piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Kontrole po tragedii w Kamieniu Pomorskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2009, 12:45
Autor: Dominik Smaga

Gotowy jest już wstępny wykaz budynków z mieszkaniami socjalnymi, które wspólnie skontrolują nadzór budowlany i straż pożarna. W całym województwie jest 45 takich budynków, czego 30 w Lublinie.

- 15 z nich kontrolowaliśmy w ciągu ostatnich trzech lat, w ośmiu wykryto nieprawidłowości - poinformował wczoraj Ryszard Starko, rzecznik straży pożarnej na Lubelszczyźnie. - Uchybienia dotyczyły braku lub złego rozmieszczenia gaśnic, niesprawnych hydrantów, wad instalacji elektrycznej.

Do tej pory straż skontrolowała blok w Chełmie. Lista uwag jest spora: wyjście z budynku jest tylko jedno, choć przy tak długich korytarzach powinny być dwa. Brakuje przeciwpożarowego wyłącznika prądu, zdewastowane są hydranty.

Kiepsko wypadają też bloki socjalne w Lublinie, które oglądał już nadzór budowlany. - W niektórych przypadkach zostały naruszone przepisy nakazujące dbać o należyty stan techniczny budynków - potwierdza Jacek Bogusz z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie. - Budynki częściowo pozbawione są drzwi i okien.

- Owszem, doraźnie może się zdarzyć dykta w oknie zamiast szyby. Ale to efekty dewastacji - przyznaje Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.

Najwięcej zastrzeżeń budzi stan czterech lubelskich baraków socjalnych przy ul. Wrońskiej, w których mieszka ponad 60 rodzin. - Stwierdzenie, że jest niedobrze, to eufemizm - mówi anonimowo jeden z przedstawicieli Ratusza. Ściany są łatwopalne. - Gdybyśmy mieli remontować te ściany, to trzeba by je całkiem wymieniać, czyli burzyć baraki - przyznaje Cichoń.

Lista budynków do kontroli może się jeszcze wydłużyć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!