niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Kontrola PIP w Urzędzie Gminy Jastków

  Edytuj ten wpis
Autor: (mag)

Inspektorzy weszli do Urzędu Gminy Jastków po tym, jak jeden z pracowników poskarżył się na mobbing ze strony wójta. Mobbing miał się objawiać m.in. niesłusznie udzieloną naganą i zwiększeniem obowiązków pracy.

Wójt gminy Zbigniew Samoń nie zgodził się na przeprowadzenie wśród pracowników ankiety antymobbingowej, więc inspektorzy nie mogli zbadać, czy wśród pracowników występuje ten problem.

– Ale w urzędzie wprowadzono we wrześniu wewnętrzną procedurę antymobbingową – wyjaśnia Krzysztof Sudoł, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie. – Pracownik, który czuje się mobbingowany, może też pójść do sądu pracy.

Inspektorzy stwierdzili za to uchybienia w zakresie udzielania urlopów wypoczynkowych i nakazali pracodawcy udzielać ich w terminach uzgodnionych z pracownikami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ara
Bob
fan DUDY
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ara
ara (18 lutego 2011 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='stach' timestamp='1286344322' post='357342']
W gminie w Jastkowie trzeba zmienić całą kadrę włącznie z wójtem. Tracą pieniądze unijne, nie potrafią pisać projektów. Załatwić cokolwiek w tej gminie to graniczy z cudem. Same wiejskie cwaniaki. Nie piszę tego z palca. Doświadczyłem tego niestety na własnej skórze.
[/quote]
Rozwiń
Bob
Bob (21 października 2010 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wójtowi pali się grunt pod nogami. Ma wieluuu znajomych wysoko postawionych, ale ich przyszłość też stoi pod znakiem zapytania.
Rozwiń
fan DUDY
fan DUDY (13 października 2010 o 02:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spoko koleś, a że pije i jedzie, a że kłamie w oswiadczeniu i kandyduje - wszak to norma dla zielonej partii
Rozwiń
co to za gościu
co to za gościu (12 października 2010 o 01:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tyn duda to spoko gostek, lubi se chlapnąć
Rozwiń
un
un (6 października 2010 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prokurator naszym przyjacielem jest!!!

dodano: 27 grudnia 2009, 22:15

tagi:DudaKonopnicamandatprokuratorradny

Prokurator bierze pod lupę władze gminy Konopnica
Rafał Panas

Nowa odsłona sprawy kontrowersyjnego radnego Andrzeja Dudy, który został radnym choć nie miał prawa. Teraz prokurator sprawdzi, czy wójt zrobił w tej sprawie to, co do niego należało.


Teraz także wójt może mieć problemy

Andrzej Duda wystartował w ostatnich wyborach samorządowych bezprawnie. Mimo to został wybrany. Mało tego, został nawet przewodniczącym Rady Gminy w podlubelskiej Konopnicy.

Gdy sprawa wyszła na jaw, wójt gminy Mirosław Żydek (PSL) miał obowiązek przygotować uchwałę o wygaszeniu mandatu Dudzie ? pisze do nas Czytelnik. I sugeruje: jeśli tego nie zrobił, to złamał prawo.

Co na to prokuratura? ? Sprawdzimy, czy wójt zrobił to, co do niego należało. Od czynności sprawdzających zależy, czy podejmiemy śledztwo ? zapowiada Dorota Kawa, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie.

Przypomnijmy. Policjanci złapali Andrzeja Dudę (PSL) cztery lata temu podczas jazdy samochodem po alkoholu. Zatrzymany przez patrol uciekał dalej pieszo. Sąd warunkowo umorzył na dwa lata postępowanie przeciw samorządowcowi.

Ale to wystarczyło, żeby nie mógł wystartować w wyborach do samorządu w 2006 roku. Mimo to Duda podpisał oświadczenie, że może ubiegać się o mandat i wystartował.

Sąd okazał się łaskawy dla Dudy. W maju tego roku uznał, że radny nie użył podstępu w celu znalezienia się na liście wyborczej.

Duda wciąż jest radnym. Mandatu nie odebrali mu ani koledzy z Rady Gminy, ani wojewoda Genowefa Tokarska (PSL). Tokarskiej nie przekonało nawet stanowisko szefa Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynanda Rymarza, według którego Duda nie powinien być dalej radnym.

Tymczasem nasz Czytelnik przypomina wyrok sprzed kilku miesięcy: sąd skazał wójta z Czarnej Dąbrówki na Pomorzu ponieważ nie przygotował uchwały o pozbawieniu mandatu radnego, skazanego za jazdę po kielichu. Wójt pożegna się ze stanowiskiem.

Wójt Konopnicy informuje, że przygotował odpowiednią uchwałę. ? Była głosowana w kwietniu 2009 roku. Rada Gminy odrzuciła ten projekt ? stwierdza Mirosław Żydek.

Tyle że wójt nie śpieszył się z postawieniem sprawy na radzie. O tym, że Duda nie miał prawa startować w wyborach poinformowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Czyli napisanie projektu uchwały zajęło wójtowi Żydkowi? siedem miesięcy. Projekt napisał dopiero na wezwanie wojewody, która też ociągała się z wezwaniem radnych do wygaszenia mandatu Dudy.

Dla porównania: prokuratorskie śledztwo w sprawie Dudy ruszyło natychmiast po naszych publikacjach. Tymczasem wójt powtarzał, że nie może opierać się wyłącznie na artykułach prasowych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!