niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Niezwykła inwestycja w gminie Ułęż

Chodzą słuchy, że przed laty w koszarach w Podlodowie niedaleko Ułęża szkoliły się służby specjalne. W przyszłości w nowoczesnym kompleksie sportowym będzie tu można zgłębiać tajniki wschodnich sztuk walki
Inwestycja to pomysł dwóch organizacji: Federacji Sportu dla Pokoju Światowego i Polskiego Związku Sportu Budo.
- Zleciliśmy opracowanie projektu, jest gotowy. Mamy przychylność wójta Ułęża, starosty ryckiego. Czekamy jeszcze na część niezbędnych dokumentów z powiatu - mówi Jan Roman Braun, pełnomocnik ds. inwestycji, prezes Polskiego Związku Sportu Budo.

Obiekt ma powstać w Podlodowie, na terenach w przeszłości należących do wojska. Armia pozbyła się ich jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz w części wojskowych budynków mieści się noclegownia dla bezdomnych. Właścicielka terenu, księżna Elżbieta Tarkowska, odstąpiła cztery hektary razem z dwoma powojskowymi budynkami organizacjom sportowym. Nieruchomości mają być przebudowane i po kompleksowej modernizacji zyskać wschodni styl. Pierwszy budynek ma się zamienić w luksusowy pawilon z salami treningowym i konferencyjnymi. W drugim mają być pokoje dla zawodników. Z budynkami będą sąsiadowały cztery korty do tenisa ziemnego oraz boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Obok będzie też kemping.

- To dobra lokalizacja na ośrodek sportowo-wypoczynkowy, dookoła cisza i las. Odległość od stolicy tylko 115 kilometrów, a od Lublina 60. Myślę, że chętnie będą tu przyjeżdżali na szkolenia, obozy, seminaria ludzie zajmujący się sztukami walki - dodaje Jan Roman Braun.
W kompleksie w Podlodowie będzie też można organizować duże zawody sportowe.

Koszt inwestycji na terenie gminy Ułęż to około 20 milionów złotych. Organizacje sportowe chcą je pozyskać z Totalizatora Sportowego, od sponsorów i z wojewódzkiego funduszu przeznaczonego na rewitalizację terenów powojskowych.
- Dobrze było by, żeby coś w gminie zaczęło się dziać. Może po uruchomieniu ośrodka pojawią się kolejni inwestorzy? - zastanawia się Krzysztof Olszak, wójt Ułęża.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!