Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2012 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Jarzębina pozwie BLiSS za "Koko Euro Spoko Gotye Edit"?

Autor: Zdjęcie autora łm
0 23 A A
BLiSS - Koko Euro Spoko - Gotye Edit (YouTube)
BLiSS - Koko Euro Spoko - Gotye Edit (YouTube)

Członkowie rockowego zespołu BLiSS poskarżyli się na swojej stronie internetowej, że menedżer zespołu "Jarzębina” z Kocudzy nie zrozumiał żartu i grozi im sądem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zespół opisuje telefon od menedżera zespołu. Miał mieć pretensje o wykorzystanie bez zgody Jarzębiny fragmentu tekstu piosenki. "Koko Euro Spoko”.

Przeróbka autorstwa BLiSS nosi tytuł "Koko Euro Spoko Gotye Edit”. Utwór bije rekordy popularności Internecie.

Bliss tłumaczy, że nie złamał prawa, bo ich nagranie jest formą żartu muzycznego. "Ich tekst był inspiracją, co mieści się w regulacjach prawa autorskiego. Nie przekazujemy dosłownie treści ich tekstu – uważają muzycy BLiSS.

Nie wiadomo, czy sprawa znajdzie finał w sądzie. Sławomir Król, menedżer Jarzębiny, odmawia komentarza, a Irena Krawiec, liderka zespołu, nie wiedziała, o co chodzi. – Jestem zaskoczona. Nawet nie wiem, o jaką przeróbkę chodzi. Nie korzystam zbyt często z Internetu – skwitowała krótko.

BLiSS - Koko Euro Spoko - Gotye Edit



A Wy co sądzicie? BLiSS złamał prawa autorskie, czy to menadżer nie zna się na żartach?

