sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Godziszów: Zwolniona nauczycielka przez dwa lata nie dostała odprawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2010, 18:12

Nauczycielka aż 2 lata musiała czekać na odprawę i odszkodowanie za zwolnienie z pracy. Tymczasem dyrekcje szkół, w których pracowała nie mają sobie nic do zarzucenia.

Katarzyna Sobieszczańska, przez 7 lat pracowała jako nauczycielka matematyki w Zespole Szkół w Godziszowie Pierwszym (pow. janowski). W 2008 roku straciła pracę przez niż demograficzny. – Pani Sobieszczańska została zwolniona z powodu braku godzin – uzasadnia Mirosław Gąska, dyrektor szkoły.

Nauczycielka uważa, że do zwolnienia nie było podstaw. – Poza tym zwolniono mnie podczas urlopu, nie dostałam odprawy i odszkodowania – wylicza pani Katarzyna. Skierowała sprawę do sądu, który nie przywrócił jej do pracy.

Kobieta od 1993 roku pracowała również w pobliskich Zdziłowicach. Ale w tym roku i stamtąd została zwolniona. Powody były podobne, jak w przypadku Godziszowa. – Reorganizacja w szkole i zmniejszenie liczby godzin matematyki – ucina Urszula Zielonka, dyrektorka szkoły. – Zwolnienie odbyło się zgodnie z prawem.

Obie szkoły skontrolowała Okręgowa Inspekcja Pracy. – Inspektor stwierdził, iż zwolnionej nauczycielce bezspornie przysługują odprawy za rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracownika oraz odszkodowania za skrócenie okresu wypowiedzenia – informuje Krzysztof Sudoł, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Do zespołów szkół skierowano wnioski o niezwłoczne wypłacenie należnych pieniędzy.

Dlaczego przez 2 lata szkoła w Godziszowie nie wypłaciła nauczycielce odprawy i odszkodowania za skrócony z 3 do miesiąca okres wypowiedzenia?

– Nie miałem pewności, czy sąd nie przywróci tej pani do pracy – dodaje dyrektor Gąska. – 14 września skierowałem pismo do Urzędu Gminy w Godziszowie o wypłacenie tych należności.

Dyrektorka szkoły w Zdziłowicach zapewnia, że nie będzie zwlekała z wypłatą pieniędzy. Nauczycielka ma je otrzymać do końca września.

Inspektor pracy o sprawie poinformował Urząd Gminy w Godziszowie, któremu podległe są obie szkoły.
– Pieniądze na wniosek dyrektora szkoły zostały przelane w poniedziałek – zapewniła nas Maria Breś, skarbnik Godziszowa.

• Dlaczego wypłata nastąpiła dopiero teraz?

– Jesteśmy organem prowadzącym, ale nie w sprawach nauczycieli. Od tego jest dyrektor szkoły. Nas proszę do tego nie mieszać.

Zwolniona z obu szkół nauczycielka nie składa broni. Mimo przegranej sprawy o przywrócenie do pracy w Godziszowie podaje do sądu placówkę w Zdziłowicach. Sprawę będzie dziś rozpatrywał sąd w Janowie Lubelskim.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Don
mieszkaniec
(43) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 maja 2016 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pokrzyczą -pohukają i wszystko ucichnie ,a .SKAL dalej będzie na swoim stołku.

Rozwiń
Don
Don (6 maja 2016 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pisaliście skargi do takich instytucji jak: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Sprawiedliwości, ABW, Ministerstwo Edukacji Narodowej, MSWiA, PROKURATURY, Sądy, - Instytucje od tych najwyższych do powiatowych i gminnych. Pomawialiście większość nauczycieli. Ściągnęliście na szkołę policję, prokuraturę, straż, nadzór budowlany, SANEPiD, PIP, UKS, RIO itp.. Wszystkiego około 150 dni kontroli i przesłuchań. Teraz postanowiliście powiadomić o tym cały region. W Janowie już was znają, więc pracy nie znajdziecie. W Lublinie już was poznali.
GRATULUJĘ SPOSOBU NA ŻYCIE.


Dzisiaj robią to samo w Bydgoszczy
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (28 października 2010 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='młody wilk' timestamp='1287946181' post='367041']
Ciekawy układ - pałkownik i pułkownik - to mi nawet pasuje i to mi gra. ha, ha, ha.
[/quote]
Faktycznie dzisiaj na targu w Janowie ludzie komentowali ten problem. Skoro nawet SLD go nie chciało to po co on na tej liście? To jakiś upadek obyczajów.
Rozwiń
młody wilk
młody wilk (24 października 2010 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='szeregowy' date='23 październik 2010 - 07:40 ' timestamp='1287812443' post='366281']
Od pałkownika ochraniaj nas Panie. Wystarczy co narobił w Lublinie, za co musiał się ewakuować. W starostwie też obsadzał stołki kolegami, kolegi SB-eka. Do dziś siedzą z umowami których nie można naruszyć. Nikt Go nie chciał na listach wyborczych do powiatu (zasmarkana przeszłość) to ucieka po raz kolejny do słuzb mundurowych. Dziwi mnie tylko tak spolegliwy stosunek Ks. Krawczyka wobec tej persony. Chyba coś ich łączy. Tylko co? Nie głosujemy na pałkownika.
[/quote]
Ciekawy układ - pałkownik i pułkownik - to mi nawet pasuje i to mi gra. ha, ha, ha.
Rozwiń
teresa
teresa (24 października 2010 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec' date='23 październik 2010 - 20:33 ' timestamp='1287858814' post='366564']
Z forum dyskusyjnego LJA:
"Nowe informacje z rynku politycznego.
Listę Strażaka w Janowie Lubelskim ma otwierać tow. Wasilewski znany "działacz polityczny" z okresu stanu wojennego, słynący z zamiatania 70 cm pałą milicyjną i nie tylko. Do dziś nie wyjaśniona pewna sprawa, gdzie nazwisko "działacza" sie pojawia. Chodzi o podkarpacie. SLD (słusznie), wstydząc sie przeszłości wymienionego pozbyło się niepotrzebnego balastu. Jak widać g..no nie tonie. Na platformę Strazaka zostało wyciągnięte przez kolegę i przyjaciela B.G. lidera tej listy w Godziszowie. Takiego towarzysza tylko pogratulować. Jak widać zawsze SWÓJ DO SWOJEGO CIĄGNIE"
[/quote]
" Dziwi mnie tylko tak spolegliwy stosunek Ks. Krawczyka wobec tej persony. Chyba coś ich łączy. Tylko co? Nie głosujemy na pałkownika".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (43)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!