piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Na Wiśle między Puławami a Annopolem powstanie wreszcie most. Będzie można szybciej dojechać z Lublina do Radomia, Starachowic czy Kielc.

Odetchną kierowcy i mieszkańcy, bo nie będą musieli nadkładać po kilkadziesiąt

Mieszkańcy miejscowości nad Wisłą czekają na most od wielu lat. - Byłoby świetnie! Ile czasu byśmy zaoszczędzili - cieszy się Ryszard Kania z Kamienia. - Teraz, żeby dostać się na drugą stronę Wisły, musimy czekać długo na prom lub jechać samochodem ponad 80 km.
- Już dawno powinni go wybudować - uważa Grażyna Trafidło z Kępy Gosteckiej. Najgorzej jest, kiedy jest za niski lub za wysoki poziom wody, bo wtedy prom nie kursuje. - W Solcu, po drugiej stronie Wisły, mamy cmentarz. Wystarczyłoby pokonać rzekę, a musimy jechać 100 km, żeby odwiedzić groby bliskich - żali się Trafidło.

A burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel dodaje: Jakiś czas temu do przyjechali do nas inwestorzy z Włoch. Chcieli wykorzystać działki po byłej cukrowni. Chodzili, rozglądali się, byli wyraźnie zainteresowani. Ale zrezygnowali, kiedy zobaczyli jak trudno tu dojechać.
Most połączy brzegi Wisły między Kamieniem (woj. lubelskie) a Solcem (woj. mazowieckie). Planowane są jeszcze inne inwestycje na drodze 747, m.in. budowa obwodnicy Opola Lubelskiego, Chodla i Bełżyc. Kiedy prace się zakończą, wygodnie pojedziemy z Lublina przez Opole, Lipsko do Iłży, a stamtąd do Radomia, Starachowic czy Kielc.
- To powinno pomóc nam nawiązać lepsze kontakty z mieszkańcami województwa mazowieckiego - mówi burmistrz Wróbel.
- Brak stałej przeprawy na prawie 80-kilometrowym odcinku dużej rzeki to rzecz niesłychana w całej Europie. Most jest potrzebny choćby ze względu na zagrożenia powodziowe - tłumaczy Janusz Wojtowicz, szef lubelskiej delegatury Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Pół miliarda zł na m.in. drogi i budowę mostu mamy już przyznane w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. W marcu decyzję naszego rządu przyklepie Komisja Europejska. Prace przy moście powinny zacząć się do 2013 r.
Ale nie wszyscy są zadowoleni z inwestycji. - Teraz żyjemy spokojnie, cisza dookoła. A jak zaczną jeździć przez naszą ulicę, to będzie ciągły hałas - narzeka Grażyna Pastwa z ulicy mostowej w Kamieniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!