piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Jeden dzień z życia prezydenta

Dodano: 5 września 2001, 09:50

Zakaz zakładania blokad na koła źle zaparkowanych pojazdów , ulgi dla najuboższych i nagrody dla autorów najlepszych prac magisterskich o Lubelszczyźnie - to niektóre pomysły prezydenta Roberta Luśni. Czy wszystkie doczekają się realizacji?

Wczoraj na jeden dzień prezydentem Lublina został przedsiębiorca Robert Luśnia. W sprawowaniu urzędu pomagał mu w charakterze sekretarza i doradcy dotychczasowy prezydent Andrzej Pruszkowski. Jednodniowa kadencja rozpoczęła się poranną kawą i przeglądem prasy.

Prezydent Luśnia skontrolował m.in. postępy prac przy budowie Trasy Zielonej, węzła Poniatowskiego, a także modernizację al. Kraśnickiej i ul. Wojciechowskiej.
- Moim pierwszym rozporządzeniem był dotyczący Straży Miejskiej zakaz zakładania blokad na koła źle zaparkowanych pojazdów - oświadczył prezydent Luśnia podczas specjalnie zorganizowanej konferencji.

Strażnicy rzeczywiście blokad nie zakładali, ale źle zaparkowane pojazdy były spisywane, a za wycieraczkami na kierowców czekały stosowne wezwania.

W kolejnych rozporządzeniach prezydent Luśnia anulował najuboższym zaległe odsetki z tytułu zaległych zobowiązań komunalnych. Wypowiedział także wojnę korupcji, zakazując zatrudniania w zakładach komunalnych członków rodzin ich dyrektorów oraz rodzin radnych i Zarządu Miasta.

- Niektórych rzeczy nie da się przeliczyć na pieniądze - argumentował prezydent Luśnia. - Mieszkańcom Lublina, w szczególności najuboższym, żyje się coraz trudniej. Czy obciążając ich odsetkami zastanawiamy się z czego utrzymują swoje rodziny? Zaapelowałem także do władz miejskich o wyprzedawanie mieszkań komunalnych ich lokatorom po symbolicznej złotówce.

Nie wiadomo jeszcze, czy decyzje prezydenta Luśni zostaną wprowadzone w życie. A. Pruszkowski odniósł się do nich z dość dużą dozą rezerwy. - Jestem tak głęboko za, że nawet przeciw.

Z pewnością realizacji doczeka się pomysł fundowania nagród pieniężnych dla autorów najlepszych prac magisterskich o Lubelszczyźnie. Ma to być 5 tys. zł. Pieniądze na pierwszą nagrodę przekaże miastu Robert Luśnia
Po spotkaniu z dziennikarzami jednodniowy prezydent rozmawiał z mieszkańcami Lublina w internetowej kafejce, a potem przyjmował interesantów. Pytania najczęściej dotyczyły rozwiązania problemów komunikacyjnych w mieście. Prezydencki dzień zakończył się po godz. 17.


Droga do władzy

Prezydent Luśnia doszedł do władzy podczas licytacji fotela urzędującego prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego. Mebel poszedł za 4,6 tys. zł. Pieniądze uzyskane z licytacji zasiliły konto prowadzonej przez Radio ZET i ''Gazetę w Lublinie'' akcji - ''Lublin dla Kunowa''.Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!