niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Jastków: Wójt na zagrodzie równy wojewodzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2012, 20:26

Zbigniew Samoń nie chce, by szkołą w Płouszowicach kierowała Beata Dzierżak (Bartłomiej Żurawski/ Ar
Zbigniew Samoń nie chce, by szkołą w Płouszowicach kierowała Beata Dzierżak (Bartłomiej Żurawski/ Ar

Za nic ma opinie kuratora, ministerstwa czy wojewody. Wójt gminy Jastków stawia na swoim.

Wójt Jastkowa właśnie unieważnił nowy konkurs na stanowisko dyrektora podstawówki w Płouszowicach k. Lublina. To kolejna odsłona ciągnącej się od wielu miesięcy sprawy.

Dotychczasowa dyrektorka szkoły Beata Dzierżak dwa lata temu wygrała kolejny konkurs na to stanowisko. Wójt podpisał z nią umowę tylko na rok, choć – jak uznali prawnicy wojewody, kurator oświaty i Wojewódzki Sąd Administracyjny – powinien na pięć lat.

Po roku Zbigniew Samoń ogłosił nowy konkurs (mimo kolejnych sprzeciwów kuratora i wojewody) i mianował jedną z nauczycielek p.o. dyrektora. Dzierżak, zdaniem wójta, nim być nie mogła, bo nie ma uprawnień. Powołał się na przygotowaną dla gminy opinię radcy prawnego. Za odwołaną dyrektorką murem stanęli rodzice, nauczyciele, część gminnych radnych i oświatowa "Solidarność”.

Sprawę miał zakończyć nowy konkurs ogłoszony na początku lipca. Dzierżak w nim wystartowała. Z opinią kuratorium i Ministerstwa Edukacji Narodowej, że ma odpowiednie kwalifikacje. Wygrała, a wtedy wójt unieważnił konkurs. Na kilku stronach uzasadnienia przekonuje, że kandydatka nie ma odpowiedniego przygotowania. – To już przechodzi ludzkie pojęcie – nie kryje oburzenia Beata Dzierżak. – Pan wójt zrobi wszystko, żeby postawić na swoim.

– Pani Dzierżak ma odpowiednie przygotowanie i wykształcenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była dyrektorem – podkreśla Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

– Komisja wybrała najlepszego kandydata, z kwalifikacjami i pełnym poparciem uczniów, rodziców i nauczycieli. Ale wójt ma to za nic. Za nic ma też decyzje kuratora, ministra i wojewody – mówi Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "S” w naszym regionie. I zapowiada, że będzie o tej sprawie rozmawiać z wojewodą. W grę wchodzi też interwencja w ministerstwie.

– Sprawa jest w toku, będzie analizowana przez naszych prawników – zapowiada Kamil Smerdel, rzecznik lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wójta Samonia nie było wczoraj w gminie. Telefonu komórkowego nie odbierał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jaro z jastkow.info
Czekista
Ania
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jaro z jastkow.info
jaro z jastkow.info (2 lutego 2013 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ah wy proste ludzie. Pan Wójt przecież ma tytuł doktora, więc co tu plebs się odzywa. Nawet jak macie wyższe to i tak jesteście niżej, więc proszę nie krytykować jaśnie oświeconego, miłościwie nam panującego i wszechwiedzącego Pana Wójta. Oczywiście jakby się zdażyło, że Pan Wójt czegoś nie wie - co normalnie jest nie do pomyślenia, to pomaga mu radca prawny. Ten duet jest nieomylny. Proponuję aby nasz Wójt startował wyżej, to zaprowadzi porządek w regionie a może nawet i kraju.
Tak więc szanowny plepsie gminny jesteś ciemny i prosty i nie krytykuj proszę jaśnie nam panującej władzy - to mówię ja jarząbek.
Rozwiń
Czekista
Czekista (1 lutego 2013 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stare porzekadło mowi "pocałujta w dupę wójta"
Rozwiń
Ania
Ania (1 lutego 2013 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki wójt taki poziom dyskusji
Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2013 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='z gm Jastków' timestamp='1359727516' post='728731']
To mało powiedziane "bardzo dobrze"- jest po prostu zaje.....e !!! Do Dzierżakowej to on może mieć....., chodniki są rozlatujące, kanalizacja jest, bo w jakiś sposób trzeba pozyskać pieniądze, MPK jest w stronach wójta, latarnie są- w dzień nawet je widać, bo w nocy jak zaświecisz latarką to zobaczysz. Ciesze się bardzo że, jest już coraz bliżej końca wójtowej kadencji i nie będzie za nasze pieniądze opłacał sądów, adwokatów i prawników !
[/quote]

Ruszyła kampania wyborcza?
Rozwiń
z gm Jastków
z gm Jastków (1 lutego 2013 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zly' timestamp='1343471533' post='658056']
Bardzo dobrze, ze sie pozbył Dzierżakowej!!! jest nieporównalnie lepszy od poprzedniego wójta! Chodniki - sa, kanalizacja - jest, dzierżakowa - nie ma, mpk i latarnie - mam nadzieje ze bedą w niedlugim czasie. A o Pani Dyrektor to nie raz słyszałem i sie ciesze ze jest jak jest!
[/quote]To mało powiedziane "bardzo dobrze"- jest po prostu zaje.....e !!! Do Dzierżakowej to on może mieć....., chodniki są rozlatujące, kanalizacja jest, bo w jakiś sposób trzeba pozyskać pieniądze, MPK jest w stronach wójta, latarnie są- w dzień nawet je widać, bo w nocy jak zaświecisz latarką to zobaczysz. Ciesze się bardzo że, jest już coraz bliżej końca wójtowej kadencji i nie będzie za nasze pieniądze opłacał sądów, adwokatów i prawników !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!