niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Jedno lotnisko? Czemu nie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2005, 09:38

Wspólna marka województwa i Lublina, wspólne starania o rządowe i unijne pieniądze, wspólna promocja i tylko lotniska dwa, choć też niekoniecznie. To wspólne ustalenia prezydenta Lublina i Zarządu Województwa Lubelskiego.

Wczoraj marszałek, wicemarszałkowie, prezydent miasta i jego zastępcy oraz dyrektorowie wydziałów i departamentów spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim, by wspólnie ustalić, co zrobić dla miasta i regionu. Po raz pierwszy od prawie pięciu lat.
Prezydent i marszałek są zgodni, że w tej chwili najważniejsze jest otwarcie na świat. – Chcemy się wspierać w budowie lotnisk – mówi Edward Wojtas, marszałek województwa. – To nie jest tak, że województwo chce portu lotniczego w Niedźwiadzie, a Lublin w Świdniku. Obie koncepcje się nie wykluczają.
Jednocześnie marszałek zapowiedział, że jeśli najnowsze ekspertyzy stwierdzą, że Świdnik może być pełnowartościowym portem lotniczym, województwo jest skłonne odstąpić od projektu budowy lotniska w Niedźwiadzie. – Czasami trzeba zmienić decyzję.
To nie wszystkie ustalenia. – Wspólnie opracujemy strategię promocji Lubelszczyzny ze szczególnym uwzględnieniem stolicy województwa – zapowiedział Wojtas.
Promocja ma się zacząć od wspólnej marki. – Chcemy, żeby województwo funkcjonowało w promocji zagranicznej jako „Lublin Region”, a nie „Lubelskie”, jak dotychczas – tłumaczył Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina. – Wtedy będzie to promocja i miasta, i regionu. Ustalimy jedną stylistykę graficzną i kolorystykę. To na pewno da lepszy efekt.
Szefowie samorządu miejskiego i wojewódzkiego ustalili także, że będą się razem starać o pieniądze na kulturę. – Chodzi o Teatr Stary i Teatr w Budowie – mówi Pruszkowski. – Trzeba te dwie sprawy dociągnąć do końca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!