Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 stycznia 2010 r.
18:17
Edytuj ten wpis

Kontrowersyjna reklama dźwignią ubojni

0 14 A A

Zaufało nam już miliony kurczaków – tak brzmi promocyjny slogan firmy specjalizującej się w... uboju drobiu. Reklama znalazła się nawet na oficjalnej tablicy informacyjnej Świdnika w centrum miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jest śmieszna i poprawia humor – ocenia pani Magda. Nie wszystkim jednak slogan przypadł do gustu. – Autorowi brakuje dobrego smaku i jeszcze paru innych drobiazgów – napisał do nas Czytelnik ze Świdnika.

O zaufaniu kurczaków do ubojni można się także dowiedzieć z samochodów-chłodni, na których umieszczono reklamę. Dzięki nim nazwa firmy szybko stała się znana w całym kraju, a sama reklama zaczęła żyć swoim życiem w Internecie na stronach ze śmiesznymi zdjęciami.

Mirosław Badurowicz, szef reklamującego się w ten sposób Świd-Hurtu nie kryje zadowolenia. – Jeśli reklama budzi emocje, to właśnie o to chodzi – mówi. – Długo szukaliśmy formy, która wywołałaby jakieś reakcje. I wybraliśmy właśnie taki pomysł. Przyznam, że w zdecydowanej większości odzew jest pozytywny, choć wiem, że niektórym nasz banner nie przypadł do gustu.
Mniej entuzjazmu wykazuje burmistrz Świdnika.

– Reklama zupełnie nie przypadła mi do gustu. Choć zdaję sobie sprawę, że ma przyciągać uwagę, między innymi kontrowersyjnymi treściami – uważa burmistrz Waldemar Jakson.

Twierdzi, że jako urzędnik nie ma wpływu na treść reklam. – Nie jestem jednak obłudny, bo przecież kurczaki nie rosną na drzewach i skądś się biorą na naszych stołach – dodaje.

Co ciekawe, m.in. dzięki reklamie ubojni, w centrum Świdnika zamontowano tablicę z planem miasta.

– Takie rozwiązanie zaproponowała nam jedna z firm reklamowych. My przekazaliśmy plan Świdnika, a oni wykonali tablicę i zebrali ogłoszenia. W umowie zastrzegliśmy, że reklamy nie mogą być obsceniczne czy zwracające uwagę golizną – mówi Piotr Jankowski, naczelnik Wydziału Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Świdniku.

Czy reklama ubojni nie koliduje z promocją miasta? – Nie sądzę. Jest trafiona i intrygująca, ale nie kontrowersyjna – uważa Jankowski.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jut / 21 stycznia 2010 o 17:34
Mi reklama się bardzo podoba, jak wszyscy zauważyli przyciąga wzrok. Zastanówcie się czy treść reklamy ma wpływ na smak kurczaka? Z pewnością nie, dlatego to śmieszne, że niektórzy chcą teraz rezygnować z usług Świd-hurtu. Jeśli ktoś jadł do tej pory kurczaki z tej firmy, a teraz przyjdzie do konkurencji, to za pewien czas może przeczytać tam inne hasło, które mu się nie spodoba, i co wtedy? Najwyraźniej zrezygnuje z jedzenia drobiu, i przeżuci się np na ryby Jeśli oczywiście dostawcy nie wymyślą kontrowersyjnej reklamy
Morał dla niektórych: nie jedzcie nic, czego reklama Wam się nie podoba! he he
Mi reklama się bardzo podoba, jak wszyscy zauważyli przyciąga wzrok. Zastanówcie się czy treść reklamy ma wpływ na smak kurczaka? Z pewnością nie, dlatego to śmieszne, że niektórzy chcą teraz rezygnować z usług Świd-hurtu. Jeśli ktoś jadł do tej pory kurczaki z tej firmy, a teraz przyjdzie do konkurencji, to za pewien czas może przeczytać tam inne hasło, które mu się nie spodoba, i co wtedy? Najwyraźniej zrezygnuje z jedzenia drobiu, i przeżuci się np na ryby Jeśli oczywiście dostawcy nie wymyślą kontrowersyjnej reklamy
Morał dla ni... rozwiń
Avatar
diidii / 20 stycznia 2010 o 17:22
reklama jest wieśniacka a ja na pewno od tej pory będę kupować kury z innych miejsc.
choćby z tego względu warto przemyśleć czy takie teksty mogą się realnie przekładać na sprzedaż

