piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Puchar Europy w karate tradycyjnym, przełom w sprawie lotniska w Świdniku i zjazd ministrów kultury w Lublinie - to zdaniem naszych Czytelników najważniejsze roku na Lubelszczyźnie.

Na 10 wydarzeń nominowanych do tytułu Lubelskiego Wydarzenia Roku 2006 przez siedem lubelskich redakcji można było głosować przez ostatnie dwa tygodnie. Bezkonkurencyjni okazali się karatecy. II Puchar Europy "Eventus 2006” w karate tradycyjnym, który odbył się w Lublinie w grudniu 2006 roku zdobył aż 127 430 punktów w głosowaniu czytelników, telewidzów i radiosłuchaczy. - To były perfekcyjnie zorganizowane zawody - ocenił Wladimir Jorga, prezydent Europejskiej Federacji Karate Tradycyjnego.

1. TURNIEJ KARATE

II Puchar Europy "Eventus 2006” zdobył aż 127 430 punktów w głosowaniu czytelników, telewidzów i radiosłuchaczy.
Hala na Globusie zgromadziła ponad 3 tys. widzów. Oklaskom i okrzykom euforii nie było końca, tym bardziej, że w jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie prym wiedli nasi reprezentanci. Pierwsze miejsce Daniela Iwanka i najniższy stopień podium Barbary Marciniak potwierdziły, że praca w lubelskim klubie nie idzie na marne. - Od początku czuliśmy się na siłach, aby przeprowadzić taką imprezę. Sport jest najtańszą formą promocji regionu i należy to wykorzystywać - mówi Andrzej Maciejewski z LKKT.

2. LOTNISKO W ŚWIDNIKU

Na drugim miejscu przełom w sprawie budowy lotniska w Świdniku (42 521 punktów). Wszystko za sprawą 12,85 mln zł, które w listopadzie ub. roku zapłacił Bankowi Pekao SA ówczesny prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski za 123 ha gruntów pod budowę lotniska w Świdniku. Pieniądze pochodziły z Kontraktu Wojewódzkiego. - Wyróżnienie potwierdza, że mieszkańcy regionu chcą mieć lotnisko w Świdniku - mówi Karol Ścibor, prezes spółki Port Lotniczy Lublin.
Na zdjęciu: wojewoda Wojciech Żukowski i prezydent Andrzej Pruszkowski podpisują umowę o przekazaniu pieniędzy na lotnisko.

3. EUROPA SĄSIADÓW

Trzecie miejsce zajął zjazd ministrów kultury Europa Sąsiadów ze 36 320 punktami. W październiku 2006 roku do Lublina zjechało ponad 150 ministrów, wiceministrów, pracowników ambasad, urzędników i przedstawicieli Unii Europejskiej. Wszyscy przyjechali na dwudniowy szczyt ministrów kultury państw Unii Europejskiej. - Tu właśnie znalazła się dziś cała Europa - mówił Vladimir Sucha z Komisji Europejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!