sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Kino czy koncert? Imprezy w środę w Lublinie

Dodano: 9 września 2015, 10:17
Autor: Damian Drabik

Gdzie warto się wybrać w środę? Przedstawiamy propozycje.

Sztuka z chmur, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5 zł

Dzieła sztuki – tak jak Mona Lisa – potrafią przetrwać stulecia, ale bywają też chwilowe i ulotne jak zjawiska pogodowe. Na warsztatach organizatorzy opowiedzą o sztuce, która pojawia się i znika; przybiera konkretną postać, by zaraz rozpłynąć się w rzeczywistości. Pokażą prace artystów land artu takich jak Andy Goldsworthy, Changwon Lee, Walter Masona, a także niezwykłe instalacje Tomasa Saraceno i innych artystów.

Koncert Chóru Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniwaskiego, godz. 19, Kościół pw. Świętej Rodziny, Al. Jana Pawła II 11

Chór Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniwaskiego "Lutnia Lubelska".

Koncert: Gospel Rain, godz. 20, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15, bilety 40 zł

Głównym wykonawcą koncertu jest chór Gospel Rain, jeden z najlepszych obecnie pop-gospelowych składów wokalnych w Polsce. Gospel Rain jest kilkudziesięcioosobowym zespołem, kierowanym od 1991 przez Grzegorza Głucha, tworzonym przez wspaniale brzmiący chór oraz grono znakomitych instrumentalistów. Chór Gospel Rain stał się znakomicie rozpoznawalny dzięki telewizyjnemu koncertowi kolęd, nagranemu wspólnie z Golec uOrkiestra w 2013 roku na Jasnej Górze w Częstochowie oraz dzięki wielkim, corocznym Koncertom Chwały w Lublinie. Zespół ma za sobą artystyczną współpracę z tak wspaniałymi postaciami polskiej sceny jak: Maryla Rodowicz, Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Romuald Lipko, Monika Kuszyńska, Patrycja Gola, Beata Bednarz, Piotr Cugowski i wielu innych.

KINO

Miasto Movie: „Bogowie ulicy”, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A, wstęp wolny

Bogowie ulicy – znakomity, realistyczny obraz Davida Ayera ukazujący kulisy trudnej i często ekstremalnie niebezpiecznej pracy policji w Los Angeles. Główną siłą „Bogów ulicy” jest unikalny, paradokumentalny sposób kręcenia filmu. Wszystko w tym obrazie, począwszy od pracy kamery, poprzez dynamiczny, poszarpany montaż, aż po wykorzystanie minikamer przemysłowych i zdjęć z telefonów komórkowych potęguje wrażenie, że uczestniczymy jako widzowie w prawdziwych interwencjach policyjnych na terenie miasta. Swoją cegiełkę dokładają też dwaj główni aktorzy czyli Jake Gyllenhaal i Michael Pena, którzy przeszli wielomiesięczny, wyczerpujący trening, aby jak najlepiej wypaść w swoich rolach.

 

Czytaj więcej o: kultura imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!