Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2008 r.
16:13
Edytuj ten wpis

Ile można wwieźć do Polski papierosów i alkoholu?

0 6 A A

Od 1 grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.

W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22 proc., 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22 proc., lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22 proc. oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22 proc.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.
(tw)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 o 17:39
No wlasnie .To Najjasniejszy Rzad RP wychodzi przed szereg.nie p[roponujac nic w zamian. A moze liberalizm podatkowy.Placimy oficjalne podatki ukryte ,kazdy zakup towaru jest opodatkowany.Kazda usluga jest opodatkowana.Jak kiedys mowil Jan Pietrzak wyslac polskich ekonomistow na Sahare to po miesiacu zabraklo by piasku.
Czy nie zdajecie sobie sprawe ,ze Rzady innych krajow dzialaja dla dobra i ochrony Obywateli.
Panie Tusk czy Panu nie wstyd. Przeciez ludzie maja pamiec jak slonie .Lekcewazenie i zlo zapamietaja.
Avatar
Adi1210 / 2 grudnia 2008 o 15:31
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom członkowskim wybór - mogą one utrzymać obecne ograniczenia dla papierosów w wysokości 200 sztuk lub obniżyć limit do 40 sztuk.
"Unia nie nakazała nam obniżać limitów dla przywożonych papierosów" - powiedział PAP Lisicki. Według niego, za obniżką przemawia jednak kilka argumentów. Po pierwsze chodzi o ochronę wschodnich granic Unii przed niekontrolowanym napływem papierosów.


TAKŻE CAŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TĄ DECYZJĘ PONOSI RZĄD RP.
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom człon... rozwiń
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 o 12:06
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych przez durny przepis.Was to nie dotyczy.
Nasza elita widzi Polska z okien luksusowych limuzyn a jak juz to w otoczeniu ochroniarzy.
Czy istnieje jakis zapis unijny ,ktory zostal tak nagle wprowadzony ,a w unii jestesmy juz pare lat.
Czyzby jakis gorliwy urzednik przypomnial sobie,ze mozna wyrwac ludziom pare zlotych.
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych... rozwiń
Avatar
erwin / 26 listopada 2008 o 21:05
Mnie uczyli w szkole, że wyraz spoza piszemy łacznie i przez ,,s". Proszę o poprawienie błędu bo wstyd mi za dziennikarzy DW. Pewnie ten co wpisytał tekst jest dyslektykiem no cóż!!!
Avatar
~tonymld~ / 26 listopada 2008 o 20:44
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine bo ma blisko, lub jest taniej, to czemu mi sie broni?

jak ktos z strefy przygraniczenj z drugiej strony, jedzie do niemiec na zakupy, nic sie wielkiego nie dzieje...


moim zdaniem wplywy do buzetu z tytulu akcyzy na papierosy nie zwieksza sie diametralnie, za to przemycanie papierosow stanie sie jeszcze lepszym biznewsem - na czym skarb panstwa straci.

ps. czy po nie miala obnizac podatkow?


dobrze ze nie pale.

a jesli chodzi o alkohol, to mam troche stracha, przed tym zza wschodniej granicy - niewiadomo co tam jest.
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine... rozwiń
Avatar
zapytajko / 26 listopada 2008 o 20:23
Jak to się ma do Konstytucji ? Czy mieszkańcy strefy przygranicznej nie są równi wobec prawa ?
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 o 17:39
No wlasnie .To Najjasniejszy Rzad RP wychodzi przed szereg.nie p[roponujac nic w zamian. A moze liberalizm podatkowy.Placimy oficjalne podatki ukryte ,kazdy zakup towaru jest opodatkowany.Kazda usluga jest opodatkowana.Jak kiedys mowil Jan Pietrzak wyslac polskich ekonomistow na Sahare to po miesiacu zabraklo by piasku.
Czy nie zdajecie sobie sprawe ,ze Rzady innych krajow dzialaja dla dobra i ochrony Obywateli.
Panie Tusk czy Panu nie wstyd. Przeciez ludzie maja pamiec jak slonie .Lekcewazenie i zlo zapamietaja.
Avatar
Adi1210 / 2 grudnia 2008 o 15:31
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom członkowskim wybór - mogą one utrzymać obecne ograniczenia dla papierosów w wysokości 200 sztuk lub obniżyć limit do 40 sztuk.
"Unia nie nakazała nam obniżać limitów dla przywożonych papierosów" - powiedział PAP Lisicki. Według niego, za obniżką przemawia jednak kilka argumentów. Po pierwsze chodzi o ochronę wschodnich granic Unii przed niekontrolowanym napływem papierosów.


TAKŻE CAŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TĄ DECYZJĘ PONOSI RZĄD RP.
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom człon... rozwiń
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 o 12:06
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych przez durny przepis.Was to nie dotyczy.
Nasza elita widzi Polska z okien luksusowych limuzyn a jak juz to w otoczeniu ochroniarzy.
Czy istnieje jakis zapis unijny ,ktory zostal tak nagle wprowadzony ,a w unii jestesmy juz pare lat.
Czyzby jakis gorliwy urzednik przypomnial sobie,ze mozna wyrwac ludziom pare zlotych.
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych... rozwiń
Avatar
erwin / 26 listopada 2008 o 21:05
Mnie uczyli w szkole, że wyraz spoza piszemy łacznie i przez ,,s". Proszę o poprawienie błędu bo wstyd mi za dziennikarzy DW. Pewnie ten co wpisytał tekst jest dyslektykiem no cóż!!!
Avatar
~tonymld~ / 26 listopada 2008 o 20:44
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine bo ma blisko, lub jest taniej, to czemu mi sie broni?

jak ktos z strefy przygraniczenj z drugiej strony, jedzie do niemiec na zakupy, nic sie wielkiego nie dzieje...


moim zdaniem wplywy do buzetu z tytulu akcyzy na papierosy nie zwieksza sie diametralnie, za to przemycanie papierosow stanie sie jeszcze lepszym biznewsem - na czym skarb panstwa straci.

ps. czy po nie miala obnizac podatkow?


dobrze ze nie pale.

a jesli chodzi o alkohol, to mam troche stracha, przed tym zza wschodniej granicy - niewiadomo co tam jest.
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine... rozwiń
Avatar
zapytajko / 26 listopada 2008 o 20:23
Jak to się ma do Konstytucji ? Czy mieszkańcy strefy przygranicznej nie są równi wobec prawa ?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 1 0

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!