Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 marca 2010 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Godzina dla Ziemi: Dziś zgasną światła

Autor: Zdjęcie autora red
0 11 A A

27 marca o godz. 20.30 w mieście zrobi się ciemniej. To nie awaria, to akcja proekologiczna Godzina dla Ziemi WWF.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Można się do niej przyłączyć gasząc światło w domu. Instytucje też biorą udział w tym symbolicznym apelu ludzi na całym świecie o powstrzymanie niezwykle groźnych dla naszej cywilizacji zmian klimatu. Wiele budynków użyteczności publicznej zrezygnuje jutro o godz. 20.30 z iluminacji.

Godzina dla Ziemi to akcja światowa i ogólnopolska. Biorą w niej udział artyści, celebryci, politycy, członkowie organizacji ekologicznych. Więcej informacji i lista osób, które zadeklarowały, że zgaszą światło na www.wwf.pl/godzinadlaziemi.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
... / 28 marca 2010 o 01:39
A w artykule jak zwykle błędy...
"dodano: 27 marca 2010, 14:00
[...]
27 marca o godz. 20.30 w mieście zrobi się ciemniej.
[...]
Wiele budynków użyteczności publicznej zrezygnuje jutro o godz. 20.30 z iluminacji."
to jutro (czyli dziś), czy wczoraj?

tak jak już ktoś pisał, cały wrotków był bez prądu dziś wieczorem, aż do końcowego szóstki.
nie czułam się tam najbezpieczniej...

akcja bezsensowna i niebezpieczna jak dla mnie.
Avatar
tow / 27 marca 2010 o 23:55
Znowu tylko akcja. A może naprawdę zacząć od siebie a nie wiecznie pokazywać całemu światu że trzeba? Żarówki o mniejszej mocy, świetlówki kompaktowe tam gdzie ma to sens, wyłączanenie niepotrzebnie grającego telewizora lub monitora, jeśli odchodzimy na 20 minut, uśpijmy komputer, perlatory na krany, czasem jednak to zatłoczone MPK zamiast własnego pojazdu. Wielu z tych którzy bestialsko rozjeżdżają resztki trawników w centrum jutro też zgaszą światła myśląc że przyczyniają się do czegoś pozytywnego. Rozumiem że muszą- w końcu 3 przystanki piechotą lub od biedy 5 w autobusie to zbrodnia przeciwko ich godności
Znowu tylko akcja. A może naprawdę zacząć od siebie a nie wiecznie pokazywać całemu światu że trzeba? Żarówki o mniejszej mocy, świetlówki kompaktowe tam gdzie ma to sens, wyłączanenie niepotrzebnie grającego telewizora lub monitora, jeśli odchodzimy na 20 minut, uśpijmy komputer, perlatory na krany, czasem jednak to zatłoczone MPK zamiast własnego pojazdu. Wielu z tych którzy bestialsko rozjeżdżają resztki trawników w centrum jutro też zgaszą światła myśląc że przyczyniają się do czegoś pozytywnego. Rozumiem że muszą- w końcu 3 przystanki p... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2010 o 19:48
stefanie, wypowiedź którą krytykujesz ja popieram... Po co robić coś co jest bez sensu? Nie lepiej by było na to miejsce zrobić akcję sadzenia drzew? Tylko że to wymaga trochę więcej wysiłku niż wyłączenie żarówki, która i tak pewnie jest niepotrzebna (bo przecież nie sądzę żeby wszyscy siedzieli przez godzinę w ciemności. To tak jakbyśmy ciel;i poprawić sytuację bezdomnych i w ramach "akcji" zbudowali sobie po domku z kart... jaki tego sens?
Avatar
Stefan / 27 marca 2010 o 19:41
Gość napisał:
Energetycy się już wypowiedzieli na ten temat. Nagły spadek poboru mocy może doprowadzić do uszkodzeń w sieci. Nadmiar prądu i tak pójdzie w powietrze. Elektrownia zaś nie może akurat na godzinę zmniejszyć produkcji prądu. Czyli akcja bezsensowna.

