poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

W wypożyczalniach sprzętu przybyło nart, wyciągi są po przeglądach technicznych, a ich właściciele pilnie śledzą serwisy z pogodą.

W nadchodzącym sezonie w naszym regonie czynnych będzie kilka stoków. Miłośnikom białego szaleństwa przybędzie też nowy punkt na narciarskiej mapie - Celejów.

Rąblów

- Właśnie jestem w górach, tu pada śnieg. Teraz powoli chcemy ściągnąć opady na Lubelszczyznę - żartował wczoraj Kazimierz Antoń, właściciel wyciągów w Rąblowie.
W tym sezonie na popularnym stoku pomiędzy Nałęczowem a Kazimierzem oprócz trzech dotychczasowych wyciągów orczykowych: 160-, 180- i 300-metrowego uruchomiony zostanie 80-metrowy wyciąg dla dzieci i początkujących.
- W tym roku koncentrujemy się na atrakcjach dla najmłodszych - dodaje Antoń.
Przy stoku będzie także więcej punktów gastronomicznych i dwie wypożyczalnie sprzętu - w sumie około 500 kompletów. Przy wyciągach będą działały elektroniczne bramki.
Batorz
Karty chipowe wprowadza również właściciel wyciągu w Batorzu.
- To pozwoli na szybszą obsługę narciarzy - podkreśla Wojciech Gąska. - Oprócz tego w tym miesiącu zaczynamy montaż wyciągu długości 470 metrów. W ciągu godziny będzie mogło z niego skorzystać ponad 700 osób.
Nowy, lepszy, wyciąg zastąpi dwa mniejsze, z których narciarze korzystali w ubiegłych sezonach.

Chrzanów

Więcej sprzętu w wypożyczalni, a także większy parking czeka na narciarzy w Chrzanowie. Miłośników białego szaleństwa będzie także witała przeszklona arena w kształcie kuli.
- Zróżnicowałem oślą łączkę, tak aby mogły z niej korzystać i osoby, które dopiero zaczynają, i narciarze, którzy radzą sobie trochę lepiej - mówi Piotr Rzetelski, właściciel wyciągu w Chrzanowie.
.

Sulów

Gotowa jest również baza w Sulowie. Będzie to drugi sezon narciarski na tym stoku.
- Teraz już tylko wyglądamy śniegu albo mrozu - opowiada Zbigniew Toporowski, współwłaściciel wyciągu. - Zainwestowaliśmy w armatkę do naśnieżania. Przy braku białego puchu jestem w stanie bardzo szybko naśnieżyć stok.
Lepiej wyposażona będzie również wypożyczalnia sprzętu. W sumie będzie to ponad 300 kompletów nart. Przybędzie także maszyna do konserwacji sprzętu.

Parchatka, Celejów

Narciarze będą też mogli korzystać z malowniczej trasy zjazdowej w Parchatce. Będzie tu dodatkowy wyciąg, a stok będzie oświetlony.
- Nie wiemy jeszcze, jak będzie z zapleczem gastronomicznym i wypożyczalnią - mówi Czesław Byczek, prezes puławskiej firmy Termochem, właściciela stoku. - To zależy od tego, czy uda się doprowadzić prąd.
Na nowym stoku w Celejowie w tym sezonie mają ruszyć dwa wyciągi. Czynna ma być również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!