Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 lutego 2015 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Jakubowice Konińskie: Przebudują drogę od Lublina. Będzie równiej i szerzej

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
31 11 A A

Drogowcy rozpoczęli przebudowę drogi powiatowej prowadzącej od ul. Choiny w granicach Lublina do Majdanu Krasienińskiego. To jedna z najbardziej dziurawych dróg w regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na te prace kierowcy czekali od lat. - Dziury są po prostu okropne. Szczególnie na odcinku od Dworu Anna do podjazdu pod górę. Od lat monitujemy o remont. Nareszcie coś się dzieje - mówi kierowca, a zarazem mieszkaniec Jakubowic, który codziennie korzysta z tej drogi.

Już wycięto drzewa i ruszyła wymiana przepustów. - W sumie zostanie przebudowanych ok. 7 kilometrów drogi, od granic Lublina do połączenia z drogą wojewódzką 809. Na odcinku od granic Lublina do Majdanu Krasienińskiego z remontu zostaną wyłączone dwa krótkie fragmenty. Chodzi o nowy wiadukt nad ekspresówką oraz 250-metrowy odnowiony fragment w Jakubowicach Konińskich, przejście przez rzekę Ciemięgę - mówi Anna Woźnicka, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach.

Remont wykonuje firma Strabag. Zakres prac jest bardzo duży. Droga zostanie poszerzona, wzdłuż powstanie ciąg rowerowo-pieszy. - Pojawi się nowe odwodnienie, rowy odpływowe wraz z przepustami i wjazdami na posesje - dodaje dyrektor Woźnicka.

Remont pochłonie w sumie 15,5 miliona złotych. Ekipy drogowców już w marcu przystąpią do prac przy samej nawierzchni drogi. Rozbudowa ma się zakończyć się do 30 czerwca.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mark / 25 lutego 2015 o 22:00

Sorry ale za taki remont jak był zrobiony na moście w Jakubowicach Konińskich to Ja dziękuje. Nie znoszę odwalania fuszerki ! idą na to ogromne pieniądze i jeżeli po jednej zimie już są pęknięcia to za kilka lat będzie znowu to co kiedyś. Wykonawca ma obwiązek w ramach gwarancji naprawić te usterki, łaski nie robią. Mam nadzieje, że reszta remontu będzie porządnie wykonana.

Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 21:36

" 250-metrowy odnowiony fragment w Jakubowicach Konińskich"

Odnowiony może i jest, tylko szkoda, że asfalt już na nim pęka :)

Ten fragment "odnawiała" ta sama firma, która zaczęła modernizację drogi do Majdanu. Także powodzenia w pisaniu reklamacji do wykonawcy.

Avatar
Piotrek / 25 lutego 2015 o 21:19

A propon Przytoczna.

Ja, stary lublinianin, krytykowałem już te drogowskazy na Przytoczno i naskoczył na mnie jakiś chłoporobotnik z tamtych okolic.

Drogowskazy na przytoczno w okolicy Al. Warszawskiej powininny brzmieć Przytoczno Jastków Sławinek.

Jeśli ktoś uważa inaczej to jest a) bezmyślny B) jego wiedza o świecie kończy się na WIśle, w najlepszym razie na Odrze.

Twoja wiedza kończy się na Bystrzycy w Lublinie.

Zgodnie z przepisami podaje się zawsze punkt docelowy drogi a ta akurat kończy się w Przytocznie.

Mało kto też wie gdzie jest Dorohusk albo Hrebenne a podaje się je jako drogowskazy 

Twoja wiedza kończy się na Bystrzycy w Lublinie.

Zgodnie z przepisami podaje się zawsze punkt docelowy drogi a ta akurat kończy się w Przytocznie.

Mało kto też wie gdzie jest Dorohusk albo Hrebenne a podaje się je jako drogowskazy 

rozwiń
Avatar
Gość. / 25 lutego 2015 o 21:08

" 250-metrowy odnowiony fragment w Jakubowicach Konińskich"

Odnowiony może i jest, tylko szkoda, że asfalt już na nim pęka :)

Avatar
czytelnik / 25 lutego 2015 o 20:15

809 to strategiczna droga!!!!!  NA OBWODNICY POKAZUJĄ JĄ ZE 3 RAZY  !!   i przy okazji promując bardzo ważną miejscowość  PRZYTOCZNO  !! co za głupota ???nie ważny Sławinek, Kurów, Jastków ...ważne Przytoczno  !! choć tak na prawdę kto to wie gdzie ono ??? i po co ma wiedzieć  skoro leży na drodze 809 ... prowadzącej DO  NIKĄD !! sorry do Przytoczna, ale znaki i kierunkowskazy wyprodukowano, powieszono i Przytoczno ma za naszą kasę promocję !!! tylko  PO CO ????!!

A propon Przytoczna.

Ja, stary lublinianin, krytykowałem już te drogowskazy na Przytoczno i naskoczył na mnie jakiś chłoporobotnik z tamtych okolic.

Drogowskazy na przytoczno w okolicy Al. Warszawskiej powininny brzmieć Przytoczno Jastków Sławinek.

