami udowodni i zlokalizuje spraw ce wywożenia śmieci w niedozwolone miejsce !. Nie będzie to płatny "donosiciel" tylko Uczciwy i Godny Mieszkaniec pięknego Lublina . Za 250 zł opłaca się przypilnować zagrożonych miejsc śmiecowych!.
Rozwiń
Maximus Segregatus
Maximus Segregatus (19 lutego 2013 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=6]Jest inteligentny sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu [color=#800000]mniej płacić za odpady[/color] - ale niemal żadnej rady gminy i grupy trzymającej władzę nie interesuje to aby było tanio i dobrze - [url="https://www.youtube.com/watch?v=SyanJqVknK0"]patrzeć tutaj[/url] i słuchać co mówi minister środowiska - [url="https://www.youtube.com/watch?v=ygC9jCDlUrM"]tutaj[/url]... Może być tak [url="http://www.portalplock.pl/news_foto/2370.jpg"]patrz[/url] - a nie tak jak jest teraz -[url="http://bi.gazeta.pl/im/ae/10/c8/z13111470Q,Pojemniki-na-posegregowane-odpady-przy-Chopina-pek.jpg"] patrz[/url][/size]
Rozwiń
Kasia
Kasia (19 lutego 2013 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam się z przedmówcą ! Chociaż chamy z mojej części Lbn przywożą śmiecie i wyrzucają do śmietników LSM ( zawsze to nie do rzeki )
Rozwiń
inż. Mamoń
inż. Mamoń (19 lutego 2013 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... w jaki sposób ?
Cham był chamem i będzie chamem na wieki wieków amen. Będzie śmiecił na ulicy, będzie palił plastiki, gumę i inne takie w piecu c.o., będzie wyrzucał śmieci do lasu, do rowu przydrożnego i do rzek i jezior. Chama się wychować da tylko za pomocą dotkiliwych kar. Na przykład za zaśmiecanie przyrody 50 tysięcy zł. kary. Jeśli cham nie ma, to obóz pracy aż do zarobienia na poczet kary.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!