piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Koalicja pożądana

  Edytuj ten wpis

Władze SLD, UP i PSL będą rekomendować organom statutowym swoich partii utworzenie koalicji rządowej - poinformowali po piątkowych rozmowach liderzy sojuszu, unii i stronnictwa.
W piątek zakończyła się trzecia i ostatnia tura rozmów SLD-UP z PSL. Według szefa UP Marka Pola, nie było mowy o personaliach. Jego zdaniem, na tematy personalne szef sojuszu Leszek Miller będzie rozmawiał po ewentualnej decyzji organów statutowych trzech partii w sprawie kształtu przyszłego rządu.

Marek Borowski powiedział dziennikarzom, że SLD myśli już o personaliach, ale - jak dodał - "w tym przypadku milczenie jest złotem”.
W sobotę zbierają się rady krajowe SLD i UP oraz Rada Naczelna PSL. Mają one zdecydować, czy powstanie rząd koalicyjny z PSL, czy mniejszościowy SLD-UP.
Według Borowskiego, koalicja rządowa - jeśli powstanie - będzie oparta na wzajemnym zaufaniu, przy określeniu ogólnych kierunków współpracy. Zastrzegł, że nie będzie to polegało na spisywaniu konkretów i liczb.
Pol powiedział, że priorytetem zarówno koalicji SLD-UP jak i PSL jest sprawa walki z bezrobociem.
Jednym z głównych tematów piątkowych rozmów były też problemy rolnictwa. Stanisław Dobrzański z PSL podkreślił, że jeśli dojdzie do koalicji, wszystkie trzy ugrupowania wezmą odpowiedzialność za sprawy rolnictwa.
Priorytetem będzie podwyższenie opłacalności i dochodowości produkcji rolnej, działanie na rzecz członkostwa w UE, które - jak mówił - powinno być równoznaczne z objęciem polskiego rolnictwa pełnym zakresem wspólnej unijnej polityki rolnej.
Zdaniem Dobrzańskiego, "jest zgoda SLD” na wprowadzenie podatku importowego, jeśli będzie w tej sprawie pozytywna opinia organizacji międzynarodowych, np. Światowej Organizacji Handlu (WTO).
Tymczasem Marek Belka, kandydat na ministra finansów, podkreślił, że stanowisko SLD w sprawie prób ograniczenia niezależności RPP jest "bardzo ostrożne”. "Mogę powiedzieć jednoznacznie - negatywne” - dodał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!