Jeśli ktoś uważa inaczej to jest a) bezmyślny B) jego wiedza o świecie kończy się na WIśle, w najlepszym razie na Odrze.

Droga 809 łaczy Lublin i Przytoczno. Zatem drogi mozgowcu, wrecz swiatowcu, by nie powiedziec obiezyswiecie, wskazany masz punkt koncowy tej drogi. Prosciej sie chyba nie da. 

Dla wyjasnienia, w Przytocznie ta droga łaczy się z krajówką nr 48, slowem dojazd do tzw. duzej obwodnicy Warszawy. 

Mam nadzieje, ze to poszerzylo jeszcze Twoje horyzonty, de facto dość waskie:)

9 łaczy Lublin i Przytoczno. Zatem drogi mozgowcu, wrecz swiatowcu, by nie powiedziec obiezyswiecie, wskazany masz punkt koncowy tej drogi. Prosciej sie chyba nie da. 

Dla wyjasnienia, w Przytocznie ta droga łaczy się z krajówką nr 48, slowem dojazd do tzw. duzej obwodnicy Warszawy. 

Mam nadzieje, ze to poszerzylo jeszcze Twoje horyzonty, de facto dość waskie:)

rozwiń
Avatar
lublin / 25 lutego 2015 o 19:23

A propon Przytoczna.

Ja, stary lublinianin, krytykowałem już te drogowskazy na Przytoczno i naskoczył na mnie jakiś chłoporobotnik z tamtych okolic.

Drogowskazy na przytoczno w okolicy Al. Warszawskiej powininny brzmieć Przytoczno Jastków Sławinek.

Jeśli ktoś uważa inaczej to jest a) bezmyślny b) jego wiedza o świecie kończy się na WIśle, w najlepszym razie na Odrze.

Avatar
Jolanta / 25 lutego 2015 o 17:03

Myślę, że po tej budowie obwodnicy to przydałoby się wyremontować gruntownie odcinek również od Sławinkowskiej do Majdanu Krasieńskiego. Dziwi mnie to, że wykonawca obwodnicy rozjechał okoliczne drogi i nikt nie wymógł na nim czyli firmie Dragados wykonania gruntownego remontu tych dróg,

Avatar
et / 25 lutego 2015 o 16:52

809 to strategiczna droga!!!!!  NA OBWODNICY POKAZUJĄ JĄ ZE 3 RAZY  !!   i przy okazji promując bardzo ważną miejscowość  PRZYTOCZNO  !! co za głupota ???nie ważny Sławinek, Kurów, Jastków ...ważne Przytoczno  !! choć tak na prawdę kto to wie gdzie ono ??? i po co ma wiedzieć  skoro leży na drodze 809 ... prowadzącej DO  NIKĄD !! sorry do Przytoczna, ale znaki i kierunkowskazy wyprodukowano, powieszono i Przytoczno ma za naszą kasę promocję !!! tylko  PO CO ????!!

Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 16:17

gdyby jeszcze na całej długości ul.Choiny była ścieżka rowerowa to by było fajnie, a tak trzeba będzie jeżdzić ulicą,albo chodnikiem :(

Avatar
marek / 25 lutego 2015 o 16:11

a co z ulicą Choiny od Zelwerowicza do granic miasta ?, pozostanie nadal wąska, dziurawa, nie oświetlona i bez ścieżki rowerowej,

Avatar
mark / 25 lutego 2015 o 22:00

Sorry ale za taki remont jak był zrobiony na moście w Jakubowicach Konińskich to Ja dziękuje. Nie znoszę odwalania fuszerki ! idą na to ogromne pieniądze i jeżeli po jednej zimie już są pęknięcia to za kilka lat będzie znowu to co kiedyś. Wykonawca ma obwiązek w ramach gwarancji naprawić te usterki, łaski nie robią. Mam nadzieje, że reszta remontu będzie porządnie wykonana.

Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 21:36

" 250-metrowy odnowiony fragment w Jakubowicach Konińskich"

Odnowiony może i jest, tylko szkoda, że asfalt już na nim pęka :)

Ten fragment "odnawiała" ta sama firma, która zaczęła modernizację drogi do Majdanu. Także powodzenia w pisaniu reklamacji do wykonawcy.

Avatar
Piotrek / 25 lutego 2015 o 21:19

A propon Przytoczna.

Ja, stary lublinianin, krytykowałem już te drogowskazy na Przytoczno i naskoczył na mnie jakiś chłoporobotnik z tamtych okolic.

Drogowskazy na przytoczno w okolicy Al. Warszawskiej powininny brzmieć Przytoczno Jastków Sławinek.

Jeśli ktoś uważa inaczej to jest a) bezmyślny B) jego wiedza o świecie kończy się na WIśle, w najlepszym razie na Odrze.

Twoja wiedza kończy się na Bystrzycy w Lublinie.

Zgodnie z przepisami podaje się zawsze punkt docelowy drogi a ta akurat kończy się w Przytocznie.

