sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Jastków: Wójt stawia na swoim. Sprawa trafi do sądu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2011, 17:54

Rodzice, po raz kolejny próbowali przekonać wójta (po prawej), do swoich racji. Nie udało się. (Jace
Rodzice, po raz kolejny próbowali przekonać wójta (po prawej), do swoich racji. Nie udało się. (Jace

Nie pomogły prośby rodziców, apele związkowców ani straszenie sądem. Wójt Jastkowa nie chce słyszeć o przywróceniu do pracy dyrektorki szkoły w Płouszowicach. W środę jej obowiązki powierzył innej nauczycielce.

W środę rano przed budynkiem szkoły w podlubelskich Płouszowicach pojawiło się kilkadziesiąt osób. Rodzice uczniów, nauczyciele i gminni radni w napięciu czekali na ruch wójta. W tym samym czasie w urzędzie wójt Zbigniew Samoń rozmawiał z Jadwigą Ipnar, nauczycielką wychowania przedszkolnego.

– Zostałam poproszona o pełnienie obowiązków dyrektora do końca grudnia. Dla dobra szkoły zgodziłam się – mówi Jadwiga Ipnar, która przed godz. 9 przyjechała do szkoły w towarzystwie Beaty Woroszyło, zastępcy wójta Jastkowa. – Panie akceptują łamanie prawa! – tak na ich widok zaczęli krzyczeć zebrani pod szkołą rodzice.

Podobnie uważa Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "Solidarności” w naszym regionie, która wraz z innymi związkowcami wczoraj przyjechała do Połuszowic. – Jesteśmy na 200 procent przekonani, że wójt łamie prawo – podkreśla Misiuk. – Raz zrobił to rok temu, podpisując z panią Beatą Dzierżak po wygranym przez nią konkursie na dyrektora szkoły umowę tylko na rok. Mimo, że ustawa wyraźnie nakazuje pięć lat.

Dyrektorka straciła stanowisko w poniedziałek (wygasła jej ostatnia umowa). Zdaniem wójta, Beata Dzierżak nie ma kwalifikacji do kierowania. Mimo, że kurator oświaty twierdzi inaczej.

– Wszyscy stoimy murem za panią dyrektor. To dzięki niej szkoła tak dobrze się rozwija, a dzieci są zadowolone – podkreślali zebrani pod szkoła rodzice.

Związkowcy zaproponowali spotkanie prawników urzędu, związkowców "Solidarności” i przedstawicieli kuratorium. – Jeśli pana prawnik przekona ich do swojej racji, uszanujemy pańskie decyzje. Ale jeśli okaże się, że nie miał racji, to pan się z nich wycofa – proponowali wójtowi.

– Spotkanie prawników byłoby celowe. Ale bez żadnych warunków – odpowiedział wójt Samoń. – Jeśli okaże się, że dyrektor jednak ma kwalifikacje, będzie mogła wystartować w nowym konkursie na to stanowisko.

Związkowcy nie chcą o tym słyszeć. – Pani dyrektor wygrała konkurs na pięć lat, więc powinna zostać przywrócona na stanowisko – podkreśla Misiuk. – Będzie o to walczyła w sądzie pracy. A zarządzenie wójta o powołaniu nowej p.o. dyrektora zaskarżymy do wojewody.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jan
Ala
Ala
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jan
jan (7 listopada 2011 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawiedliwy???? Kto?? Samoń??
To chyba jakies żarty.
Rozwiń
Ala
Ala (7 listopada 2011 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Ala' timestamp='1320668396' post='555602']
Warto gdy sie pisze takie rzeczy miec dowody zarówno na wine jak i niewinnośc. Ciekawe jakie przkrety robił Gorczyca i co mu udowodniono?
[/quote]
Chcę dodać, że jakoś nie siedzi bo widuję go często.Więc może mniej obelg i kłamstw, nawet jak łatwo bo anonimowo i zza pleców.
Rozwiń
Ala
Ala (7 listopada 2011 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warto gdy sie pisze takie rzeczy miec dowody zarówno na wine jak i niewinnośc. Ciekawe jakie przkrety robił Gorczyca i co mu udowodniono?
Rozwiń
gość
gość (7 listopada 2011 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, nie robi przekrętów jak Gorczyca tylko dużo poważniejsze. Jest msciwym i podstępnym człowiekiem.A ta niby grzeczność w urzędzie jest fałszywa. I jak jest taki prawy to dlaczego w trudne miejsce wysyła sekretarza albo zastępcę?
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2011 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec gminy' timestamp='1320443793' post='554912']
O czym wy w ogóle mówicie??? Zastanówcie się troszeczkę. Mamy Wójta, który jest sprawiedliwym człowiekiem i nie robi takich przekrętów jak Pan Gorczyca!!!!
[/quote]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!