piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Konkurs z obawami w tle. Wygra kandydatka starosty?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2012, 19:21

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Czy na wynik dzisiejszego konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Niemcach mogą mieć wpływ znajomości i polityka? Tego boi się część rodziców i nauczycieli.

To już drugi konkurs, pierwszy odbył się 12 czerwca. Wystartowała obecna dyrektorka Elżbieta Rudnicka i ucząca w tej szkole matematyki Ewa Krawiec. Wygrała ta druga. Ale, jak pisaliśmy, Starostwo Powiatowe w Lublinie konkurs unieważniło.

Powód? Lubelski Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że w komisji konkursowej nie było jego przedstawiciela. A powinien być. Nauczyciele i rodzice, którzy się z nami skontaktowali, uważają, że to tylko pretekst. – Pani dyrektor miała obiecane przez starostwo, że wygra, lecz tak się nie stało – twierdzi jeden z nich.

– Te zarzuty są nieprawdziwe – mówił na naszych łamach starosta lubelski Paweł Pikula (PSL). – O pani Rudnickiej mogę się wypowiadać dobrze lub bardzo dobrze. Sprawdziła się na stanowisku.
Starosta zapewnia, że ta opinia nie ma związku z anulowaniem konkursu. – Otrzymaliśmy pismo od ZNP. To był nasz błąd, który zostanie naprawiony.

Podejrzeniami nauczycieli i rodziców była zdziwiona także dyr. Rudnicka. – Nie wiem, skąd takie informacje – mówiła po decyzji o unieważnieniu pierwszego konkursu. – Nie jestem członkiem PSL, nigdy nie startowałam w żadnych wyborach z poparciem tej partii.

Jej konkurentka w międzyczasie zapisała się do ZNP. Czy to oznacza, że szanse Ewy Krawiec w nowym konkursie wzrosły? Zwykle przedstawiciel związku w komisji konkursowej głosuje na nauczyciela, który jest członkiem związku. – Tylko teoretycznie. Mogę się założyć, że tu tak nie będzie i wygra faworytka starosty – mówi osoba związana ze szkołą w Niemcach. – Proszę sprawdzić powiązania szefa ZNP z PSL i starostwem.

Prezes lubelskiego ZNP Janusz Różycki zna się dobrze m.in. ze Sławomirem Zygo, przewodniczącym Rady Powiatu lubelskiego i szefem struktur PSL w Niedrzwicy Dużej. Różycki z tej gminy pochodzi. – To prawda, znamy się. Razem zakładaliśmy komitet wyborczy promujący obecnego wójta – przyznaje Różycki. – Nawet ostatnio rozmawialiśmy. Ale nie było ani słowa o szkole w Niemcach. Zresztą na ten temat nie rozmawiał ze mną nikt ze starostwa.

– To była prywatna rozmowa, w ogóle nie poruszaliśmy tego tematu – przekonuje Zygo. – Pan Różycki jest członkiem niezależnej organizacji. Ja szanuję niezależność komisji konkursowych i w kwestiach żadnych konkursów się nie wypowiadam, nawet prywatnie.

Kogo dziś poprze ZNP? – Rozmawiałem z naszą przedstawicielką w komisji. Powiedziałem, że pani Krawiec ma poparcie związku – zapewnia Różycki. – Wie pan, cuda się zdarzają. Ktoś obieca, że będzie na kogoś głosował, a potem robi inaczej. Ale jeśli okaże się, że nasza przedstawicielka nie zagłosuje na członka związku, będę bardzo zawiedziony. I nie omieszkam publicznie powiedzieć o tym na najbliższym posiedzeniu władz ZNP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kaśka
misiek
nau
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kaśka
Kaśka (7 kwietnia 2013 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem co to znaczy "obiecał, ze zagłosuje na ...". Czyż glosowanie ma na celu wyłonienie kandydata, który przedstawi najlepsza koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki???? Ja przeżyłam konkurs, którego nie uwazniono, pomimo, że prawnik znalazł powazne uchybienia, bo...... no własnie, bo było coś za coś. Juz dawno powinni zrezygnować z organizowania konkursow, bo to jest farsa i marnowanie pieniędzy.
Rozwiń
misiek
misiek (1 sierpnia 2012 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Krawiec popełniła błąd, że zapisała się do ZNP - najpierw jej związek uniewaznia konkurs króry wygrała (mając poparcie wiekszości nauczycieli), potem przedstawicielka ZNP na konkursie oddaje głos na panią Rudnicką, która zwakczała próby zapisania sie przez nauczycieli do związku i stosuje mobing o czym władze związkowe doskonale wiedzą. A za rok okaże się że dyrektorka wraz ze związkiem wywalą ją z pracy pod pretekstem redukcji etatów. Już Pani Krawiec ma przechlapane w pracy, a co się będzie działo pózniej..... . Dziewczyno radzę ci uciekaj z tej szkoły, bo za 4 lata ZSP już nie będzie, bo mało będzie chetnych do nauki w tej szkole jesli działania pani Rudnickiej sie nie zmienią.
Rozwiń
nau
nau (1 sierpnia 2012 o 05:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mamy bardzo kiepskie, uwikłane w układy polityczne związki zawodowe - najbardziej ZNP. Szkoda się do nich zapisywać, potrafią tylko składki zbierać ( 1% płacy zasadniczej), a interesów swoich członków nie bronią. Miał rację Gietrych, że ich ignorował. Jak na razie był to najlepszy minister oświaty.
Rozwiń
lol
lol (31 lipca 2012 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kicia' timestamp='1343755609' post='659437']
Hasło PSL : "bo człowiek najważniejszy jest, ale swój"
[/quote][quote name='kicia' timestamp='1343755609' post='659437']
Hasło PSL : "bo człowiek najważniejszy jest, ale swój"
[/quote] lub inne " Albo jesteś nasz zielony albo obcy i przegrany i nie masz szans "
Rozwiń
kicia
kicia (31 lipca 2012 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hasło PSL : "bo człowiek najważniejszy jest, ale swój"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!