wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Jak konkurs na dyrektora szkoły, to ustawiony?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2012, 21:36

Dziś konkurs na dyrektora szkoły w Chodlu. Wójt ma obawy, że członkowie komisji będą stronniczy.

Dlatego pod koniec ub. tygodnia udał się w tej sprawie do kuratorium i wojewody. – Zwróciła się do mnie grupa rodziców, których dzieci uczęszczają do Zespołu Szkół w Chodlu, zaniepokojonych organizacją konkursu na dyrektora tejże placówki – napisał do kuratora wójt gminy Jan Majewski.

– Rodzice twierdzą – pisze Majewski – iż komisja konkursu powołana zarządzeniem starosty powiatu opolskiego, składa się w części z osób, które powołane zostały tylko po to, aby zagwarantować ponowny wybór jej dotychczasowemu dyrektorowi, p. Januszowi Kobiałce.

A tego nie chcą. – Rodzice sądzili, iż w wyniku konkursu jest szansa na powołanie dyrektora, który w przeciwieństwie do obecnego będzie dbał o wysoki poziom nauczania w szkole – wskazuje wójt. – Ponowny wybór na dyrektora p. Janusza Kobiałki spowoduje, zdaniem rodziców, dalsze pogorszenie się poziomu nauczania, a w perspektywie doprowadzi do likwidacji szkoły.

Wcześniej w tej samej sprawie oficjalne stanowisko przyjęła Rada Gminy Chodel, która "wyraziła dezaprobatę” wobec powołania w skład komisji konkursowej osób, które nie gwarantują obiektywnej oceny kandydatów.

– Zdaniem Rady Gminy trzy osoby ze składu (9-osobowej – red.) komisji konkursowej, to osoby związane towarzysko z obecnym dyrektorem ZS w Chodlu, względnie od niego zależne, bądź zależne od organizatora konkursu – czytamy dalej w przyjętym stanowisku.

Jeden z trzech wskazanych członków komisji jest podległy dyrektorowi szkoły w Chodlu, a jego żona pracuje w starostwie. Druga osoba ma być bliską znajomą dyrektora i jego żony. Trzecia pracuje w lic eum w Opolu, które podlega staroście.

Tyle, że tę ostatnią delegowała do komisji oświatowa "Solidarność” (w komisji będzie dwóch przedstawicieli związków).

– Jeśli tak będziemy podchodzili do każdego konkursu, dojdziemy do jakiegoś absurdu – komentuje Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "S” w naszym regionie. – Bo np. w Lublinie, gdzie wszystkie szkoły podlegają miastu albo starostwu, nie miałabym ani jednej osoby, którą mogłabym delegować do komisji. Wszystkie pracują w szkołach.

Starostwo obawami rodziców, radnych i wójta jest zdziwione. – To jakaś bardzo mroczna teoria dziejów – ocenia Janusz Gąsior, wicestarosta opolski. – Jedna z tych wskazanych osób została powołana przez związek zawodowy, a jedna przez samą Radę Rodziców, na co nie mamy wpływu. Oczywiście mamy w komisji swoich przedstawicieli, ale tylko trzech, zgodnie z prawem. Nie wskazywaliśmy im, na kogo mają głosować.

Nie tylko Chodel

W Płouszowicach wójt gminy Jastków konsekwentnie nie chce powołać osoby, która wygrała konkurs, bo twierdzi, że ta nie ma odpowiednich uprawnień, choć kuratorium i ministerstwo edukacji uważa, że ma. Z kolei w Zespole Szkół Niemcach konkurs powtórzono. W pierwszym wygrała jedna z nauczycielek, w drugim – dotychczasowa dyrektorka, uważana za faworytkę starosty lubelskiego, który oba konkursy ogłosił.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
cheap lebron 9 shoes for s
bogumiła
pk
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cheap lebron 9 shoes for s
cheap lebron 9 shoes for s (21 sierpnia 2012 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]cheap lebron 9 shoes for sale[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]kevin durant shoes[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]wholesale Nike Yeezy 2[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]wholesale lebron 9 shoes[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]cheap kevin durant shoes[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]cheap nike yeezy 2[/url]|[url="http://www.cheap-lebron9shoes.com/"]lebron 9 shoes[/url]
Rozwiń
bogumiła
bogumiła (18 sierpnia 2012 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o patrzcie się polonista się znalazł na niepełnym podstawowym na koroniówce
Rozwiń
pk
pk (8 sierpnia 2012 o 19:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co to za nauczycielka z Belzyc chciala byc tam dyr? :>
Rozwiń
nkwd
nkwd (7 sierpnia 2012 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno wpłynęło jakieś pismo do komisji dyscyplinarnej w Kuratorium i to juz była wystarczająca podstawa, żeby Kobiałke nie dopuścic do konkursu, ale kto to wie
Rozwiń
nkwd
nkwd (7 sierpnia 2012 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno wpłynęło jakieś pismo do komisji dyscyplinarnej w Kuratorium i to juz była wystarczająca podstawa, żeby Kobiałke nie dopuścic do konkursu, ale kto to wie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!