Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 czerwca 2010 r.
15:27
Edytuj ten wpis

Jest szefem banku i radnym. Może mieć kłopoty

0 10 A A

Nałęczowski radny Grzegorz Bednarczyk jest prezesem zarządu lokalnego banku. W tym samym banku rachunek ma Miasto i Gmina Nałęczów. Urzędnicy wojewody sprawdzają, czy doszło do naruszenia przepisów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezes banku, w którym gmina ma rachunek, nie może być jednocześnie radnym – wynika z jednego z orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA oddalił skargę kasacyjną jednego z radnych z Podkarpacia, któremu wojewoda wygasił z tego powodu mandat. W uzasadnieniu podkreślono, że zgodnie z zapisami ustawy antykorupcyjnej, radny nie może zarządzać działalnością gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radzie zasiada.

Analogiczna sytuacja ma miejsce w gminie Nałęczów. Prezesem tamtejszego Banku Spółdzielczego jest radny Grzegorz Bednarczyk. Przewodniczy Komisji Gospodarki, Budżetu i Mienia Komunalnego. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród radnych. – To bardzo sprawny i rzeczowy samorządowiec. Mądrze kontrolował nasz budżet – chwalą Bednarczyka koledzy z rady.

Jego sprawę rozpatruje już Wydział Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Czekaliśmy właśnie na to orzeczenie NSA. Aktualnie sprawdzamy, czy w Nałęczowie również zachodzi przesłanka do wygaszenia mandatu. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni – przyznaje Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW.

Jeśli Urząd Wojewódzki uzna, że w Nałęczowie doszło do naruszenia przepisów, wezwie do wygaszenia mandatu. Rada będzie miała na to 30 dni. – Jeśli w tym czasie nie podejmie uchwały, mandat wygasi wojewoda – dodaje Widomski.

– Mieliśmy kontrolę z Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nie wykazała żadnej sprzeczności. Interpretacja przepisów w takich sprawach jest różna w zależności od województwa. Wygaszanie mandatu i rozpisywanie wyborów uzupełniających pod sam koniec kadencji obecnej rady nie ma większego sensu – uważa z kolei Marta Głos, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Nałęczów.

– Nie czuję, abym w jakikolwiek sposób wykorzystywał mienie komunalne gminy, ale nie chcę być sędzią we własnej sprawie. Są od tego odpowiednie organy. Wiem, co zrobię w następnych wyborach, ale dziś tego nie powiem – komentuje radny Grzegorz Bednarczyk.

Usługi bankowe dla gminy zostały wyłonione w przetargu. – Bank Spółdzielczy w Nałęczowie zaoferował nam najlepsze warunki. RIO nie poważała również tego rozstrzygnięcia, a radny Bednarczyk deklarował, że nie będzie kandydował w następnych wyborach – podkreśla Marta Głos.


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 4 sierpnia 2010 o 11:54
[quote name='gośc' date='28 czerwiec 2010 - 10:39 ' timestamp='1277714378' post='308868']
Chyba żartujesz, ona jest zdolna tylko do jednego, cały Nałęczów o tym wie.
[/quote]

Jak zauważyłeś - aż tak zdolna do tylko jednego, że prezes przestał myśleć głową choć wiedział, kto ją miał !
Sprytna lisica! Ale znają ją tutaj i pamiętają. He He.
Tak w ogóle to co ona robi w tym banku oprócz? no hmmmmm ???
Avatar
BA / 28 czerwca 2010 o 13:48
Gość napisał:
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)

Dobry dowcip, HA,HA !!!!
Avatar
gośc / 28 czerwca 2010 o 10:39
Gość napisał:
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)


Chyba żartujesz, ona jest zdolna tylko do jednego, cały Nałęczów o tym wie.
Avatar
~gość~ / 28 czerwca 2010 o 10:38
rufi napisał:
Może w końcu W-cePrzewodniczący Rady Miejskiej z PKO doprowadzi swój bank do koryta...... bo na razie albo nie chce, albo jest za krótki na walkę ze starym lisem / i lisicą /

Życzę mu tego z całego serca.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2010 o 10:37
~gość~ napisał:
Tak... z vice juz nie pogadasz od kiedy prezes wyciagnal ja z nizin spolecznych. Tylko po co?
A z drugiej strony to wlasnie szef banku jest dobrym fachowcem w sprawach finansowych.
Wiekszosc pozostalych radnych nie zna sie na niczym... sloma z butow wystaje lub chodzi bez skarpetek...


