piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Każdy pretekst dobry, żeby zwodzić klienta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2007, 18:19

Ksiądz Roman K. według policyjnych ustaleń po pijanemu uderzył w inny samochód. Twierdzi jednak, że jest niewinny.

Dla pracowników zamojskiego oddziału PZU jego słowa są ważniejsze niż wersja drogówki oraz ofiary wypadku. I dopóki pirat nie zostanie skazany, Adam Kozyra nie ma co liczyć na odszkodowanie z jego ubezpieczenia. O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy wczoraj.
Z policyjnego protokołu, który otrzymał nie tylko poszkodowany, ale także zamojski oddział PZU niezbicie wynika, że sprawcą lipcowego wypadku w Kalinowicach pod Zamościem jest 50-letni ksiądz Roman K. Wtedy był jeszcze wikarym z parafii św. Krzyża a po zdarzeniu został z funkcji kapłańskich zwolniony i skierowany na odwyk. Mimo to, ubezpieczyciel ani myśli pokryć koszt naprawy rozbitego w stłuczce forda. - Próbowałem negocjować, ale dziś znowu powiedzieli, że pieniądze dostanę tylko, jeśli sąd uzna wikarego winnym - opowiadał nam wczoraj Adam Kozyra, którego w Zamościu zapewniono, że takie właśnie są procedury. - Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Aby skomentować ten konkretny, muszę poznać wszystkie szczegóły tego zdarzenia - stwierdziła wczoraj w rozmowie z nami Agnieszka Sobótka z biura prasowego PZU w Warszawie i kazała czekać na bardziej wyczerpującą odpowiedź.
Takiego postępowania nie rozumie Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Ubezpieczonych. Jego zdaniem, PZU powinno wykorzystać wszystkie dostępne środki dowodowe, a więc przede wszystkim policyjną notatkę z przebiegu zdarzenia. Według radcy ubezpieczyciel może brać pod uwagę również zeznania naocznych świadków wypadku. Jednak wersja osoby uznanej przez policję za sprawcę, która na dodatek prowadziła pod wpływem alkoholu, ma ograniczone walory dowodowe dla całej sprawy - uważa prawnik.
Identyczne zdanie na ten temat ma zamojski rzecznik praw konsumenta. - Cała ta sprawa powinna przybrać inny obrót - twierdzi Ryszard Bochniak. - Jeżeli pan Kozyra zgłosi się do mnie z kompletem dokumentów, chętnie pomogę mu dochodzić oczywistych praw.
(MAZ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!