czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Komendant sam osądził

Dodano: 26 grudnia 2004, 21:05
Autor: (EMA)

Stanisław Żukowski, komendant policji w Tomaszowie Lubelskim, samowolnie umorzył mandat wystawiony profesorowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Może za to stracić stanowisko, a nawet pożegnać się z pracą w policji.

W sierpniu tomaszowscy policjanci zatrzymali samochód, którym jechał Antoni J., kierownik Katedry Ekonomii i Historii Myśli Ekonomicznej na tomaszowskim wydziale zamiejscowym KUL. Profesor, mimo że przekroczył dopuszczalną prędkość, odmówił przyjęcia mandatu. Policja powinna przekazać mandat do sądu, stało się jednak inaczej. – Komendant anulował mandat i zdecydował się zastosować wobec profesora pouczenie. Nie miał do tego prawa – tłumaczy Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Sprawa trafiła jednak do Sądu Grodzkiego w Tomaszowie Lubelskim, a ten wymierzył profesorowi grzywnę. Stało się tak za sprawą donosu do lubelskiej komendy. Dzięki temu kary nie uniknie też komendant. Komenda wojewódzka wszczęła już przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24