Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 czerwca 2008 r.
21:35
Edytuj ten wpis

Kacperek potrzebuje nowego serca

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 13 A A

Waży zaledwie osiem kilo, tyle co niemowlę. A ma prawie cztery latka. Jedną czwartą życia spędził w szpitalu. Pilnie potrzebuje nowego serca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śpiący, skulony kłębuszek na wielkim, szpitalnym łóżku to Kacperek. Młoda kobieta wpatrująca się w ekran monitorujący pracę chorego serduszka to jego mama Monika Zagrodna.

- Sam nie siądzie na łóżku, nie ma sił - opowiada kobieta. - Nie chodzi, nie rozwija się tak, jak inne dzieci. Je, układa puzzle i śpi. Tak mijają nam dni.

Mama głaszcze drobną rączkę, bo malec płacze przez sen. I mówi, że wszystko zaczęło się, kiedy synek miał 8 miesięcy. - To choroba wrodzona - dodaje. - W sumie około roku spędziliśmy w szpitalach w Łukowie i Lublinie. Nie pomogło.
Chłopczyk cierpi na kardiomiopatię restrykcyjną. Jego serce jest niewydolne.

Opiekująca się Kacperkiem dr Barbara Połecka, kardiolog z DSK, rozkłada ręce:  Codziennie czuję tę bezradność - wzdycha. - Jego choroba jest nieuleczalna. Można stosować tylko leczenie wspomagające. Jedyny ratunek to przeszczep serca.

Chłopczyk jest zakwalifikowany do pilnej transplantacji. Liczy się każdy dzień, bo stan czterolatka się pogarsza. Raz na tydzień lubelscy lekarze kontaktują się z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji "Poltransplantem” w Warszawie. Jednak dawcę dla takiego malucha znaleźć bardzo trudno.

- Zaprzyjaźniona pani doktor z Łukowa poradziła nam, by nie czekać, tylko na własną rękę szukać pomocy - mówi pani Monika. - Znalazła nam szpital w Monachium, który byłby gotowy przeszczepić serce. Potrzeba dużych pieniędzy. Od 100 do 200 tys. euro.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Polsat
Invest Bank S.A

numer konta 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem "dla Kacpra Zagrodnego”.

Wpłaty z zagranicy należy kierować na BIC: IV SEPLPP, IBAN: PL na ten sam numer konta i tym samym dopiskiem.

Doczekał przeszczepu

Prof. Andrzej Kutarski, kardiolog z Lublina, od 10 lat żyje z nowym sercem. Cierpiał na to samo schorzenie co Kacperek. Diagnozę postawiono mu w 1985 roku, zalecając fotelowy tryb życia.

Nie posłuchał, bo jako lekarz wiedział, że jego życie się kończy. Pracował na okrągło - szpital, gabinet prywatny, praca naukowa. Bóle i duszności nasilały się. Chodził z trudem. Jednak podjął decyzję, że dociągnie w pełnym biegu do końca. Zamiast końca nadeszło wezwanie ze szpitala. Znalazł się dawca.

Oddaj swoje organy

Ci, którzy chcą przekazać po śmierci swoje narządy innym, powinni wypełnić specjalne deklaracje i nosić przy sobie. Rozprowadzają je szpitale i przychodnie.

Druki można otrzymać też pocztą, pisząc do Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. transplantacji "Poltransplant”, ul. Lindleya 4, 02-005 Warszawa lub wysłać w tej sprawie email ow@transplantacja.info.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alexandra / 6 lutego 2009 o 13:28
Ludzie badzmy ludzmi i pomozmy kacperkowi.
Ja dzis juz zrobilam przelew na nowe serduszko ♥ dla Kacperka.
Avatar
REMUS / 27 stycznia 2009 o 23:54
Człowiek tyle jest wart ile da z siebie innym.
Avatar
iza / 24 stycznia 2009 o 16:43
Strona internetowa Kacperka

