poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Koniec z chodzeniem po urzędach. Informacje o działkach w internecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2012, 15:52
Autor: Rafał Panas

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Bardzo ciekawy projekt kryje się pod mało atrakcyjną nazwą Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej. Za 16,9 mln zł powstanie dostępna w Internecie baza działek całego województwa. Co to oznacza?

Do końca przyszłego roku każdy będzie mógł bezpłatnie, korzystając z Internetu, sprawdzić granice interesującej działki (pod budowę domu i działalność gospodarczą), zorientować się, co znajduje się w sąsiedztwie, zobaczyć, jak biegną drogi dojazdowe. Zainteresowani dowiedzą się, czy na działce jest prąd, kanalizacja i wodociąg. A także jaki jest stan urządzeń wodnych, kto jest właścicielem nieruchomości i czy nie ma obostrzeń środowiskowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Teraz uzyskanie tych danych wymaga odwiedzenia 4–5 urzędów. – Dostęp do rzetelnych i prawdziwych danych będzie natychmiastowy i z całego świata. Skorzystają wszyscy, którym zależy na czasie i nie chcą chodzić po urzędach – mówi wicemarszałek Sławomir Sosnowski (PSL).

– Wszystkie dane będziemy mieli w jednym miejscu, skorzystamy z jednej strony internetowej – tłumaczy Jacek Jarząbek, prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Dodaje: To niezwykle usprawni pracę geodetów i architektów. Teraz muszą brać mapy z urzędu. A w przyszłości będą one dostępne przez Internet.

Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej ułatwi obrót nieruchomościami, zdobycie zgody na budowę czy handel działkami.
Projekt realizuje Urząd Marszałkowski. – Jednak to nie tylko my odpowiadamy za jego powodzenie – mówi Sosnowski. Dane i informacje muszą dostarczyć do systemu inne urzędy, m.in. starostwa. Żeby zachęcić je do współpracy, Urząd Marszałkowski organizuje konkurs dla powiatów. Mogą starać się o 25 mln zł na budowę systemów informacji przestrzennych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
iat
lolo
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 czerwca 2012 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='iat' timestamp='1339743568' post='639253']
Gdyby się udało byłoby super! Często tego potrzebuję.
[/quote]
Ja bym to samo zrobił z PUP-ami. Speców od zatrudnienia na zielna trawkę (fachowcy!!!!-znajdą szybko robotę ) a informację o wolnych miejcach pracy można ogłaszać w necie. Taniej i mądrzej - ilu pracodawców odważy się ogłosić wolne stanowisko pracy z informacją ""nu" wisz, płacę "najnirzszoł", reszta..... "
Rozwiń
iat
iat (15 czerwca 2012 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby się udało byłoby super! Często tego potrzebuję.
Rozwiń
lolo
lolo (15 czerwca 2012 o 02:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
można prosić o adres?
Rozwiń
!!!
!!! (15 czerwca 2012 o 00:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=5]Jak widać, szykują wprowadzenie podatku katastralnego - czyli nowej corocznej daniny od posiadanych nieruchomości! Po to ta ewidencja, bo wszystko trzeba najpierw skatalogować! [/size]

[size=5]LUDZIE! Czas się obudzić!!![/size]


[size=5]http://zwyczajnie-normalny.nowyekran.pl/post/64553,a-jednak-katastralny-kolejny-cud-tuska[/size]
Rozwiń
sentorino
sentorino (14 czerwca 2012 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
potrzebuje kompasu zeby w tych euro nowinkach odnalesc
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!