natomiast ciekawi mnie ile kosztował ten pożal sie boże artykuł, bo nie wmówicie mi że jakiś dziennikarz zauważył plakacik i postanowil napisać o tym w gazecie
reklama jest wieśniacka a ja na pewno od tej pory będę kupować kury z innych miejsc.
choćby z tego względu warto przemyśleć czy takie teksty mogą się realnie przekładać na sprzedaż

natomiast ciekawi mnie ile kosztował ten pożal sie boże artykuł, bo nie wmówicie mi że jakiś dziennikarz zauważył plakacik i postanowil napisać o tym w gazecie rozwiń
Avatar
specjalista d.s. marketing / 20 stycznia 2010 o 15:47
ŚWD napisał:
Panie Pawle muszę stwierdzić u Pana kompletny brak profesjonalizmu dziennikasrskiego, bo z przykrością stwierdzę fakt, że to nie jest żadna ubojnia, lecz jak sama nazwa mówi HURTOWNIA (a dokładniaj Hurtownia należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny), więc bardzo prosze o sprostowanie tego tematu. Przyznam że reklama jest debeściacka, a dzięki temu artykułowi Dziennik wschodni zrobił tej hurtowni jeszcze większą reklame . Pozdrawiam i życze Panu więcej porywających tematów


Nie jest to głównie hurtowania, firma należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny, ale też zajmuje się robiorem drobiu, co widać w nazwie Zakład rozbioru Drobiu. Reklama bardzo profesjonalnie wykonana. Świadczy chociażby fakt, że została zauważona i jest na forum publicznym. A oto chodzi. Ktokolwiek w przyszłości będzie chciał otworzyć swój sklep, bar, restaurację czy kebaba przypomni sobie, że może zapoznać i skorzystać z oferty tej firmy. Została zauwarzona przez szersze grono, w który znajdą się osoby zainteresowane produktami tej firmy.
wiadczy chociażby fakt, że została zauważona i jest na forum publicznym. A oto chodzi. Ktokolwiek w przyszłości będzie chciał otworzyć swój sklep, bar, restaurację czy kebaba przypomni sobie, że może zapoznać i skorzystać z oferty tej firmy. Została zauwarzona przez szersze grono, w który znajdą się osoby zainteresowane produktami tej firmy. rozwiń
Avatar
ŚWD / 20 stycznia 2010 o 12:01
Panie Pawle muszę stwierdzić u Pana kompletny brak profesjonalizmu dziennikasrskiego, bo z przykrością stwierdzę fakt, że to nie jest żadna ubojnia, lecz jak sama nazwa mówi HURTOWNIA (a dokładniaj Hurtownia należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny), więc bardzo prosze o sprostowanie tego tematu. Przyznam że reklama jest debeściacka, a dzięki temu artykułowi Dziennik wschodni zrobił tej hurtowni jeszcze większą reklame . Pozdrawiam i życze Panu więcej porywających tematów
Panie Pawle muszę stwierdzić u Pana kompletny brak profesjonalizmu dziennikasrskiego, bo z przykrością stwierdzę fakt, że to nie jest żadna ubojnia, lecz jak sama nazwa mówi HURTOWNIA (a dokładniaj Hurtownia należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny), więc bardzo prosze o sprostowanie tego tematu. Przyznam że reklama jest debeściacka, a dzięki temu artykułowi Dziennik wschodni zrobił tej hurtowni jeszcze większą reklame . Pozdrawiam i życze Panu więcej porywających tematów rozwiń
Avatar
jon / 20 stycznia 2010 o 11:44
czytelnik napisał:
Jestem mieszkańcem Włodawy i w sierpniu ub. roku korzystając z usługi firmy Świdhurt po raz pierwszy spotkałem się z tą reklamą, umieszczoną na samochodzie chłodni. Jest fantastyczna i uśmiałem się z niej niesamowicie. Ponad to życzę każdemu i sobie takiej wspaniałej obsługi i uprzejmości, jaka spotkała mnie od pracownika tej firmy p. Andrzeja, którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz DZIEKUJĘ. Pozdrawiam i gratuluję takiej reklamy szefowi firmy i życzę wszystkim jej pracownikom samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać!
P. S. Uważam, że wielu łącznie z gburmistrzem Świdnika po prostu nie posiada elementarnego poczucia humoru, sądząc, że ... kurczaki umieją czytać.


