niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Jak agent CBA rozpracował urzędnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2008, 08:18

Mirosław B., były dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego, został we wtorek oskarżony o korupcję.

Dowody obciążające byłego urzędnika i biznesmena zdobyło Centralne Biuro Antykorupcyjne, dzięki podstawionemu agentowi.

Ujawniła to we wtorek prokuratura, która nadzorowała śledztwo w tej sprawie.
- CBA przeprowadziło operację specjalną z udziałem agenta, który działał pod przykrywką - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Mirosław B. został oskarżony o to, że składał korupcyjne propozycje puławskim samorządowcom. Chciał, żeby pomogli mu w przejęciu zespołu pałacowo-parkowego w Olesinie w gminie Kurów.

W marcu tego roku obiecywał działkę wartą 80 tys. zł staroście puławskiemu. Chciał, żeby samorządowiec wpłynął na przewodniczącego Rady Gminy w Kurowie. Ten z kolei miał doprowadzić do tego, żeby rada przekazała Mirosławowi B. w wieczyste użytkowanie pałac z parkiem w Olesinie. Miesiąc później Mirosław B. zaproponował działkę bezpośrednio przewodniczącemu rady.

Doszło nawet do podpisania przedwstępnej umowy przekazania działki przewodniczącemu. W akcie oskarżenia prokuratura napisała, że Mirosław B. nie zawarł jej bezpośrednio z samorządowcem z Kurowa lecz z "ustaloną osobą”.

Wszystko wskazuje, że chodzi właśnie o agenta CBA, który podawał się za osobę związaną z samorządowcem. Prokuratura nie chce potwierdzić tych okoliczności.

- Szczegóły operacji CBA objęte są tajemnicą - mówi Syk-Jankowska.

Zaraz po podpisaniu umowy Mirosław B. został zatrzymany przez CBA. Sąd Rejonowy go aresztował. Po kilku tygodniach Sąd Okręgowy w Lublinie uwzględnił zażalenie na areszt jego adwokatów. Nakazał Mirosławowi B. wpłacić 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Ręczył za niego Adam Wasilewski, prezydent Lublina i radni z PO.

Mirosław B. nie przyznaje się do winy. Do obrony wynajął trzech adwokatów.

(ER)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
SIOSTRA
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 sierpnia 2008 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W PO są złodzieje i w każdej partii znajdzie się złodziej ,a co tam w partii PSL-ponoć przesłuchali niektórych z CBA i bardzo dobrze może ten motek nici się rozerwie i doprowadzi do Konstantynowa to , może wyjdą na jaw inne skrywane sprawy np. bony paliwowe w Gnojnie . Prawda,że PAN STAROSTA z Białej Podlaskiej bronił w radio podlasie pana Przemusia L.- Przewodniczącego Rady Powiatu i doradcę Pana Ministra Rolnictwa .Może naszą lubelszczyznę uwolnią w końcu od partii zielonych, i urzędy zaczną oddychać
Rozwiń
Gość
Gość (27 sierpnia 2008 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OBSERWATOR napisał:
WIESZ GOŚCIU ZASTANAWIAM SIĘ JAK DŁUGO MYŚLAŁEŚ AŻ WYMYŚLIŁEŚ ,Z KTÓREJ OPCJI BYŚ NIE BYŁ TO I TAK ŚWIATA NIE ZMIENISZ, PEWNE JEST ZE TO PRZYKŁAD EWIDENTNY NADUZYCIA WŁADZY , DAM CI RADĘ PILNUJ SIEBIE BO LICHO NIE ŚPI/JAK NA ZAŁĄCZONYM OBRAZKU

Czy to są groźby chłystku ????
Rozwiń
SIOSTRA
SIOSTRA (27 sierpnia 2008 o 16:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ola' date='27.08.2008, 13:48' post='48799']
Moje biuro robi sondę, proszę o wybór jednej z dwóch odpowiedzi. Proszę o obiektywną odpowiedź i nie kierowanie się względami politycznymi.
Czy w PO?
a. Wszyscy są złodziejami.
b. Nie wszyscy są złodziejami.

/quote]
ZAMAWIAM W TWOIM BIURZE SONDĘ : A)CZY PIS TO SAMI NIEUDACZNICY ? CZY PIS TO 99% NIEUDACZNIKÓW?
Rozwiń
OLESINEK
OLESINEK (27 sierpnia 2008 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tEN ARTYKUŁ TO KUPA BZDUR, TEMU PROPONOWAŁ TAMTEMU TYLKO KILKA DNI PO AFERZE NAPISALIŚCIE ŻE WYMIENIONE PRZEZ WAS OSOBY MÓWĄ CYTUJĘ"O ZADNEJ KORUPCJI NIE SŁYSZAŁEM" WIĘ MOZE SIĘ ZDECYDUJECJE.
Rozwiń
~MARIOLKA~
~MARIOLKA~ (27 sierpnia 2008 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MIka napisał:
Mów za siebie, nie masz prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich mieszkańców Konopnicy. Po drugie pan B. wygnają aż trzech bardzo dobrych i drogich obrońców. Oczywiście każdy ma prawo do obrony, jednak zwykłego człowieka nie stać od razu na 3 adwokatów. Nieźle musiał się nachapać przez lata działalności w Platformie, skoro teraz dysponuje taką kasą.
I jeszcze jedno. [color="#FF0000"][size=3]Do wszystkich, którzy ulegli propagandzie różnych syfiastych TVN, Wyb. Gaz. i innych gadzinówek. CBA działa na podstawie ustawy przyjętej przez parlament, zgodnie z prawem i całkowicie legalnie wykonuje swoje zadania. Do tego w porozumieniu i pod nadzorem prokuratury, a legalność wszelkich działań CBA sprawdzają niezawisłe sądy.[/size][/color] Więc [size=2]przestańcie pisać głupoty, o jakimś zmuszaniu do przestępstw, ich prowokowaniu itp. Są granice śmieszności i lepiej ich nie przekraczać ![/size]


WIESZ MIKA GRANICA ŚMIESZNOŚCI TO ZOSTAŁA DAWNO PRZEKROCZONA JAK CI PANOWIE W KOMINIARKACH ZROBILI TAKI SHOW.
NAJLEPSZY KABARET SIĘ CHOWA.DLACZEGO NIE ODWIEDZAJĄ PRAWDZIWYCH PRZESTĘPCÓW???????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!