sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Kolejne samobójstwo. Papieski egzorcysta przyjedzie do Bełżyc?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2011, 19:04

Ks. Gabriele Amorth, oficjalny egzorcysta Państwa Kościelnego i diecezji rzymskiej, odprawił do tej
Ks. Gabriele Amorth, oficjalny egzorcysta Państwa Kościelnego i diecezji rzymskiej, odprawił do tej

Dominik Tarczyński, pochodzący z Bełżyc prezes stowarzyszenia Charyzmatycy, chce zaprosić do miasta papieskiego egzorcystę.

O samobójstwach w Bełżcach pisaliśmy pod koniec kwietnia. W ciągu czterech miesięcy targnęło się tam na życie pięć osób – trzy w styczniu, dwie w kwietniu.

W ostatnią sobotę przy ul. Zamkowej chciał się powiesić 34-latek. Wcześniej wypił toksyczny płyn. Został znaleziony i przewieziony do szpitala w bardzo ciężkim stanie w poniedziałek. Dzień później zmarł.

– Z naszych ustaleń wynika, że to samobójstwo nie wiąże się z wcześniejszymi. Mężczyzna zostawił list pożegnalny, którego treści nie możemy zdradzić – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. Postępowania w sprawie poprzednich samobójstw policja umorzyła, z powodu "braku znamion przestępstwa”.

– Ludzie różne rzeczy mówią: że to narkotyki, dopalacze, kłopoty rodzinne czy z pracą. Ale wielu twierdzi, że to szatan – mówi mieszkanka Bełżyc.

Tę ostatnią wersję przyjmuje pochodzący z Bełżyc Dominik Tarczyński, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Katolików Charyzmatycy. Prywatnie – znajomy ostatniego samobójcy.

– Nie było żadnych symptomów, że może się targnąć na życie – podkreśla Tarczyński. – Czegoś takiego jeszcze w Bełżycach nie było. Ta liczba samobójstw jest przerażająca.

Tarczyński chce zaprosić do miasta ks. Gabriele Amortha, oficjalnego egzorcystę Państwa Kościelnego i diecezji rzymskiej, który odprawił do tej pory ok. 70 tys. egzorcyzmów. – To najbardziej znany egzorcysta na świecie, z którym kilka razy miałem okazję rozmawiać – wyjaśnia. – Szykuję dla niego zaproszenie. Oczywiście, wcześniej skonsultuję to z diecezją.

Ta na razie sprawy nie komentuje. – Poczekajmy na zaproszenie. Zobaczymy m.in., jakie będzie uzasadnienie – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

Mieszkańcy Bełżyc twierdzą, że proboszcz miejscowej parafii odprawia egzorcyzmy po każdej niedzielnej mszy. – Egzorcyzmem jest każde przeżegnanie się znakiem krzyża. Nie ma żadnych specjalnych modlitw. Wszystkie są błogosławieństwem Kościoła – ucina ks. Jarosław Orkiszewski, proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach.

• A odprawia ksiądz modlitwy wypędzające szatana?

- Te też są błogosławieństwem Kościoła – mówi proboszcz.

– To normalna praktyka – dodaje ks. Puzewicz. – W różnych sytuacjach prosi się Boga o zachowanie od zła i szatana.
Zdaniem psychologów, seria samobójstw w Bełżcach może być wytłumaczona naukowo. – Nazywamy to efektem Wertera – mówi dr Anna Siudem, psycholog z UMCS. – To znaczący wzrost samobójstw spowodowany nagłośnieniem samobójstwa jednej, najczęściej znanej osoby.

Od początku roku na terenie województwa lubelskiego samobójstwo popełniło 220 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kalasanty
feliksianek;d;d32d
Nickis
(116) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kalasanty
Kalasanty (18 lutego 2015 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Wypędzam szatana w imię Chrystusa"

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.

fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

Cały wywiad z ks Grefkowiczem znajdziecie w necie

 Chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył co to jest  DOBRO  a  co  to jest ZŁO.

Nie chodzi mi że np  szewc robi dobre buty

Albo moralność  Kalego.

Rozwiń
feliksianek;d;d32d
feliksianek;d;d32d (31 maja 2013 o 21:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zobaczycie mariusz K będzie następny bo widać jest odmieniony jakiś

Rozwiń
Nickis
Nickis (27 lipca 2011 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Paweł' timestamp='1311227655' post='504467']
Ludzie... XXI w. i takie idiotyzmy... Jaki szatan ? Bieda, głupota, owczy pęd, ale nie szatan; średniowieczne gusła... Ręce opadają
[/quote]
Oj, zazdroszczę ja optymizmu...Szatana nie ma???? Żebyś ty się czasem nie zdziwił...
Rozwiń
bojaźliwy
bojaźliwy (26 lipca 2011 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='MW' timestamp='1311708997' post='507083']
Mnie chyba też się przyda egzorcysta po tym co tu http://formlinkus.com/news0042.php przeczytałem coś mnie opętało.
Przekonaj się sam.
[/quote]

Ja pierdzielę,nie zaglądam jeszcze mnie coś opęta-spadam stąd
Rozwiń
pawel
pawel (26 lipca 2011 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Tomasz' timestamp='1311225970' post='504454']
Ludzie potrzebują odnaleźć sens życia, potrzebują pracy by zapewnić dzieciom i rodzinie byt, tu nie egzorcysta lecz dobry gospodarz jest potrzebny, zaproście do Bełżyc posłanki Muchę i Gąsior-Marek a na pewno samobójstwa się zakończą gdy im cudów naobiecują gdy zostaną wybrane do sejmu Bełżyce będą krainą cudu gospodarczego!!!!
[/quote]
Tak Mucha i Gąsior-Marek załatwiłyby tę sprawę.Może dodałbym jeszcze jakąś Strojnowską i Sobczaka.To są ludzie ,którzy potrafią obiecywać,wręczać kwiaty ,leczyć starszych .Tylko ich wybierzcie,a zobaczycie cuda nie z tej ziemi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (116)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!