Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 marca 2012 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Kino Opolanka się rozbudowuje. Powstanie Opolskie Centrum Kultury

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
Tak się zmieni Opolanka. Koszt modernizacji kina to prawie 6,5 miliona złotych, z czego Unia Europej
Tak się zmieni Opolanka. Koszt modernizacji kina to prawie 6,5 miliona złotych, z czego Unia Europej

Jeszcze w tym roku zakończy się remont kultowego kina Opolanka. Po jego zakończeniu powstanie nowoczesny obiekt, w którym działać będzie Opolskie Centrum Kultury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trwają prace budowlane w kinie Opolanka. – Efekt będzie piorunujący – już zapowiada Dariusz Wróbel burmistrz Opola Lubelskiego. Wiadoma że sala kinowa, która zyska nowoczesną aparaturę projekcyjną-cyfrową, będzie bardziej funkcjonalna. Będzie także pełniła rolę sali widowiskowej. Powstanie także sala do tańca, barek z aneksem gastronomicznym, sala prób, pomieszczenia dla instruktorów, a dla artystów garderoby pod sceną.

– Oczywiście, po remoncie Opolanka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje burmistrz.

Koniec robót budowlanych pierwotnie zaplanowano na wrzesień tego roku. Już wiadomo że opóźnią się, bo kino jest obiektem znajdującym się w rejestrze zabytków, a tym samym wszystkie roboty budowlane muszą być prowadzone pod kontrolą konserwatora zabytków.

Przebudowa kina nie wpłynie na zabytkowy wygląd budynku. – Wręcz przeciwnie, spowoduje, że część historyczna budynku będzie bardziej wyeksponowana i całkowicie odmieniona – tłumaczy burmistrz Wróbel.

Do wyremontowanego kina przeniesie się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, i w efekcie powstanie Opolskie Centrum Kultury. – To pozwoli na stworzenie zupełnie nowej oferty kulturalnej w naszym mieście Pozwoli na organizację imprez i koncertów, pokazów i wernisaży, jakie teraz nie mogły u nas gościć z uwagi na brak odpowiednich pomieszczeń i wyposażenia technicznego – dodaje Krzysztof Ryczek, rzecznik urzędu.

Także kinomaniacy będą zadowoleni, a to za sprawą nowoczesnej aparatury projekcyjnej, której nie powstydziłyby się sale kinowe w dużo większych miastach od Opola.

To jednak nie koniec, bo utworzenie Opolskiego Centrum Kultury, to także korzyści ekonomiczne. – Teraz utrzymanie dwóch oddalonych od siebie, o nie najwyższym standardzie, obiektów – MGOK przy ul. Ogrodowej i kina – generuje zbyt duże koszty utrzymania. Oszczędności pozwolą na wzbogacenie samej oferty kulturalnej przyszłego centrum – planują w urzędzie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaa / 9 marca 2012 o 11:45
Ludzie - doskonele wiecie - znający Opole i miejsce gdzie to kino (jak pisze sie za ponad 6 mln zł. to pewnie najdrożesze w najdalszej okolicy) że nie o drogę dojazdową tu chodzi a o miejsce parkingowe. Tam po prostu nie ma jak podjechec. I tyle w temacie
Avatar
Gość / 9 marca 2012 o 09:02
[quote name='K.K.' timestamp='1331276229' post='607189']
Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak już się zastanowisz do wyślij pretensje do starosty, bo chodzi ci ewidentnie o drogi powiatowe a nie gminne. Wątpie, żeby ktokolwiek w Opolu miał problem z dojazdem do kina.
[/quote]
Kino jest ważne!!! Nie przeczę - będzie gdzie organizować spędy poparcia, a może i bla-bla wyborcze
[quote name='K.K.' timestamp='1331276229' post='607189']
Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak już się zastanowisz do wyślij pretensje do starosty, bo chodzi ci ewidentnie o drogi powiatowe a nie gminne. Wątpie, żeby ktokolwiek w Opolu miał problem z dojazdem do kina.
[/quote]
Kino jest ważne!!! Nie przeczę - będzie gdzie organizować spędy poparc... rozwiń
Avatar
K.K. / 9 marca 2012 o 07:57
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]

Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak już się zastanowisz do wyślij pretensje do starosty, bo chodzi ci ewidentnie o drogi powiatowe a nie gminne. Wątpie, żeby ktokolwiek w Opolu miał problem z dojazdem do kina.
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]

Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak ... rozwiń
Avatar
gaweł / 9 marca 2012 o 07:47
oto typowo polskie (opolskie) poedejście... nie ważne że dzieje się coś fajnego, i tak trzeba to skrytykować.
szanowni krytycy mają najwidoczniej z kulturą tyle wspólnego co i nic.
pozdrawiam i czekam na nowe kino.
Avatar
garou / 8 marca 2012 o 23:02
No i czym ten ptaszek sie szczyci???pieniadze wyrzucone w błoto,zamiast 5 osób przyjdzie do kina 10...rewelacja.!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2012 o 22:40
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]