Widze ze nie widzimy nic poza czubkiem wlasnego nosa. Nie chodzi o to zeby zmniejszy pobor energii, to jest akcja symboliczna majaca na celu pokazanie pewnego problemu. Ale widac ze jestes takim co wszystko odbiera wprost.
Avatar
Gość / 27 marca 2010 o 19:04
niektóre ****** z miasta już zrobiły sobie i nie godzine ale kilka, ul.Wrotkowska przy Lubelli ciemno jak w d*** u murzyna
Avatar
przytomny / 27 marca 2010 o 17:23
Dzięki takiej akcji obłowią się nie tylko złodzieje z WallStreet ale i drobne złodziejaszki na całym świecie.
Avatar
Gość / 27 marca 2010 o 16:48
Ekolodzy gadają że w ciagu 50 lat wzrosła temperatura na Ziemi... Ostatnio słuchałem jednego z naukowców (w TV) który to wyjaśnił... 50lat temu czujniki mierzące ową temperaturę zostały przesuniętę w inne miejca, dlatego temperatura jest inna niż np. 100lat temu. Dodał również, że temperatura w Warszawie jest w tym momencie o 2 stopnie niższa jak 100lat temu ... Gratuluję wszystkim którzy wierzą w brednie o globalnym ociepleniu.
Avatar
etam / 27 marca 2010 o 16:38
Jest dokładnie jak mówisz... Ludzie pogaszą światła na godzinę, może przybędzie nam kilku nowych obywateli dzięki temu, ale nie wpłynie to na stan środowiska. Ten kto włączy się do akcji, nie mając zielonego pojęcia co robi, przynajmniej zaśnie z poczuciem, że zrobił coś dla Ziemi-drugi i ostatni pozytyw akcji..
Avatar
LAND / 27 marca 2010 o 16:37
Tak już gaszę.dzien wyboru fatalny.bo jedna godzina wystarczy gdy bedziemy zmieniac czas z godz.2 na 3.Globalne ocieplenie to MIT,jesli sie nie obudzimy to podatkami nas OCHŁODZĄ.
Avatar
ekolog praktyk / 27 marca 2010 o 15:59
Totalnie bezsensowna.
Jeden z najgłupszych pomysłów jakie widziałem dotyczący ochrony przyrody.
Jedyny "dobry" aspekt, to jakieś tam pokazanie ludziom, że środowiska ekologiczne są i walczą. O co? Któż to wie. Chyba walczą jedynie o swoje notowania, bo nic innego mi na razie do głowy nie przychodzi.
Biorąc pod uwagę sporo większy pobór mocy przy rozruchu wielu urządzeń elektrycznych, to ta godzina nic nie będzie znaczyła, a może nawet spowoduje większe średnie zużycie energii.
Avatar
... / 28 marca 2010 o 01:39
A w artykule jak zwykle błędy...
"dodano: 27 marca 2010, 14:00
[...]
27 marca o godz. 20.30 w mieście zrobi się ciemniej.
[...]
Wiele budynków użyteczności publicznej zrezygnuje jutro o godz. 20.30 z iluminacji."
to jutro (czyli dziś), czy wczoraj?

tak jak już ktoś pisał, cały wrotków był bez prądu dziś wieczorem, aż do końcowego szóstki.
nie czułam się tam najbezpieczniej...

