wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Jeden dzień z życia prezydenta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2001, 09:50

Zakaz zakładania blokad na koła źle zaparkowanych pojazdów , ulgi dla najuboższych i nagrody dla autorów najlepszych prac magisterskich o Lubelszczyźnie - to niektóre pomysły prezydenta Roberta Luśni. Czy wszystkie doczekają się realizacji?

Wczoraj na jeden dzień prezydentem Lublina został przedsiębiorca Robert Luśnia. W sprawowaniu urzędu pomagał mu w charakterze sekretarza i doradcy dotychczasowy prezydent Andrzej Pruszkowski. Jednodniowa kadencja rozpoczęła się poranną kawą i przeglądem prasy.

Prezydent Luśnia skontrolował m.in. postępy prac przy budowie Trasy Zielonej, węzła Poniatowskiego, a także modernizację al. Kraśnickiej i ul. Wojciechowskiej.
- Moim pierwszym rozporządzeniem był dotyczący Straży Miejskiej zakaz zakładania blokad na koła źle zaparkowanych pojazdów - oświadczył prezydent Luśnia podczas specjalnie zorganizowanej konferencji.

Strażnicy rzeczywiście blokad nie zakładali, ale źle zaparkowane pojazdy były spisywane, a za wycieraczkami na kierowców czekały stosowne wezwania.

W kolejnych rozporządzeniach prezydent Luśnia anulował najuboższym zaległe odsetki z tytułu zaległych zobowiązań komunalnych. Wypowiedział także wojnę korupcji, zakazując zatrudniania w zakładach komunalnych członków rodzin ich dyrektorów oraz rodzin radnych i Zarządu Miasta.

- Niektórych rzeczy nie da się przeliczyć na pieniądze - argumentował prezydent Luśnia. - Mieszkańcom Lublina, w szczególności najuboższym, żyje się coraz trudniej. Czy obciążając ich odsetkami zastanawiamy się z czego utrzymują swoje rodziny? Zaapelowałem także do władz miejskich o wyprzedawanie mieszkań komunalnych ich lokatorom po symbolicznej złotówce.

Nie wiadomo jeszcze, czy decyzje prezydenta Luśni zostaną wprowadzone w życie. A. Pruszkowski odniósł się do nich z dość dużą dozą rezerwy. - Jestem tak głęboko za, że nawet przeciw.

Z pewnością realizacji doczeka się pomysł fundowania nagród pieniężnych dla autorów najlepszych prac magisterskich o Lubelszczyźnie. Ma to być 5 tys. zł. Pieniądze na pierwszą nagrodę przekaże miastu Robert Luśnia
Po spotkaniu z dziennikarzami jednodniowy prezydent rozmawiał z mieszkańcami Lublina w internetowej kafejce, a potem przyjmował interesantów. Pytania najczęściej dotyczyły rozwiązania problemów komunikacyjnych w mieście. Prezydencki dzień zakończył się po godz. 17.


Droga do władzy

Prezydent Luśnia doszedł do władzy podczas licytacji fotela urzędującego prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego. Mebel poszedł za 4,6 tys. zł. Pieniądze uzyskane z licytacji zasiliły konto prowadzonej przez Radio ZET i ''Gazetę w Lublinie'' akcji - ''Lublin dla Kunowa''.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!