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ko KoCudza ta piosenka ??? / 21 maja 2013 o 20:50
[quote name='Gość' timestamp='1337597493' post='632164']
Zabawne, bo Koko koko też jest plagiatem utworu Wojciecha Kilara. [media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GG9fYoKWtqg[/media]
[/quote]
Jak się te procesy sądowe zakończyły ???
Jaki wyrok dostał kompozytor za ten plagiat, bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że to ciut przerobiony "Kogut" Wojciecha Kilara.
Avatar
Gość / 1 lipca 2012 o 18:54
Cholera, to już nie ma czego pokazywać ludziom tylko jakieś wrzeszczące babki w płachtach ładnie zaprotezowane ???
Avatar
poznaniak / 1 lipca 2012 o 11:29
Gratulacje dla Jarzębiny w Poznaniu zepól wypadł okej musiał bisować na prośbe strefy a Małgosia Ostrowska zaśpiewała tylko raz i zebrała mniej braw -Jarzębina słusznie broni swoich praw życzę Powodzenia
Avatar
Gość / 1 lipca 2012 o 10:21
Ty serio czy jaja sobie robisz?
Avatar
Artur / 24 maja 2012 o 15:31
[font=verdana,geneva,sans-serif][size=5]Zespół jarzębina powinien się cieszyć z tego iż ktoś zagrał wersje godną hymnu EURO 2012, bo to co pokazała jarzębina nadaje się na FESTYN PIWNY !![/size][/font]
Avatar
Gość / 24 maja 2012 o 14:59
[font=verdana,geneva,sans-serif][size=5]Zespół jarzębina powinien się cieszyć z tego iż ktoś zagrał wersje godną hymnu EURO 2012, bo to co pokazała jarzębina nadaje się na FESTYN PIWNY !![/size][/font]
Avatar
Artur / 24 maja 2012 o 14:55
[size=5]Zespół jarzębina powinien się cieszyć z tego iż ktoś zagrał wersje godną hymnu EURO 2012, bo to co pokazała jarzębina nadaje się na FESTYN PIWNY !![/size]
Avatar
Ascara / 23 maja 2012 o 00:27
A tam, mniejsza z Jarzębiną! Jak Gotye się o tym dowie, to przecież on ich rozniesie o.O
Avatar
Zygmunt / 21 maja 2012 o 13:05
Jarzębina słusznie chroni swojego "koko euro spoko".
Litwo ojczyzno moja - każdy Polak wie czyje to te trzy wyrazy.
"Koko euro spoko" to marka dotychczas kojarzona tylko z zespołem Jarzębina, ale teraz podpina się tu jakiś ten czy inny zespół, z których każdy miał szansę uczciwie zdobyć swoją markę, ale ... .
Idziesz do sklepu kupujesz Nałęczowiankę. Dopiero w domu odkrywasz wprowadzony w błąd, że to jakaś Nałęczowska a nie Nałęczowianka. Albo zamiast nagrody Nobla ktoś zdobywa nagrodę lubelski Nobel. W niewłaściwym kierunku to wszystko by zmierzało, gdyby wszystko było wolno.
Szukasz w internecie "koko euro spoko" i co znajdujesz?
Chcą śpiewać utwór swój jako nowy - zamiast tych niech sobie wstawią inne wyrazy.
Jarzębina słusznie chroni swojego "koko euro spoko".
Litwo ojczyzno moja - każdy Polak wie czyje to te trzy wyrazy.
"Koko euro spoko" to marka dotychczas kojarzona tylko z zespołem Jarzębina, ale teraz podpina się tu jakiś ten czy inny zespół, z których każdy miał szansę uczciwie zdobyć swoją markę, ale ... .
Idziesz do sklepu kupujesz Nałęczowiankę. Dopiero w domu odkrywasz wprowadzony w błąd, że to jakaś Nałęczowska a nie Nałęczowianka. Albo zamiast nagrody Nobla ktoś zdobywa nagrodę lubelski Nobel. W ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2012 o 12:51
Zabawne, bo Koko koko też jest plagiatem utworu Wojciecha Kilara. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GG9fYoKWtqg
Avatar
Ko KoCudza ta piosenka ??? / 21 maja 2013 o 20:50
[quote name='Gość' timestamp='1337597493' post='632164']
Zabawne, bo Koko koko też jest plagiatem utworu Wojciecha Kilara. [media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GG9fYoKWtqg[/media]
[/quote]
Jak się te procesy sądowe zakończyły ???
Jaki wyrok dostał kompozytor za ten plagiat, bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że to ciut przerobiony "Kogut" Wojciecha Kilara.
Avatar
Gość / 1 lipca 2012 o 18:54
Cholera, to już nie ma czego pokazywać ludziom tylko jakieś wrzeszczące babki w płachtach ładnie zaprotezowane ???
Avatar
poznaniak / 1 lipca 2012 o 11:29
Gratulacje dla Jarzębiny w Poznaniu zepól wypadł okej musiał bisować na prośbe strefy a Małgosia Ostrowska zaśpiewała tylko raz i zebrała mniej braw -Jarzębina słusznie broni swoich praw życzę Powodzenia
Avatar
Gość / 1 lipca 2012 o 10:21
Ty serio czy jaja sobie robisz?
Avatar
Artur / 24 maja 2012 o 15:31
[font=verdana,geneva,sans-serif][size=5]Zespół jarzębina powinien się cieszyć z tego iż ktoś zagrał wersje godną hymnu EURO 2012, bo to co pokazała jarzębina nadaje się na FESTYN PIWNY !![/size][/font]
Avatar
Gość / 24 maja 2012 o 14:59
[font=verdana,geneva,sans-serif][size=5]Zespół jarzębina powinien się cieszyć z tego iż ktoś zagrał wersje godną hymnu EURO 2012, bo to co pokazała jarzębina nadaje się na FESTYN PIWNY !![/size][/font]
Avatar
Artur / 24 maja 2012 o 14:55
[size=5]Zespół jarzębina powinien się cieszyć z tego iż ktoś zagrał wersje godną hymnu EURO 2012, bo to co pokazała jarzębina nadaje się na FESTYN PIWNY !![/size]
Avatar
Ascara / 23 maja 2012 o 00:27
A tam, mniejsza z Jarzębiną! Jak Gotye się o tym dowie, to przecież on ich rozniesie o.O
Avatar
Zygmunt / 21 maja 2012 o 13:05
Jarzębina słusznie chroni swojego "koko euro spoko".
Litwo ojczyzno moja - każdy Polak wie czyje to te trzy wyrazy.
"Koko euro spoko" to marka dotychczas kojarzona tylko z zespołem Jarzębina, ale teraz podpina się tu jakiś ten czy inny zespół, z których każdy miał szansę uczciwie zdobyć swoją markę, ale ... .
Idziesz do sklepu kupujesz Nałęczowiankę. Dopiero w domu odkrywasz wprowadzony w błąd, że to jakaś Nałęczowska a nie Nałęczowianka. Albo zamiast nagrody Nobla ktoś zdobywa nagrodę lubelski Nobel. W niewłaściwym kierunku to wszystko by zmierzało, gdyby wszystko było wolno.
Szukasz w internecie "koko euro spoko" i co znajdujesz?
Chcą śpiewać utwór swój jako nowy - zamiast tych niech sobie wstawią inne wyrazy.
Jarzębina słusznie chroni swojego "koko euro spoko".
Litwo ojczyzno moja - każdy Polak wie czyje to te trzy wyrazy.
"Koko euro spoko" to marka dotychczas kojarzona tylko z zespołem Jarzębina, ale teraz podpina się tu jakiś ten czy inny zespół, z których każdy miał szansę uczciwie zdobyć swoją markę, ale ... .
Idziesz do sklepu kupujesz Nałęczowiankę. Dopiero w domu odkrywasz wprowadzony w błąd, że to jakaś Nałęczowska a nie Nałęczowianka. Albo zamiast nagrody Nobla ktoś zdobywa nagrodę lubelski Nobel. W ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2012 o 12:51
Zabawne, bo Koko koko też jest plagiatem utworu Wojciecha Kilara. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GG9fYoKWtqg
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 20 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!