wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Kandydaci wiszą, gdzie chcą

  Edytuj ten wpis

Wicemarszałek województwa, zastępca prezydenta Lublina, czy wreszcie była przewodnicząca KRRiT. Reklamy notabli powieszono niezgodnie z przepisami.

Andrzej Olborski kandyduje do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jest wicemarszałkiem województwa. Plakaty z jego podobizną pojawiły się na drzewach. A to zabronione. Cały rząd jego reklam wisiał m.in. na pniach drzew rosnących wzdłuż ul. Szczebrzeskiej w Zamościu. - Zmusiliśmy kandydata do ich zdjęcia. Dzwonił z przeprosinami - informuje Wiesław Gramatyka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

Pełnomocnik PiS w okręgu wyborczym nr 7 o tej wpadce dowiedział się od nas. - Kandydat sam nie wiesza swoich plakatów, robią to osoby wspomagające kampanię - mówi Andrzej Osowski. - Bywa, że nie wszystko udaje się ogarnąć.

Kłopoty z ogarnięciem ludzi od wieszania plakatów ma także Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. A to właśnie podległy mu Urząd Miasta wydaje zezwolenia na wieszanie reklam wyborczych wzdłuż dróg. Zezwolenia mówią precyzyjnie, że do mocowania reklam na słupach nie można używać drutów a jedynie specjalnych obejm, albo linki z miękkiego tworzywa. Tymczasem plakaty Wysockiego wiszą na drutach.

- Nie miałem świadomości, że jest to zabronione. Plakaty były mocowane w ten sposób - mówi Włodzimierz Wysocki. Czy poleci usunąć druty? - Jeśli uda się to poprawić w tak krótkim czasie, to wydam taką dyspozycję.

Problemy są też z reklamami Elżbiety Kruk, byłej przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. startującej do Sejmu z listy PiS. Jej podobizna spogląda na przechodniów i kierowców z wielkich płacht rozpostartych pomiędzy słupami latarni. Lubelskie Zakłady Energetyczne, które są właścicielem latarni kategorycznie zabroniły rozwieszania reklam między słupami. (DRS, LEW)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
W W
asd
z
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

W W
W W (22 października 2007 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobnie PSL wieszał swoje plakaty na drzewach, słupach i latarniach na zwykłym drucie, niezapominali także zrywać plakatów konkurencji ;)
Rozwiń
asd
asd (18 października 2007 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
krukowa nie ma plakatow klamco.
Rozwiń
z
z (18 października 2007 o 15:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj wieszali plakaty pomiędzy słupami na rondzie Honorowych Krwiodawców!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!