no niektórym to naprawdę dużo nie potrzeba, żeby się uśmiać !


no niektórym to naprawdę dużo nie potrzeba, żeby się uśmiać ! rozwiń
Avatar
czytelnik / 20 stycznia 2010 o 09:24
Jestem mieszkańcem Włodawy i w sierpniu ub. roku korzystając z usługi firmy Świdhurt po raz pierwszy spotkałem się z tą reklamą, umieszczoną na samochodzie chłodni. Jest fantastyczna i uśmiałem się z niej niesamowicie. Ponad to życzę każdemu i sobie takiej wspaniałej obsługi i uprzejmości, jaka spotkała mnie od pracownika tej firmy p. Andrzeja, którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz DZIEKUJĘ. Pozdrawiam i gratuluję takiej reklamy szefowi firmy i życzę wszystkim jej pracownikom samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać!
P. S. Uważam, że wielu łącznie z gburmistrzem Świdnika po prostu nie posiada elementarnego poczucia humoru, sądząc, że ... kurczaki umieją czytać.
Jestem mieszkańcem Włodawy i w sierpniu ub. roku korzystając z usługi firmy Świdhurt po raz pierwszy spotkałem się z tą reklamą, umieszczoną na samochodzie chłodni. Jest fantastyczna i uśmiałem się z niej niesamowicie. Ponad to życzę każdemu i sobie takiej wspaniałej obsługi i uprzejmości, jaka spotkała mnie od pracownika tej firmy p. Andrzeja, którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz DZIEKUJĘ. Pozdrawiam i gratuluję takiej reklamy szefowi firmy i życzę wszystkim jej pracownikom samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać&#... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 08:44
kuzyn prof. Miodka napisał:
ZAUFAŁO ONO, ALE ZAUFAŁY ONE - KURCZAKI. NIE DOŚĆ, ŻE BEZNADZIEJNA REKLAMA, TO JESZCZE Z BŁĘDEM.

