środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Kazimierz Dolny lubelskim Aspen

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2007, 12:33

Dwa nowe wyciągi narciarskie powstaną w gminie Kazimierz. Trzeci w Parchatce jest remontowany. Władze zamierzają wydłużyć sezon turystyczny na cały rok.

W Kazimierzu Dolnym wyciąg narciarski działał od lat 60. ubiegłego wieku. Kryzys przyszedł na początku lat 90. kiedy go ostatecznie zamknięto.
Ale od kilku lat mówi się, że powinien zostać odbudowany. Do tej pory sprawa tkwiła w martwym punkcie. - Nie było możliwości realizacji tych zamierzeń, bo plan zagospodarowania przestrzennego na to nie zezwalał - mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza. - Ale do końca roku powinniśmy uchwalić zmiany, które są w tej chwili w uzgodnieniach.
Co najciekawsze, nowy plan będzie przewidywał utworzenie nie jednego nowego wyciągu, a nawet dwóch. Pierwszy ośrodek, o którym mówi się już od kilku lat, miałby powstać w pobliżu ul. Filtrowej w Kazimierzu. - Czekamy na wszelkie zezwolenia i szukamy inwestora - mówi Zdzisław Kunicki, inicjator pomysłu budowy wyciągu.
Drugi powstanie na obrzeżach Kazimierza, w pobliżu oczyszczalni ścieków w Bochotnicy. - Kiedy zostaną wprowadzone zmiany do planu, zainwestujemy w budowę wyciągów - zapowiada Marcin Świderski, współwłaściciel terenu.
Tutaj trwa już przygotowywanie stoków. Jeden będzie miał 220, a drugi blisko 400 metrów długości. Robotnicy pielęgnują trawę na obu zboczach.
Trzeci wyciąg leżący w pobliżu Kazimierza jest w tej chwili modernizowany przez właściciela. W tym sezonie w Parchatce zamiast jednego, mają być dwa nowe wyciągi sztucznie naśnieżane. -Pozostaje jedynie budowa przyłącza elektrycznego - twierdzi Czesław Byczek, właściciel wyciągu.
Oprócz tych najbliżej Kazimierza są jeszcze trochę bardziej oddalone wyciągi w Rąblowie i Celejowie. - Nie chcemy ze sobą konkurować - zaznacza Marcin Świderski. - Wspólnie możemy reklamować się jako zagłębie narciarskie blisko Warszawy, Lublina i Radomia.
Z planów inwestorów cieszą się także hotelarze. - Sądzę, że nasi goście będą chcieli skorzystać z tej okazji i pojeździć sobie na nartach - mówi Tomasz Schulz, dyrektor generalny hotelu Król Kazimierz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!