niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Jak lubelskie szpitale leczą udary. Raport NIK

Dodano: 15 listopada 2016, 19:19
Autor: kp

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała w Lubelskiem trzy szpitale pod kątem leczenia chorych z udarem mózgu: Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie oraz szpitale powiatowe w Tomaszowie Lubelskim i we Włodawie.

– Na tle kraju sytuacja w naszym województwie nie jest najgorsza. Nie odnotowaliśmy poważniejszych nieprawidłowości z wyjątkiem jednej, dotyczącej lubelskiego szpitala – mówi Edward Lis, dyrektor lubelskiej delegatury NIK. – Chodziło o brak stałej obecności anestezjologa. Jest tam zatrudniony tylko jeden anestezjolog, który siłą rzeczy nie jest w stanie pracować codziennie przez 24 godziny na dobę. Brakowało też dokumentacji internistycznej w przypadku niektórych pacjentów – precyzuje dyr. Lis.

– Jesteśmy w takcie reorganizacji szpitala, która zakłada m.in. zakup łóżek udarowych przystosowanych dla pacjentów z udarem mózgu. W związku z tym chcemy też zapewnić całodobową opiekę anestezjologiczną – odpowiada Jeremi Karwowski, rzecznik Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. – Chcielibyśmy to zrealizować nawet w przyszłym roku. Wszystko będzie jednak zależało od środków, które uda nam się pozyskać.

W ocenie NIK, pozostałe nieprawidłowości miały charakter formalny i nie miały zasadniczego wpływu na proces leczenia.

Czytaj więcej o: służba zdrowia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 listopada 2016 o 00:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest trochę dziwny ten raport. Moją mamę załatwiono w Szpitalu Wojskowym po prostu nie dano jej lekarstw i zmarła. Nawet nie wiedzieli że miała udary u nich na oddziale. Mają nawet lekarza która pracuje na pół etatu i ma pod opieką sale intensywnej z sześcioma pacjentami. Jeżeli rodzina nie zna się na metodach leczenia to kierownik oddziału Kłamie wymyślając choroby u pacjenta bez konsultacji.
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a zdjęcie jest ze starego budynku COZL I oddział
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2016 o 23:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny pan (pani) redaktor mógł by się pokusić o "głębsze zaciągnięcie języka "a nie tylko wypowiedzi rzeczników prasowych !
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2016 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"reorganzacja szpitala: czyli zakup łóżek udarowych .W związku z tym chcemy zapewnić też całodobową opiekę anestezjologiczną" PIERDZIELENIE zakup łozek jest reorganizacją szpitala??? w związku z kupowaniem łozek zatrudnią jeszcze minimum trzech anestezjologów? bełkot
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2016 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szykuja miejsce dla pisiorow, bo wariatow sie nie sadzi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!