niedziela, 28 maja 2017 r.

Lubelskie

Gwiazdy w Kazimierzu

Dodano: 4 sierpnia 2001, 18:40

Temperatury oraz barw każdemu festiwalowi dodają gwiazdy. Tak jest i w przypadku rozpoczynającego się dziś kazimierskiego Lata Filmów.

- Do Kazimierza płynie fala młodych kinomanów z całej Polski. Wczoraj w południe rozdano już wszystkie bezpłatne wejściówki na projekcje teatru tv w kinie Wisła i sprzedano ponad 4 tysiące biletów na wszystkie filmowe seanse - mówi dyrektor festiwalu Maciej Zabojszcz.
Z pewnością najwięcej autografów rozda i wywiadów udzieli najpopularniejsza obecnie polska aktorka, Maja Ostaszewska. Najpierw zobaczyć ją będzie można w ''Beztlenowcach'' (kino Wisła, godz. 17), a zaraz potem posłuchać ''na żywo'' w klubie festiwalowym (Dom Michalaków, ul. Nadrzeczna).
Oczekiwana jest też ekipa Roberta Glińskiego ''Cześć, Tereska'' (seans jutro, o godz. 14 w namiocie). Swój udział zapowiedzieli twórcy oczekiwanej z wielką nadzieją ''Ciszy'' (projekcja jutro, o godz. 20.45, w namiocie), czyli: reżyser Michał Rosa i autor scenariusza Krzysztof Piesiewicz.
Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie otwarcie wielkiej wystawy Stasysa Eidrigeviciusa. Początek o godz. 18 na zamku.
Największą popularnością cieszy się dzisiejszy ''owoc zakazany'', czyli film francuskiego reżysera Patrice’a Cherau ''Intymność'', którym (godz. 20.45) oficjalnie zostanie otwarta tegoroczna, siódma już edycja kazimierskiego festiwalu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!