sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Halina Syta: Nadzieja umiera ostatnia

  Edytuj ten wpis

Prezes ZUS w Warszawie po raz drugi odmówił Halinie Sycie renty rodzinnej w drodze wyjątku.

- Pani Sycie nie przysługuje świadczenie - powiedział nam wczoraj Przemysław Przybylski z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. - Ale jest jeszcze jedna możliwość. Pani Syta może wystąpić do nas o rentę z tytułu niezdolności do pracy w drodze wyjątku.

Taki wniosek Halina już napisała i wysłała do prezesa ZUS. Teraz czeka na odpowiedź. - Już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć... - mówi zrezygnowana Halina. - Ciężko mi bardzo, ale muszę wierzyć, że nie zostaniemy sami w tym nieszczęściu. Że będę miała za co nakarmić dzieci i kupić dla siebie leki.

Tę dramatyczną historię opisujemy od kilku miesięcy. Chora rana raka kobieta jest po ciężkiej operacji i radioterapii. Jej mąż zmarł nagle dwa lata temu. Kobieta samotnie wychowuje 10-letnie bliźniaki. Rodzina utrzymuje się z tego,
co dostanie z opieki społecznej w Niemcach. Kilka dni temu ZUS odmówił Halinie renty rodzinnej na synów, o którą wystąpiła w drodze wyjątku. Pozbawił ją też świadczenia rehabilitacyjnego, gdyż stan chorej nie rokuje poprawy. Halina nie może podjąć pracy, nie ma prawa do żadnych pieniędzy z ZUS. Boi się, że nie będzie też miała prawa do ubezpieczenia społecznego, a w jej sytuacji oznacza to zaniechanie leczenia nowotworu.

- Nadzieja umiera ostatnia - szepce Halina. - Przecież nie można tak zostawić człowieka, skazując go na wegetacje w chorobie...
(mag)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Heart
Gość
jartor
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Heart
Heart (13 maja 2011 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szpital Narutowicza w Krakowie przeprowadza od 2 lat zabiegi resekcji guza i przerzutów jamy otrzewnej pod monitoringiem screeningowym. Może Pani powinna rozważyć chęć podjęcia prób leczenia? W podobnej sytuacji była pewna pani z rakiem jajnika, której udało się pomyślnie przejść operację i przeżyć, a każda godzin,a dzień, miesiąc, lata...są ważne by spędzić je z rodziną i czuwać nad nią.
Powodzenia Pani Halino!
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2008 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jartor napisał:
a tak niedawni zrobiona piekna akcje w obronie psow.....a ty czlowiek czlowiekowi wilkiemNie człowiek a instytucja, którą już dawno powinno się rozpieprzyć.
ZUS to najgorszy twór jaki powstał kiedykolwiek, głupie przepisy, zabieranie ludziom pieniędzy na coraz to nowe budynki, ktoś dawno powinien zrobić z tym porządek.
Pozabierać tym darmozjadom oszustom lewe renty i skorumpowanych lekarzy orzeczników i innych zusowskich urzędasów wywalić na zbity pysk.

Poza tym akcja w obronie psów była jak najbardziej słuszna.
Rozwiń
jartor
jartor (7 października 2008 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a tak niedawni zrobiona piekna akcje w obronie psow.....a ty czlowiek czlowiekowi wilkiem
Rozwiń
~Miś~
~Miś~ (7 października 2008 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram poprzednie wypowiedzi-coś z tym ZUSem nie jest tak ,nie na darmo mówią że jest to największy złodziej w kraju
Rozwiń
henryk szczepanski
henryk szczepanski (7 października 2008 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ten prezes zus darmozjad i złodziej jeszcze robi na tym stanowisku??! Takie bydle w ludziej postaci już dawno powinno zdychać na jakimś wysypisku bydlaków. Prawdą jest, że bogaty nigdy biednego nie zrozumie!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!