Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 lipca 2008 r.
16:24
Edytuj ten wpis

Grabczuk walczy o drogowe, kolejowe i pocztowe inwestycje

0 3 A A

Jest szansa na dodatkowe pieniądze na remonty dróg na Lubelszczyźnie - zapewnił nas dzisiaj marszałek województwa Krzysztof Grabczuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Warszawie rozmawiał z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem o umieszczeniu strategicznych dróg S12 Piaski-Dorohusk oraz S17 Piaski-Hrebenne na liście inwestycji priorytetowych.

Po podpisaniu umowy dotyczącej budowy autostrady A1, ministerstwo da dodatkowe pieniądze - 941 mln zł. - Staram się żeby te pieniądze poszły na drogi w naszym województwie - mówi Grabczuk. I dodaje: - Minister zapowiedział, że będzie nam pomagał. Możemy też liczyć na wsparcie wiceminister Patrycji Wolińskiej (do niedawna pracowała w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim - rp).

Walka o drogi powiedzie się jeśli inwestycje przejdą z listy rezerwowej do listy priorytetowej. Niebezpieczeństwa? Pieniędzy możemy nie dostać jeśli poważnie wzrosną koszty prac budowlanych lub podrożeje euro. W dodatku o miesiąc lub dwa spóźnione są przygotowania części dokumentacji potrzebnej do remontu wspomnianych dróg.

Grabczuk przekonywał też, że w Lublinie powinno powstać centrum ekspedycyjno-rozdzielcze Poczty Polskiej. Inwestycja jest wstrzymana, w przyszłym tygodniu okaże się czy ruszy ponownie.

Drgnęło również w sprawie trasy kolejowej E7 Warszawa-Lublin-Dorohusk. Patrycja Wolińska podpisała wniosek do Komisji Europejskiej o przyznanie pieniędzy na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do przebudowy szlaku.
(rp)

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
t-r-h / 7 lipca 2008 o 11:51
YU7777 napisał:
JAKIE CENTRUM ROZDZIELE POCZTY???POCZTA TO TRUP NA GLINIANYCH NOGACH, JAK DOTRWA DO OTWARCIA RYNKU NA KONKURENCJĘ TO BEDZIE DOBRZE!!!PO CO DALEJ FORSOWANA JEST KONCEPCJA DROGI EXPRESOWEJ: BIAŁYSTOK- LUBLIN- RZESZÓW -GRANICA???CZY TEN PAN KIEDYŚ JECHAŁ TĄ DROGA??RUCH NA NIEJ TERAZ STANOWI 50 % TEGO CO NA TRASIE LUBLIN -WARSZAWA ALBO RZESZÓW- KRAKÓW!!DLACZEGO NIE MODERNIZACJA TRAS: CHEŁM -LUBLIN-RADOM I DLAJ DO GRANICY NIEMCAMI A TAKŻE OD HREBENNEGO-LUBLIN-WARSZWA ???TO SĄ TRANZYTOWE I WĄZNE TRAKTY I ONE POWINNY MIĘC DWA PASY W OBIE STRONY..A JAK JEST TERAZ SZKODA SŁÓW I NERWÓW!!!

Przeczytaj jeszcze raz tekst, a pozniej zastanow sie o czym ty napisales. Celem jest realizacja drogi ekspresowej Nr 12 i Nr 17, z czego moim zdaniem budowa S 17 jest znacznie lepszym pomyslem.

Przeczytaj jeszcze raz tekst, a pozniej zastanow sie o czym ty napisales. Celem jest realizacja drogi ekspresowej Nr 12 i Nr 17, z czego moim zdaniem budowa S 17 jest znacznie lepszym pomyslem. rozwiń
Avatar
KK / 7 lipca 2008 o 08:42
CI PANOWIE WALCZą TYLKO MEDIALNIE ,A EFEKTY OD LAT WIDAć TAKIE SAME CZYLI żADNE,W SUMIE DUżO SZUMU MAłO EFEKTU W PORóWNANIU DO INNYCH WOJEWóDZTW.A PENSJE I TO NIEMAłE LECą.PROPONUJę TYM RZąDZICIELOM MNIEJ GADAć WIęCEJ ROBIć
Avatar
YU7777 / 4 lipca 2008 o 20:49
JAKIE CENTRUM ROZDZIELE POCZTY???POCZTA TO TRUP NA GLINIANYCH NOGACH, JAK DOTRWA DO OTWARCIA RYNKU NA KONKURENCJĘ TO BEDZIE DOBRZE!!!PO CO DALEJ FORSOWANA JEST KONCEPCJA DROGI EXPRESOWEJ: BIAŁYSTOK- LUBLIN- RZESZÓW -GRANICA???CZY TEN PAN KIEDYŚ JECHAŁ TĄ DROGA??RUCH NA NIEJ TERAZ STANOWI 50 % TEGO CO NA TRASIE LUBLIN -WARSZAWA ALBO RZESZÓW- KRAKÓW!!DLACZEGO NIE MODERNIZACJA TRAS: CHEŁM -LUBLIN-RADOM I DLAJ DO GRANICY NIEMCAMI A TAKŻE OD HREBENNEGO-LUBLIN-WARSZWA ???TO SĄ TRANZYTOWE I WĄZNE TRAKTY I ONE POWINNY MIĘC DWA PASY W OBIE STRONY..A JAK JEST TERAZ SZKODA SŁÓW I NERWÓW!!!
JAKIE CENTRUM ROZDZIELE POCZTY???POCZTA TO TRUP NA GLINIANYCH NOGACH, JAK DOTRWA DO OTWARCIA RYNKU NA KONKURENCJĘ TO BEDZIE DOBRZE!!!PO CO DALEJ FORSOWANA JEST KONCEPCJA DROGI EXPRESOWEJ: BIAŁYSTOK- LUBLIN- RZESZÓW -GRANICA???CZY TEN PAN KIEDYŚ JECHAŁ TĄ DROGA??RUCH NA NIEJ TERAZ STANOWI 50 % TEGO CO NA TRASIE LUBLIN -WARSZAWA ALBO RZESZÓW- KRAKÓW!!DLACZEGO NIE MODERNIZACJA TRAS: CHEŁM -LUBLIN-RADOM I DLAJ DO GRANICY NIEMCAMI A TAKŻE OD HREBENNEGO-LUBLIN-WARSZWA ???TO SĄ TRANZYTOWE I WĄZNE TRAKTY I ONE POWINNY MIĘC DWA PA... rozwiń
Avatar
t-r-h / 7 lipca 2008 o 11:51
YU7777 napisał:
JAKIE CENTRUM ROZDZIELE POCZTY???POCZTA TO TRUP NA GLINIANYCH NOGACH, JAK DOTRWA DO OTWARCIA RYNKU NA KONKURENCJĘ TO BEDZIE DOBRZE!!!PO CO DALEJ FORSOWANA JEST KONCEPCJA DROGI EXPRESOWEJ: BIAŁYSTOK- LUBLIN- RZESZÓW -GRANICA???CZY TEN PAN KIEDYŚ JECHAŁ TĄ DROGA??RUCH NA NIEJ TERAZ STANOWI 50 % TEGO CO NA TRASIE LUBLIN -WARSZAWA ALBO RZESZÓW- KRAKÓW!!DLACZEGO NIE MODERNIZACJA TRAS: CHEŁM -LUBLIN-RADOM I DLAJ DO GRANICY NIEMCAMI A TAKŻE OD HREBENNEGO-LUBLIN-WARSZWA ???TO SĄ TRANZYTOWE I WĄZNE TRAKTY I ONE POWINNY MIĘC DWA PASY W OBIE STRONY..A JAK JEST TERAZ SZKODA SŁÓW I NERWÓW!!!

