sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Górnicy z Bogdanki grożą strajkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2006, 13:45

Minister Skarbu Panstwa powolal roboczy zespól w sprawie planowanej konsolidacji Bogdanki z grupą Enea i Elektrocieplownią Kozienice. W jego sklad weszlo dwóch przedstawicieli zarządu kopalni. Wspólnie z reprezentantami Enei i Kozienic mają przygotowac techniczne i prawne zalozenia konsolidacji. Wed3ug związkowców to nie za3atwi sprawy.

- Naszą rolą w tych pracach, bedzie zadbanie, by sytuacja spólki nie pogorszyla sie - wyjaśnia Miroslaw Taras, rzecznik Bogdanki.

To jednak, zdaniem górników, nie zalatwia sprawy. - Czujemy sie wykluczeni z rozmów. Obiecywano nam spoleczne konsultacje, a póki co otrzymaliśmy dokumenty z Enei, z których wynika, ze rola naszej kopalni zostanie zmarginalizowana - mówi Boguslaw Szmuc, przewodniczący Związku Zawodowego Górników.

Szmuc cytuje: "Kluczowe bedzie dostosowanie zdolności produkcyjnych Bogdanki do zapotrzebowania na paliwo”. - To absurd. Z tego wynika, ze bedziemy zmniejszac produkcje. A przeciez od lat dązyliśmy do jej zwiekszenia, a tym samym spadku kosztów. Dzieki temu produkowaliśmy najtaniej w kraju. I mieliśmy miejsca pracy - dodaje Szmuc.

Miedzyzwiązkowy Komitet Obrony Bogdanki zapowiada: Jeśli w ciągu 2 tygodni nie przyjdzie odpowiedL z ministerstwa na stanowisko górników w sprawie konsolidacji nie bedziemy bezczynnie czekac. Najpierw odbedzie sie referendum pracownicze w sprawie protestu, nastepnie 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Potem związkowcy przejdą do ostrzejszych form protestu. (mag)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!