poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Jakubowice Konińskie. Przejście dla pieszych potrzebne od zaraz!

Dodano: 8 lipca 2016, 07:07
Autor: Paweł Puzio

Przejście jest tu potrzebne od zaraz – mówi Adam Wrona z Jakubowic Konińskich, wskazując na brak zebry w pobliżu kościoła św. Faustyny, (fot. Maciej Kaczanowski)
Przejście jest tu potrzebne od zaraz – mówi Adam Wrona z Jakubowic Konińskich, wskazując na brak zebry w pobliżu kościoła św. Faustyny, (fot. Maciej Kaczanowski)

W Jakubowicach Konińskich powinno powstać przejście przy miejscowym kościele pw. św. Faustyny – apelują mieszkańcy. Po remoncie tej drogi kierowcy, mimo ograniczenia do 50 km/h, mkną znacznie szybciej. Ale to nie jedyny problem na tej drodze sygnalizowany przez mieszkańców

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Trzeba szybko działać, póki jeszcze nie doszło do tragedii – twierdzi Adam Wrona z Jakubowic Konińskich. – Przy naszym kościele nie ma przejścia, a chodnik jest po drugiej stronie jezdni. Ludzie po mszy muszą przechodzić przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub iść do najbliższego przejścia ok. 100 metrów, po ruchliwej drodze bez pobocza. To jest niebezpieczne – dodaje Wrona.

Mieszkańcy zwracają też uwagę, że kościół leży równo po środku górki. – Widoczność jest ograniczona. To kolejny element ryzyka. Dlatego warto, aby na tym odcinku stanęło także ograniczenie prędkości do 30 km/h – dodaje Wrona.

– W przypadku przejścia dla pieszych przy kościele św. Faustyny w Jakubowicach Konińskich sprawa jest otwarta. Przy najbliższym objeździe drogi z policją i przedstawicielami Starostwa Powiatowego, w ramach działań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przyjrzymy się zagrożeniom w tym miejscu. W razie potrzeby podejmiemy decyzję o organizacji przejścia – mówi Anna Woźnicka, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach. – Natomiast postulat mieszkańców ograniczenia prędkości do 30 km/h zdecydowanie jest nie do przyjęcia. Kościół jest zlokalizowany w terenie zabudowanym, gdzie w ciągu dnia obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Dalsze spowolnienie ograniczy płynność ruchu – zaznacza dyrektor Woźnicka.

Ale to nie jedyny problem na tej drodze sygnalizowany przez mieszkańców. – Chodzi także o wyjazd z ulicy Szkolnej, 100 metrów powyżej kościoła, jadąc w kierunku Lublina. Widoczność w tym miejscu jest mocno ograniczona, dlatego po drugiej stronie ulicy przydałoby się lustro. W ten sposób znacznie zmniejszyłoby się ryzyko kolizji – dodaje Cezary Samczuk, mieszkaniec domu przy ul. Szkolnej.

– Tu także sprawa jest otwarta. Podobnie jak w przypadku przejścia przy kościele, decyzję podejmiemy po wizji lokalnej z policją – dodaje dyrektor Anna Woźnicka. Wizytacja ma się odbyć się w ciągu miesiąca.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2016 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Absolutnie nie zgadzam się z sugestiami!!!!!. Tutaj potrzebne jest rondo, sygnalizacja świetlna jak również fotoradar!!!!. To skrzyżowanie jest śmiertelne!!!! Itp, itd......
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy tu jest potrzebna zebra czy patrol policji wymuszający na debilach przestrzeganie przepisów, tam w 100% mieszkają >>nowobogackie niedorozwoje
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z powodu czasu 4x19 min. w niedzielę (tyle czasu trwa chodzenie i wychodzenie suwerena do/z kościoła) powodować ograniczenia w ruchu przez 24/7? Ktoś tu myśli? Przecież kierowcy będą ignorować postawione znaki i zebrę. Najskuteczniej po prostu zabezpieczać drogę w niedzielę.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sygnalizacja świetlna będzie the best :- D
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2016 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak tam konkurs na dyrektora szkoly w Jakubowicach Koninskich. Podobno rostrzygniety i wreszcie jest nowa dyrektor. SUPER
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!