Mało kto też wie gdzie jest Dorohusk albo Hrebenne a podaje się je jako drogowskazy 

Twoja wiedza kończy się na Bystrzycy w Lublinie.

Zgodnie z przepisami podaje się zawsze punkt docelowy drogi a ta akurat kończy się w Przytocznie.

Mało kto też wie gdzie jest Dorohusk albo Hrebenne a podaje się je jako drogowskazy 

rozwiń
Avatar
Gość. / 25 lutego 2015 o 21:08

" 250-metrowy odnowiony fragment w Jakubowicach Konińskich"

Odnowiony może i jest, tylko szkoda, że asfalt już na nim pęka :)

Avatar
czytelnik / 25 lutego 2015 o 20:15

809 to strategiczna droga!!!!!  NA OBWODNICY POKAZUJĄ JĄ ZE 3 RAZY  !!   i przy okazji promując bardzo ważną miejscowość  PRZYTOCZNO  !! co za głupota ???nie ważny Sławinek, Kurów, Jastków ...ważne Przytoczno  !! choć tak na prawdę kto to wie gdzie ono ??? i po co ma wiedzieć  skoro leży na drodze 809 ... prowadzącej DO  NIKĄD !! sorry do Przytoczna, ale znaki i kierunkowskazy wyprodukowano, powieszono i Przytoczno ma za naszą kasę promocję !!! tylko  PO CO ????!!

A propon Przytoczna.

Ja, stary lublinianin, krytykowałem już te drogowskazy na Przytoczno i naskoczył na mnie jakiś chłoporobotnik z tamtych okolic.

Drogowskazy na przytoczno w okolicy Al. Warszawskiej powininny brzmieć Przytoczno Jastków Sławinek.

Jeśli ktoś uważa inaczej to jest a) bezmyślny B) jego wiedza o świecie kończy się na WIśle, w najlepszym razie na Odrze.

Droga 809 łaczy Lublin i Przytoczno. Zatem drogi mozgowcu, wrecz swiatowcu, by nie powiedziec obiezyswiecie, wskazany masz punkt koncowy tej drogi. Prosciej sie chyba nie da. 

Dla wyjasnienia, w Przytocznie ta droga łaczy się z krajówką nr 48, slowem dojazd do tzw. duzej obwodnicy Warszawy. 

Mam nadzieje, ze to poszerzylo jeszcze Twoje horyzonty, de facto dość waskie:)

9 łaczy Lublin i Przytoczno. Zatem drogi mozgowcu, wrecz swiatowcu, by nie powiedziec obiezyswiecie, wskazany masz punkt koncowy tej drogi. Prosciej sie chyba nie da. 

Dla wyjasnienia, w Przytocznie ta droga łaczy się z krajówką nr 48, slowem dojazd do tzw. duzej obwodnicy Warszawy. 

Mam nadzieje, ze to poszerzylo jeszcze Twoje horyzonty, de facto dość waskie:)

rozwiń
Avatar
lublin / 25 lutego 2015 o 19:23

A propon Przytoczna.

Ja, stary lublinianin, krytykowałem już te drogowskazy na Przytoczno i naskoczył na mnie jakiś chłoporobotnik z tamtych okolic.

Drogowskazy na przytoczno w okolicy Al. Warszawskiej powininny brzmieć Przytoczno Jastków Sławinek.

Jeśli ktoś uważa inaczej to jest a) bezmyślny b) jego wiedza o świecie kończy się na WIśle, w najlepszym razie na Odrze.

Avatar
Jolanta / 25 lutego 2015 o 17:03

Myślę, że po tej budowie obwodnicy to przydałoby się wyremontować gruntownie odcinek również od Sławinkowskiej do Majdanu Krasieńskiego. Dziwi mnie to, że wykonawca obwodnicy rozjechał okoliczne drogi i nikt nie wymógł na nim czyli firmie Dragados wykonania gruntownego remontu tych dróg,

Avatar
et / 25 lutego 2015 o 16:52

809 to strategiczna droga!!!!!  NA OBWODNICY POKAZUJĄ JĄ ZE 3 RAZY  !!   i przy okazji promując bardzo ważną miejscowość  PRZYTOCZNO  !! co za głupota ???nie ważny Sławinek, Kurów, Jastków ...ważne Przytoczno  !! choć tak na prawdę kto to wie gdzie ono ??? i po co ma wiedzieć  skoro leży na drodze 809 ... prowadzącej DO  NIKĄD !! sorry do Przytoczna, ale znaki i kierunkowskazy wyprodukowano, powieszono i Przytoczno ma za naszą kasę promocję !!! tylko  PO CO ????!!

Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 16:17

gdyby jeszcze na całej długości ul.Choiny była ścieżka rowerowa to by było fajnie, a tak trzeba będzie jeżdzić ulicą,albo chodnikiem :(

Avatar
marek / 25 lutego 2015 o 16:11

a co z ulicą Choiny od Zelwerowicza do granic miasta ?, pozostanie nadal wąska, dziurawa, nie oświetlona i bez ścieżki rowerowej,

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 220 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 61

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!