Przeczytaj jeszcze raz tekst, a pozniej zastanow sie o czym ty napisales. Celem jest realizacja drogi ekspresowej Nr 12 i Nr 17, z czego moim zdaniem budowa S 17 jest znacznie lepszym pomyslem.

Przeczytaj jeszcze raz tekst, a pozniej zastanow sie o czym ty napisales. Celem jest realizacja drogi ekspresowej Nr 12 i Nr 17, z czego moim zdaniem budowa S 17 jest znacznie lepszym pomyslem. rozwiń
Avatar
KK / 7 lipca 2008 o 08:42
CI PANOWIE WALCZą TYLKO MEDIALNIE ,A EFEKTY OD LAT WIDAć TAKIE SAME CZYLI żADNE,W SUMIE DUżO SZUMU MAłO EFEKTU W PORóWNANIU DO INNYCH WOJEWóDZTW.A PENSJE I TO NIEMAłE LECą.PROPONUJę TYM RZąDZICIELOM MNIEJ GADAć WIęCEJ ROBIć
Avatar
YU7777 / 4 lipca 2008 o 20:49
JAKIE CENTRUM ROZDZIELE POCZTY???POCZTA TO TRUP NA GLINIANYCH NOGACH, JAK DOTRWA DO OTWARCIA RYNKU NA KONKURENCJĘ TO BEDZIE DOBRZE!!!PO CO DALEJ FORSOWANA JEST KONCEPCJA DROGI EXPRESOWEJ: BIAŁYSTOK- LUBLIN- RZESZÓW -GRANICA???CZY TEN PAN KIEDYŚ JECHAŁ TĄ DROGA??RUCH NA NIEJ TERAZ STANOWI 50 % TEGO CO NA TRASIE LUBLIN -WARSZAWA ALBO RZESZÓW- KRAKÓW!!DLACZEGO NIE MODERNIZACJA TRAS: CHEŁM -LUBLIN-RADOM I DLAJ DO GRANICY NIEMCAMI A TAKŻE OD HREBENNEGO-LUBLIN-WARSZWA ???TO SĄ TRANZYTOWE I WĄZNE TRAKTY I ONE POWINNY MIĘC DWA PASY W OBIE STRONY..A JAK JEST TERAZ SZKODA SŁÓW I NERWÓW!!!
JAKIE CENTRUM ROZDZIELE POCZTY???POCZTA TO TRUP NA GLINIANYCH NOGACH, JAK DOTRWA DO OTWARCIA RYNKU NA KONKURENCJĘ TO BEDZIE DOBRZE!!!PO CO DALEJ FORSOWANA JEST KONCEPCJA DROGI EXPRESOWEJ: BIAŁYSTOK- LUBLIN- RZESZÓW -GRANICA???CZY TEN PAN KIEDYŚ JECHAŁ TĄ DROGA??RUCH NA NIEJ TERAZ STANOWI 50 % TEGO CO NA TRASIE LUBLIN -WARSZAWA ALBO RZESZÓW- KRAKÓW!!DLACZEGO NIE MODERNIZACJA TRAS: CHEŁM -LUBLIN-RADOM I DLAJ DO GRANICY NIEMCAMI A TAKŻE OD HREBENNEGO-LUBLIN-WARSZWA ???TO SĄ TRANZYTOWE I WĄZNE TRAKTY I ONE POWINNY MIĘC DWA PA... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 0 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 0 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 2 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 2

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 6 16

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 15

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj