piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Halina Syta: Nadzieja umiera ostatnia


Prezes ZUS w Warszawie po raz drugi odmówił Halinie Sycie renty rodzinnej w drodze wyjątku.

- Pani Sycie nie przysługuje świadczenie - powiedział nam wczoraj Przemysław Przybylski z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. - Ale jest jeszcze jedna możliwość. Pani Syta może wystąpić do nas o rentę z tytułu niezdolności do pracy w drodze wyjątku.

Taki wniosek Halina już napisała i wysłała do prezesa ZUS. Teraz czeka na odpowiedź. - Już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć... - mówi zrezygnowana Halina. - Ciężko mi bardzo, ale muszę wierzyć, że nie zostaniemy sami w tym nieszczęściu. Że będę miała za co nakarmić dzieci i kupić dla siebie leki.

Tę dramatyczną historię opisujemy od kilku miesięcy. Chora rana raka kobieta jest po ciężkiej operacji i radioterapii. Jej mąż zmarł nagle dwa lata temu. Kobieta samotnie wychowuje 10-letnie bliźniaki. Rodzina utrzymuje się z tego,
co dostanie z opieki społecznej w Niemcach. Kilka dni temu ZUS odmówił Halinie renty rodzinnej na synów, o którą wystąpiła w drodze wyjątku. Pozbawił ją też świadczenia rehabilitacyjnego, gdyż stan chorej nie rokuje poprawy. Halina nie może podjąć pracy, nie ma prawa do żadnych pieniędzy z ZUS. Boi się, że nie będzie też miała prawa do ubezpieczenia społecznego, a w jej sytuacji oznacza to zaniechanie leczenia nowotworu.

- Nadzieja umiera ostatnia - szepce Halina. - Przecież nie można tak zostawić człowieka, skazując go na wegetacje w chorobie...
(mag)
Czytaj więcej o:
Heart
Gość
jartor
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Heart
Heart (13 maja 2011 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szpital Narutowicza w Krakowie przeprowadza od 2 lat zabiegi resekcji guza i przerzutów jamy otrzewnej pod monitoringiem screeningowym. Może Pani powinna rozważyć chęć podjęcia prób leczenia? W podobnej sytuacji była pewna pani z rakiem jajnika, której udało się pomyślnie przejść operację i przeżyć, a każda godzin,a dzień, miesiąc, lata...są ważne by spędzić je z rodziną i czuwać nad nią.
Powodzenia Pani Halino!
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2008 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jartor napisał:
a tak niedawni zrobiona piekna akcje w obronie psow.....a ty czlowiek czlowiekowi wilkiemNie człowiek a instytucja, którą już dawno powinno się rozpieprzyć.
ZUS to najgorszy twór jaki powstał kiedykolwiek, głupie przepisy, zabieranie ludziom pieniędzy na coraz to nowe budynki, ktoś dawno powinien zrobić z tym porządek.
Pozabierać tym darmozjadom oszustom lewe renty i skorumpowanych lekarzy orzeczników i innych zusowskich urzędasów wywalić na zbity pysk.

Poza tym akcja w obronie psów była jak najbardziej słuszna.
Rozwiń
jartor
jartor (7 października 2008 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a tak niedawni zrobiona piekna akcje w obronie psow.....a ty czlowiek czlowiekowi wilkiem
Rozwiń
~Miś~
~Miś~ (7 października 2008 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram poprzednie wypowiedzi-coś z tym ZUSem nie jest tak ,nie na darmo mówią że jest to największy złodziej w kraju
Rozwiń
henryk szczepanski
henryk szczepanski (7 października 2008 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ten prezes zus darmozjad i złodziej jeszcze robi na tym stanowisku??! Takie bydle w ludziej postaci już dawno powinno zdychać na jakimś wysypisku bydlaków. Prawdą jest, że bogaty nigdy biednego nie zrozumie!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!