Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 grudnia 2011 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Kolejowy koszmar powtórzy się w święta? Tłok w pociągu Lublin-Rzeszów (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Kadr z filmu z podróży szynobusem z Lublina do Rzeszowa. (Michał Fabijański)
Kadr z filmu z podróży szynobusem z Lublina do Rzeszowa. (Michał Fabijański)

Kolejarze sami to wczoraj przyznali: na wielu trasach trudno będzie o miejsce. Po południu podali listę połączeń, na które bilet lepiej kupić z wyprzedzeniem. Wśród nich są pociągi odjeżdżające… dzisiaj. I choć szczyt podróży dopiero przed nami, to na lubelskim dworcu już doszło do skandalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tłok w pociągach

Zajętych od 95 do 100 proc. miejsc kolej spodziewa się też w: jutrzejszym pociągu z Zielonej Góry do Zamościa, jutrzejszym "Sztygarze” z Wrocławia (odj. 10.30) do Lublina, piątkowym "Gałczyńskim” z Lublina (odj. 8.22) do Szczecina i powrotnym składzie, który ze Szczecina wyjedzie o godz. 11.20.

Od 80 do 94 proc. frekwencji kolej spodziewa się w dzisiejszych pociągach z Gdyni (odj. 12.06) do Lublina oraz relacji Lublin–Szczecin (odj. o 11.20) i Wrocław–Lublin (odj. o 10.30), a także dwóch jutrzejszych składach: z Lublina (odj. 8.35) do Gdyni i z Bydgoszczy (odj. 12.51) do Lublina.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 24 grudnia 2011 o 16:50
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu.
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu. rozwiń
Avatar
dziat z fioletowymi uszami / 24 grudnia 2011 o 15:02
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
Avatar
. / 24 grudnia 2011 o 12:50
Wystarczyło awaryjnie podstawić 3 komfortowe autobusy turystyczne i pasażerowie byliby zadowoleni.To tylko kwestia dobrej woli. Tabor tylko czeka na wykorzystanie.
Avatar
n2 / 24 grudnia 2011 o 12:43
Tak na marginesie: trwa przebudowa lokomotyw pasażerskich na towarowe, wiec niedługo bez kłamstw złotouści z uśmiechem na twarzy będą mogli powiedzieć, że się nic nie da w tej sprawie zrobić, chociaż oczywiście bardzo by chcieli. Władzy nie tylko trzeba na łapy patrzeć ale i po tył łapać lać a nawet ciąć!
Avatar
Olo / 23 grudnia 2011 o 14:07
Co z tego, że nowy minister, skoro taki sam ilostan taborowy, populiści?
Avatar
m / 22 grudnia 2011 o 14:43
Wczoraj o 16 Interregio trasa Kraków - Rzeszów, ta sama sytuacja. Zapomnieli, że ludzie pojadą na święta ;/
Avatar
podrozny / 22 grudnia 2011 o 13:31
Panie Ministrze Nowak - tak pan rozpotrzyna swoją pracę jako minister odpowiedzialny za funkcjonowanie kolei w POLSCE !!!!!!
NOWY MINISTER A STARE PORZADKI !!!!!
Avatar
rioter / 22 grudnia 2011 o 10:53
Proponuje Sejm. Ewentualnie Belweder.
Avatar
proletariat / 22 grudnia 2011 o 10:07
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

W któryś momencie nadmiar ciśnienia (i negatywnych emocji) będzie musiało mieć gdzieś ujście.

Pytanie gdzie i kiedy?
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

rozwiń
Avatar
robo / 22 grudnia 2011 o 09:44
Normalnie jak w Indiach, niedługo zabraknie miejsca na dachu
Avatar
. / 24 grudnia 2011 o 16:50
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu.
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu. rozwiń
Avatar
dziat z fioletowymi uszami / 24 grudnia 2011 o 15:02
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
Avatar
. / 24 grudnia 2011 o 12:50
Wystarczyło awaryjnie podstawić 3 komfortowe autobusy turystyczne i pasażerowie byliby zadowoleni.To tylko kwestia dobrej woli. Tabor tylko czeka na wykorzystanie.
Avatar
n2 / 24 grudnia 2011 o 12:43
Tak na marginesie: trwa przebudowa lokomotyw pasażerskich na towarowe, wiec niedługo bez kłamstw złotouści z uśmiechem na twarzy będą mogli powiedzieć, że się nic nie da w tej sprawie zrobić, chociaż oczywiście bardzo by chcieli. Władzy nie tylko trzeba na łapy patrzeć ale i po tył łapać lać a nawet ciąć!
Avatar
Olo / 23 grudnia 2011 o 14:07
Co z tego, że nowy minister, skoro taki sam ilostan taborowy, populiści?
Avatar
m / 22 grudnia 2011 o 14:43
Wczoraj o 16 Interregio trasa Kraków - Rzeszów, ta sama sytuacja. Zapomnieli, że ludzie pojadą na święta ;/
Avatar
podrozny / 22 grudnia 2011 o 13:31
Panie Ministrze Nowak - tak pan rozpotrzyna swoją pracę jako minister odpowiedzialny za funkcjonowanie kolei w POLSCE !!!!!!
NOWY MINISTER A STARE PORZADKI !!!!!
Avatar
rioter / 22 grudnia 2011 o 10:53
Proponuje Sejm. Ewentualnie Belweder.
Avatar
proletariat / 22 grudnia 2011 o 10:07
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

W któryś momencie nadmiar ciśnienia (i negatywnych emocji) będzie musiało mieć gdzieś ujście.

Pytanie gdzie i kiedy?
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

rozwiń
Avatar
robo / 22 grudnia 2011 o 09:44
Normalnie jak w Indiach, niedługo zabraknie miejsca na dachu