akcja bezsensowna i niebezpieczna jak dla mnie.
Avatar
tow / 27 marca 2010 o 23:55
Znowu tylko akcja. A może naprawdę zacząć od siebie a nie wiecznie pokazywać całemu światu że trzeba? Żarówki o mniejszej mocy, świetlówki kompaktowe tam gdzie ma to sens, wyłączanenie niepotrzebnie grającego telewizora lub monitora, jeśli odchodzimy na 20 minut, uśpijmy komputer, perlatory na krany, czasem jednak to zatłoczone MPK zamiast własnego pojazdu. Wielu z tych którzy bestialsko rozjeżdżają resztki trawników w centrum jutro też zgaszą światła myśląc że przyczyniają się do czegoś pozytywnego. Rozumiem że muszą- w końcu 3 przystanki piechotą lub od biedy 5 w autobusie to zbrodnia przeciwko ich godności
Znowu tylko akcja. A może naprawdę zacząć od siebie a nie wiecznie pokazywać całemu światu że trzeba? Żarówki o mniejszej mocy, świetlówki kompaktowe tam gdzie ma to sens, wyłączanenie niepotrzebnie grającego telewizora lub monitora, jeśli odchodzimy na 20 minut, uśpijmy komputer, perlatory na krany, czasem jednak to zatłoczone MPK zamiast własnego pojazdu. Wielu z tych którzy bestialsko rozjeżdżają resztki trawników w centrum jutro też zgaszą światła myśląc że przyczyniają się do czegoś pozytywnego. Rozumiem że muszą- w końcu 3 przystanki p... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2010 o 19:48
stefanie, wypowiedź którą krytykujesz ja popieram... Po co robić coś co jest bez sensu? Nie lepiej by było na to miejsce zrobić akcję sadzenia drzew? Tylko że to wymaga trochę więcej wysiłku niż wyłączenie żarówki, która i tak pewnie jest niepotrzebna (bo przecież nie sądzę żeby wszyscy siedzieli przez godzinę w ciemności. To tak jakbyśmy ciel;i poprawić sytuację bezdomnych i w ramach "akcji" zbudowali sobie po domku z kart... jaki tego sens?
Avatar
Stefan / 27 marca 2010 o 19:41
Gość napisał:
Energetycy się już wypowiedzieli na ten temat. Nagły spadek poboru mocy może doprowadzić do uszkodzeń w sieci. Nadmiar prądu i tak pójdzie w powietrze. Elektrownia zaś nie może akurat na godzinę zmniejszyć produkcji prądu. Czyli akcja bezsensowna.

Widze ze nie widzimy nic poza czubkiem wlasnego nosa. Nie chodzi o to zeby zmniejszy pobor energii, to jest akcja symboliczna majaca na celu pokazanie pewnego problemu. Ale widac ze jestes takim co wszystko odbiera wprost.
Avatar
Gość / 27 marca 2010 o 19:04
niektóre ****** z miasta już zrobiły sobie i nie godzine ale kilka, ul.Wrotkowska przy Lubelli ciemno jak w d*** u murzyna
Avatar
przytomny / 27 marca 2010 o 17:23
Dzięki takiej akcji obłowią się nie tylko złodzieje z WallStreet ale i drobne złodziejaszki na całym świecie.
Avatar
Gość / 27 marca 2010 o 16:48
Ekolodzy gadają że w ciagu 50 lat wzrosła temperatura na Ziemi... Ostatnio słuchałem jednego z naukowców (w TV) który to wyjaśnił... 50lat temu czujniki mierzące ową temperaturę zostały przesuniętę w inne miejca, dlatego temperatura jest inna niż np. 100lat temu. Dodał również, że temperatura w Warszawie jest w tym momencie o 2 stopnie niższa jak 100lat temu ... Gratuluję wszystkim którzy wierzą w brednie o globalnym ociepleniu.
Avatar
etam / 27 marca 2010 o 16:38
Jest dokładnie jak mówisz... Ludzie pogaszą światła na godzinę, może przybędzie nam kilku nowych obywateli dzięki temu, ale nie wpłynie to na stan środowiska. Ten kto włączy się do akcji, nie mając zielonego pojęcia co robi, przynajmniej zaśnie z poczuciem, że zrobił coś dla Ziemi-drugi i ostatni pozytyw akcji..
Avatar
LAND / 27 marca 2010 o 16:37
Tak już gaszę.dzien wyboru fatalny.bo jedna godzina wystarczy gdy bedziemy zmieniac czas z godz.2 na 3.Globalne ocieplenie to MIT,jesli sie nie obudzimy to podatkami nas OCHŁODZĄ.
Avatar
ekolog praktyk / 27 marca 2010 o 15:59
Totalnie bezsensowna.
Jeden z najgłupszych pomysłów jakie widziałem dotyczący ochrony przyrody.
Jedyny "dobry" aspekt, to jakieś tam pokazanie ludziom, że środowiska ekologiczne są i walczą. O co? Któż to wie. Chyba walczą jedynie o swoje notowania, bo nic innego mi na razie do głowy nie przychodzi.
Biorąc pod uwagę sporo większy pobór mocy przy rozruchu wielu urządzeń elektrycznych, to ta godzina nic nie będzie znaczyła, a może nawet spowoduje większe średnie zużycie energii.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 2 9

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 56 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.