Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 grudnia 2010 r.
17:56
Edytuj ten wpis

HITY i KITY 2010: Lublin w walce o ESK 2016 i wyjazd Kołodziej-Wnuk

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 7 A A

Zapraszamy Czytelników do głosowania na najciekawsze wydarzenia mijającego roku. Do wyboru jest po 10 wydarzeń w każdej kategorii. Codziennie prezentujemy jeden nominowany HIT i jeden KIT. Na głosy czekamy do 31 grudnia, do godz. 12. Rozstrzygnięcie 3 stycznia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zobacz wszystkie propozycje w plebiscycie Hity i Kity 2010 roku

HIT

Europejska Stolica Kultury: Lublin w finale

W październiku okazało się, że jesteśmy na krótkiej liście miast, które będą walczyć o tytuł ESK 2016. Teraz musimy pokonać Gdańsk, Katowice, Warszawę i Wrocław (te miasta razem z Lublinem zostały wybrane spośród 11 kandydatur).

– To dla nas wielkie wyróżnienie – mówił po ogłoszeniu wyników Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. – Mieszkańcy pracowali na ten sukces przez trzy lata.

Za zwycięstwo Komisja Europejska przyznaje 1,5 mln euro. Większe korzyści przychodzą później. W Liverpoolu, który był Stolicą Kultury w 2008 roku do kasy miasta wpłynęło 800 mln funtów, zbudowano wiele nowych hoteli, restauracji, dróg i obiektów kulturalnych.
Tytuł ESK przyznawany jest dwóm miastom. Jedno reprezentuje "starą Europę”, a drugie nowych członków UE. Za sześć lat nasz kraj podzieli tytuł z jednym z hiszpańskich miast (Burgos, Cordobą, Las Palmas de Gran Canaria lub Saragossą).(MB, JSZ)

KIT

Kołodziej-Wnuk służbowym samochodem na Okęcie

W grudniu ub. r. ówczesna zastępca prezydenta Lublina została wysłana przez prezydenta w delegację do Warszawy. Miała pojechać do Ministerstwa Infrastruktury. Co ciekawe, była to sobota, a w soboty ministerstwo nie pracuje.

Zamiast do siedziby resortu Elżbieta Kołodziej-Wnuk dojechała z mężem na lotnisko. Stąd odleciała na urlop do Malezji, a konkretnie na święta do mieszkającej tam córki.

Pani prezydent początkowo tłumaczyła, że w Malezji odbyła kilka spotkań i wiozła tam miejskie foldery promocyjne, więc jej "prywatny wyjazd był w pewnej mierze też służbowy”. Później poprzez rzeczniczkę przepraszała i zapewniała, że zwróci koszty obu wyjazdów wyliczone na 1100 zł. Okazało się też, że w czasie malezyjskiego urlopu wydzwoniła ze służbowej komórki ponad 1400 złotych.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anka / 26 grudnia 2010 o 22:34
[quote name='Dax' timestamp='1293326871' post='411342']
Niektórzy panią Kołodziej-Wnuk nazywają Złodziej-Wrzód. Ta nazwa świetnie pasuje do tego, co ta pani robiła i jak się zachowywała np. na spotkaniach z mieszkańcami Lublina.
[/quote]
O tak, to prawda. I pięknie zamiatała pod dywan...
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:20
Słyszałam że Kołodziej- Wnuk szykuje się na ciepłą posadkę viceprezesowska do wodociągów .... Czy to prawda??? Jeśli tak się stanie to znaczy że znowu ubędzie nam z kieszeni.. No i nasza kasa zostanie zmarnotrawiona!!!
Avatar
jude / 26 grudnia 2010 o 13:09
od razu widac ze zydowski leb
Avatar
lustro / 26 grudnia 2010 o 09:46
Ale ryj!
Avatar
Dax / 26 grudnia 2010 o 02:27
Niektórzy panią Kołodziej-Wnuk nazywają Złodziej-Wrzód. Ta nazwa świetnie pasuje do tego, co ta pani robiła i jak się zachowywała np. na spotkaniach z mieszkańcami Lublina.
Avatar
Agnieszka / 26 grudnia 2010 o 00:06
A gdzież to pani Wnuk będzie teraz "działać"? Znowu jakaś ciepła posadka? Może ktoś wie?
Avatar
tomm / 25 grudnia 2010 o 22:33
bosz... co za kobyła !!! .. ta Wnuczek
Avatar
Anka / 26 grudnia 2010 o 22:34
[quote name='Dax' timestamp='1293326871' post='411342']
Niektórzy panią Kołodziej-Wnuk nazywają Złodziej-Wrzód. Ta nazwa świetnie pasuje do tego, co ta pani robiła i jak się zachowywała np. na spotkaniach z mieszkańcami Lublina.
[/quote]
O tak, to prawda. I pięknie zamiatała pod dywan...
Avatar
cdn / 26 grudnia 2010 o 14:20
Słyszałam że Kołodziej- Wnuk szykuje się na ciepłą posadkę viceprezesowska do wodociągów .... Czy to prawda??? Jeśli tak się stanie to znaczy że znowu ubędzie nam z kieszeni.. No i nasza kasa zostanie zmarnotrawiona!!!
Avatar
jude / 26 grudnia 2010 o 13:09
od razu widac ze zydowski leb
Avatar
lustro / 26 grudnia 2010 o 09:46
Ale ryj!
Avatar
Dax / 26 grudnia 2010 o 02:27
Niektórzy panią Kołodziej-Wnuk nazywają Złodziej-Wrzód. Ta nazwa świetnie pasuje do tego, co ta pani robiła i jak się zachowywała np. na spotkaniach z mieszkańcami Lublina.
Avatar
Agnieszka / 26 grudnia 2010 o 00:06
A gdzież to pani Wnuk będzie teraz "działać"? Znowu jakaś ciepła posadka? Może ktoś wie?
Avatar
tomm / 25 grudnia 2010 o 22:33
bosz... co za kobyła !!! .. ta Wnuczek
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 11

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 9

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!