Tak w-ce zajmuje się zdecydowanie czym innym.
Avatar
~gość~ / 27 czerwca 2010 o 08:22
Gość napisał:
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)



Tak... z vice juz nie pogadasz od kiedy prezes wyciagnal ja z nizin spolecznych. Tylko po co?
A z drugiej strony to wlasnie szef banku jest dobrym fachowcem w sprawach finansowych.
Wiekszosc pozostalych radnych nie zna sie na niczym... sloma z butow wystaje lub chodzi bez skarpetek...
Avatar
lotto / 21 czerwca 2010 o 12:25
Z tego co wiem to W-ce zajmuje się w banku całkiem czym innym niż gminy więc pewnie mu to lotto
Avatar
rufi / 21 czerwca 2010 o 00:13
Może w końcu W-cePrzewodniczący Rady Miejskiej z PKO doprowadzi swój bank do koryta...... bo na razie albo nie chce, albo jest za krótki na walkę ze starym lisem / i lisicą /
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 19:39
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)
Avatar
Bąbelman / 16 czerwca 2010 o 16:40
Niezawisły wyda wyrok,jest winny ale nie winny.
Avatar
gość / 4 sierpnia 2010 o 11:54
[quote name='gośc' date='28 czerwiec 2010 - 10:39 ' timestamp='1277714378' post='308868']
Chyba żartujesz, ona jest zdolna tylko do jednego, cały Nałęczów o tym wie.
[/quote]

Jak zauważyłeś - aż tak zdolna do tylko jednego, że prezes przestał myśleć głową choć wiedział, kto ją miał !
Sprytna lisica! Ale znają ją tutaj i pamiętają. He He.
Tak w ogóle to co ona robi w tym banku oprócz? no hmmmmm ???
Avatar
BA / 28 czerwca 2010 o 13:48
Gość napisał:
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)

Dobry dowcip, HA,HA !!!!
Avatar
gośc / 28 czerwca 2010 o 10:39
Gość napisał:
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)


Chyba żartujesz, ona jest zdolna tylko do jednego, cały Nałęczów o tym wie.
Avatar
~gość~ / 28 czerwca 2010 o 10:38
rufi napisał:
Może w końcu W-cePrzewodniczący Rady Miejskiej z PKO doprowadzi swój bank do koryta...... bo na razie albo nie chce, albo jest za krótki na walkę ze starym lisem / i lisicą /

Życzę mu tego z całego serca.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2010 o 10:37
~gość~ napisał:
Tak... z vice juz nie pogadasz od kiedy prezes wyciagnal ja z nizin spolecznych. Tylko po co?
A z drugiej strony to wlasnie szef banku jest dobrym fachowcem w sprawach finansowych.
Wiekszosc pozostalych radnych nie zna sie na niczym... sloma z butow wystaje lub chodzi bez skarpetek...


Tak w-ce zajmuje się zdecydowanie czym innym.
Avatar
~gość~ / 27 czerwca 2010 o 08:22
Gość napisał:
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)



Tak... z vice juz nie pogadasz od kiedy prezes wyciagnal ja z nizin spolecznych. Tylko po co?
A z drugiej strony to wlasnie szef banku jest dobrym fachowcem w sprawach finansowych.
Wiekszosc pozostalych radnych nie zna sie na niczym... sloma z butow wystaje lub chodzi bez skarpetek...
Avatar
lotto / 21 czerwca 2010 o 12:25
Z tego co wiem to W-ce zajmuje się w banku całkiem czym innym niż gminy więc pewnie mu to lotto
Avatar
rufi / 21 czerwca 2010 o 00:13
Może w końcu W-cePrzewodniczący Rady Miejskiej z PKO doprowadzi swój bank do koryta...... bo na razie albo nie chce, albo jest za krótki na walkę ze starym lisem / i lisicą /
Avatar
Gość / 16 czerwca 2010 o 19:39
To teraz pani viceprezes wejdzie do rady...
:-)
Avatar
Bąbelman / 16 czerwca 2010 o 16:40
Niezawisły wyda wyrok,jest winny ale nie winny.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!