Zapraszam na strone o Kacperku Zagrodnym [url="http://pomozkacperkowi.pl/"]http://pomozkacperkowi.pl/[/url] Prosze przekazac adres tej strony kazdemu kogo znacie i zachecam do wplaty nawet drobnej sumy na konto Kacperka.
Avatar
Ola / 13 stycznia 2009 o 20:32
Pomóżmy Kacprowi! Wpłacajcie każdą sumę!! Tak smutnego dziecka jeszcze nie widziałam. Chce zobaczyć jak się uśmiecha.
Avatar
Slawek W. / 22 listopada 2008 o 22:34
kosa napisał:
Ja myślałem, że nie jest potrzeba zgoda na oddanie organów do przeszczepu a jedynie brak sprzeciwu. Jak jest na prawdę ??

Czlowieku, nie zastanawiaj sie, tylko wplac na konto cokolwiek, tyle na ile Ciebie stac.
Szlag mnie trafia, jak ludzie zaczynaja "filozofowac" publicznie nie po to, aby pomoc, ale zeby zaistniec!
Avatar
Slawek W. / 22 listopada 2008 o 22:30
ika napisał:
To co spotkało Kacperka jest bardzo przykre, nie znam tej rodziny, ale mam nadzieję że uda się nazbierać potrzebne dla niego pieniądze.Kacperku trzymamy za ciebie kciuki.

Nie trzymaj kciukow, tylko wplac pare zlotowek i wtedy szanse malego Kacpra napewno beda duzo wieksze.
Zapytaj sie sasiadow i znajomych, moze i Oni doloza sie do tej wplaty?
Bedzie nas wiecej.... i uratujemy nie tylko Kacperka, ale i kilkanascioro innych malcow.
Chyba, ze juz to co mialas odlozone na przyzwoity cel przekazalas na konto ks. Inkasenta z Torunia.
W takim wypadku wycofuje kazde napisane na ten temat slowo!!!!
Wszak nie jest bezpiecznie zadzierac z Belzebubem.

Nie trzymaj kciukow, tylko wplac pare zlotowek i wtedy szanse malego Kacpra napewno beda duzo wieksze.
Zapytaj sie sasiadow i znajomych, moze i Oni doloza sie do tej wplaty?
Bedzie nas wiecej.... i uratujemy nie tylko Kacperka, ale i kilkanascioro innych malcow.
Chyba, ze juz to co mialas odlozone na przyzwoity cel przekazalas na konto ks. Inkasenta z Torunia.
W takim wypadku wycofuje kazde napisane na ten temat slowo!!!!
Wszak nie jest bezpiecznie zadzierac z Belzebubem. rozwiń
Avatar
ika / 12 czerwca 2008 o 18:39
To co spotkało Kacperka jest bardzo przykre, nie znam tej rodziny, ale mam nadzieję że uda się nazbierać potrzebne dla niego pieniądze.Kacperku trzymamy za ciebie kciuki.
Avatar
trapi / 12 czerwca 2008 o 13:24
O pobieraniu organów od tzw. dawców, uznanych za zmarłych, ciekawy tekst jest tu:
[url="http://breviarium.blogspot.com/2008/06/pobieranie-narzdw-od-zmarych.html"]http://breviarium.blogspot.com/2008/06/pob...od-zmarych.html[/url]

Czy wykorzystano wszystkie możliwości diagnozowania i leczenia?
Dlaczego stawia się na metodę, w której niezbędne jest wycięcie serca innemu dziecku? Czy można zabrać serce jednemu, by żył drugi?
Avatar
kosa / 11 czerwca 2008 o 16:27
Ja myślałem, że nie jest potrzeba zgoda na oddanie organów do przeszczepu a jedynie brak sprzeciwu. Jak jest na prawdę ??
Avatar
niepatka / 11 czerwca 2008 o 14:32
num. konta który jest podany to konto fundacji Polsat.
Avatar
alexandra / 6 lutego 2009 o 13:28
Ludzie badzmy ludzmi i pomozmy kacperkowi.
Ja dzis juz zrobilam przelew na nowe serduszko ♥ dla Kacperka.
Avatar
REMUS / 27 stycznia 2009 o 23:54
Człowiek tyle jest wart ile da z siebie innym.
Avatar
iza / 24 stycznia 2009 o 16:43
Strona internetowa Kacperka