Dziecko połóż się spać i nie spamuj mi tu. Dlaczego niby gmina Opole ma oddłużać powiatowy szpital? A sprawdziłeś jakiej kategorii jest droga na której budowę czekasz?
Takie posty to zwykły populizm. Kiedyś niezbyt rozgarnięty radny nie zgadzał się na dofinansowanie schetynówki ul. Owocowej z powodu niskich cen skupu jabłek.
Może to on jest autorem posta?
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]



Dziecko połóż się spać i nie spamuj mi tu. Dlaczego niby gmina Opole ma oddłużać powiatowy szpital? A sprawdziłeś jakiej kategorii jest droga na której budowę czekasz? <... rozwiń
Avatar
Kat / 8 marca 2012 o 18:48
A dlaczego do kina mam z dziećmi jeździć do Lublina i wydawać na 4 osobowy wypad 150 zł??????????
Avatar
Darek W. / 8 marca 2012 o 16:15
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
Avatar
aaa / 9 marca 2012 o 11:45
Ludzie - doskonele wiecie - znający Opole i miejsce gdzie to kino (jak pisze sie za ponad 6 mln zł. to pewnie najdrożesze w najdalszej okolicy) że nie o drogę dojazdową tu chodzi a o miejsce parkingowe. Tam po prostu nie ma jak podjechec. I tyle w temacie
Avatar
Gość / 9 marca 2012 o 09:02
[quote name='K.K.' timestamp='1331276229' post='607189']
Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak już się zastanowisz do wyślij pretensje do starosty, bo chodzi ci ewidentnie o drogi powiatowe a nie gminne. Wątpie, żeby ktokolwiek w Opolu miał problem z dojazdem do kina.
[/quote]
Kino jest ważne!!! Nie przeczę - będzie gdzie organizować spędy poparcia, a może i bla-bla wyborcze
[quote name='K.K.' timestamp='1331276229' post='607189']
Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak już się zastanowisz do wyślij pretensje do starosty, bo chodzi ci ewidentnie o drogi powiatowe a nie gminne. Wątpie, żeby ktokolwiek w Opolu miał problem z dojazdem do kina.
[/quote]
Kino jest ważne!!! Nie przeczę - będzie gdzie organizować spędy poparc... rozwiń
Avatar
K.K. / 9 marca 2012 o 07:57
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]

Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak już się zastanowisz do wyślij pretensje do starosty, bo chodzi ci ewidentnie o drogi powiatowe a nie gminne. Wątpie, żeby ktokolwiek w Opolu miał problem z dojazdem do kina.
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]

Po pierwsze jeśli ktoś zaczyna swój wywód od pytania "po co nam kino?" to już zdradza swój obskurantyzm. Po drugie któymi to niby drogami nie można do Opola dojechać? A jak ... rozwiń
Avatar
gaweł / 9 marca 2012 o 07:47
oto typowo polskie (opolskie) poedejście... nie ważne że dzieje się coś fajnego, i tak trzeba to skrytykować.
szanowni krytycy mają najwidoczniej z kulturą tyle wspólnego co i nic.
pozdrawiam i czekam na nowe kino.
Avatar
garou / 8 marca 2012 o 23:02
No i czym ten ptaszek sie szczyci???pieniadze wyrzucone w błoto,zamiast 5 osób przyjdzie do kina 10...rewelacja.!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2012 o 22:40
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]



Dziecko połóż się spać i nie spamuj mi tu. Dlaczego niby gmina Opole ma oddłużać powiatowy szpital? A sprawdziłeś jakiej kategorii jest droga na której budowę czekasz?
Takie posty to zwykły populizm. Kiedyś niezbyt rozgarnięty radny nie zgadzał się na dofinansowanie schetynówki ul. Owocowej z powodu niskich cen skupu jabłek.
Może to on jest autorem posta?
[quote name='Darek W.' timestamp='1331219748' post='607011']
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
[/quote]



Dziecko połóż się spać i nie spamuj mi tu. Dlaczego niby gmina Opole ma oddłużać powiatowy szpital? A sprawdziłeś jakiej kategorii jest droga na której budowę czekasz? <... rozwiń
Avatar
Kat / 8 marca 2012 o 18:48
A dlaczego do kina mam z dziećmi jeździć do Lublina i wydawać na 4 osobowy wypad 150 zł??????????
Avatar
Darek W. / 8 marca 2012 o 16:15
Po co nam kino jak nie możemy do niego dojechać bo .....nie ma dróg ! Po co nam kino ??? Czy nie ma innych wydatków . Jest to decyzja iście polityczna . Decyzja na pobrawienie wizerunku władz . Budować drogi ,przedszkola, oddłużyć szpital .
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 36 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!