Zapraszam na strone o Kacperku Zagrodnym [url="http://pomozkacperkowi.pl/"]http://pomozkacperkowi.pl/[/url] Prosze przekazac adres tej strony kazdemu kogo znacie i zachecam do wplaty nawet drobnej sumy na konto Kacperka.
Avatar
Ola / 13 stycznia 2009 o 20:32
Pomóżmy Kacprowi! Wpłacajcie każdą sumę!! Tak smutnego dziecka jeszcze nie widziałam. Chce zobaczyć jak się uśmiecha.
Avatar
Slawek W. / 22 listopada 2008 o 22:34
kosa napisał:
Ja myślałem, że nie jest potrzeba zgoda na oddanie organów do przeszczepu a jedynie brak sprzeciwu. Jak jest na prawdę ??

Czlowieku, nie zastanawiaj sie, tylko wplac na konto cokolwiek, tyle na ile Ciebie stac.
Szlag mnie trafia, jak ludzie zaczynaja "filozofowac" publicznie nie po to, aby pomoc, ale zeby zaistniec!
Avatar
Slawek W. / 22 listopada 2008 o 22:30
ika napisał:
To co spotkało Kacperka jest bardzo przykre, nie znam tej rodziny, ale mam nadzieję że uda się nazbierać potrzebne dla niego pieniądze.Kacperku trzymamy za ciebie kciuki.

Nie trzymaj kciukow, tylko wplac pare zlotowek i wtedy szanse malego Kacpra napewno beda duzo wieksze.
Zapytaj sie sasiadow i znajomych, moze i Oni doloza sie do tej wplaty?
Bedzie nas wiecej.... i uratujemy nie tylko Kacperka, ale i kilkanascioro innych malcow.
Chyba, ze juz to co mialas odlozone na przyzwoity cel przekazalas na konto ks. Inkasenta z Torunia.
W takim wypadku wycofuje kazde napisane na ten temat slowo!!!!
Wszak nie jest bezpiecznie zadzierac z Belzebubem.

Nie trzymaj kciukow, tylko wplac pare zlotowek i wtedy szanse malego Kacpra napewno beda duzo wieksze.
Zapytaj sie sasiadow i znajomych, moze i Oni doloza sie do tej wplaty?
Bedzie nas wiecej.... i uratujemy nie tylko Kacperka, ale i kilkanascioro innych malcow.
Chyba, ze juz to co mialas odlozone na przyzwoity cel przekazalas na konto ks. Inkasenta z Torunia.
W takim wypadku wycofuje kazde napisane na ten temat slowo!!!!
Wszak nie jest bezpiecznie zadzierac z Belzebubem. rozwiń
Avatar
ika / 12 czerwca 2008 o 18:39
To co spotkało Kacperka jest bardzo przykre, nie znam tej rodziny, ale mam nadzieję że uda się nazbierać potrzebne dla niego pieniądze.Kacperku trzymamy za ciebie kciuki.
Avatar
trapi / 12 czerwca 2008 o 13:24
O pobieraniu organów od tzw. dawców, uznanych za zmarłych, ciekawy tekst jest tu:
[url="http://breviarium.blogspot.com/2008/06/pobieranie-narzdw-od-zmarych.html"]http://breviarium.blogspot.com/2008/06/pob...od-zmarych.html[/url]

Czy wykorzystano wszystkie możliwości diagnozowania i leczenia?
Dlaczego stawia się na metodę, w której niezbędne jest wycięcie serca innemu dziecku? Czy można zabrać serce jednemu, by żył drugi?
Avatar
kosa / 11 czerwca 2008 o 16:27
Ja myślałem, że nie jest potrzeba zgoda na oddanie organów do przeszczepu a jedynie brak sprzeciwu. Jak jest na prawdę ??
Avatar
niepatka / 11 czerwca 2008 o 14:32
num. konta który jest podany to konto fundacji Polsat.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!