to nie jest błąd
Avatar
s / 20 stycznia 2010 o 08:38
Sami fachowcy.. Przecież ta reklama nikogo nie obraża, ani nie robi nikomu krzywdy.
Jakby było coś innego to by wszyscy mówili, że jest nudna (i wtedy nikt by na nią uwagi nie zwrócił), a tak jest coś żartobliwego. Oczywiście wszystkim gburom bez poczucia humoru się nie podoba, na szczęście nic Wam do tego jak się firmy reklamują.
Reklama jest zapamiętywalna i skuteczna, więc jest dobra.
Avatar
kuzyn prof. Miodka / 20 stycznia 2010 o 08:34
ZAUFAŁO ONO, ALE ZAUFAŁY ONE - KURCZAKI. NIE DOŚĆ, ŻE BEZNADZIEJNA REKLAMA, TO JESZCZE Z BŁĘDEM.
Avatar
jon / 20 stycznia 2010 o 08:33
temat nie jest wydumany, reklama nas otacza wszędzie, wpycha się do domów. w większości przypadków o głupiej zawartości i treści.
niektórym się to jednak podoba
Avatar
jut / 21 stycznia 2010 o 17:34
Mi reklama się bardzo podoba, jak wszyscy zauważyli przyciąga wzrok. Zastanówcie się czy treść reklamy ma wpływ na smak kurczaka? Z pewnością nie, dlatego to śmieszne, że niektórzy chcą teraz rezygnować z usług Świd-hurtu. Jeśli ktoś jadł do tej pory kurczaki z tej firmy, a teraz przyjdzie do konkurencji, to za pewien czas może przeczytać tam inne hasło, które mu się nie spodoba, i co wtedy? Najwyraźniej zrezygnuje z jedzenia drobiu, i przeżuci się np na ryby Jeśli oczywiście dostawcy nie wymyślą kontrowersyjnej reklamy
Morał dla niektórych: nie jedzcie nic, czego reklama Wam się nie podoba! he he
Mi reklama się bardzo podoba, jak wszyscy zauważyli przyciąga wzrok. Zastanówcie się czy treść reklamy ma wpływ na smak kurczaka? Z pewnością nie, dlatego to śmieszne, że niektórzy chcą teraz rezygnować z usług Świd-hurtu. Jeśli ktoś jadł do tej pory kurczaki z tej firmy, a teraz przyjdzie do konkurencji, to za pewien czas może przeczytać tam inne hasło, które mu się nie spodoba, i co wtedy? Najwyraźniej zrezygnuje z jedzenia drobiu, i przeżuci się np na ryby Jeśli oczywiście dostawcy nie wymyślą kontrowersyjnej reklamy
Morał dla ni... rozwiń
Avatar
diidii / 20 stycznia 2010 o 17:22
reklama jest wieśniacka a ja na pewno od tej pory będę kupować kury z innych miejsc.
choćby z tego względu warto przemyśleć czy takie teksty mogą się realnie przekładać na sprzedaż

natomiast ciekawi mnie ile kosztował ten pożal sie boże artykuł, bo nie wmówicie mi że jakiś dziennikarz zauważył plakacik i postanowil napisać o tym w gazecie
reklama jest wieśniacka a ja na pewno od tej pory będę kupować kury z innych miejsc.
choćby z tego względu warto przemyśleć czy takie teksty mogą się realnie przekładać na sprzedaż

natomiast ciekawi mnie ile kosztował ten pożal sie boże artykuł, bo nie wmówicie mi że jakiś dziennikarz zauważył plakacik i postanowil napisać o tym w gazecie rozwiń
Avatar
specjalista d.s. marketing / 20 stycznia 2010 o 15:47
ŚWD napisał:
Panie Pawle muszę stwierdzić u Pana kompletny brak profesjonalizmu dziennikasrskiego, bo z przykrością stwierdzę fakt, że to nie jest żadna ubojnia, lecz jak sama nazwa mówi HURTOWNIA (a dokładniaj Hurtownia należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny), więc bardzo prosze o sprostowanie tego tematu. Przyznam że reklama jest debeściacka, a dzięki temu artykułowi Dziennik wschodni zrobił tej hurtowni jeszcze większą reklame . Pozdrawiam i życze Panu więcej porywających tematów


Nie jest to głównie hurtowania, firma należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny, ale też zajmuje się robiorem drobiu, co widać w nazwie Zakład rozbioru Drobiu. Reklama bardzo profesjonalnie wykonana. Świadczy chociażby fakt, że została zauważona i jest na forum publicznym. A oto chodzi. Ktokolwiek w przyszłości będzie chciał otworzyć swój sklep, bar, restaurację czy kebaba przypomni sobie, że może zapoznać i skorzystać z oferty tej firmy. Została zauwarzona przez szersze grono, w który znajdą się osoby zainteresowane produktami tej firmy.
wiadczy chociażby fakt, że została zauważona i jest na forum publicznym. A oto chodzi. Ktokolwiek w przyszłości będzie chciał otworzyć swój sklep, bar, restaurację czy kebaba przypomni sobie, że może zapoznać i skorzystać z oferty tej firmy. Została zauwarzona przez szersze grono, w który znajdą się osoby zainteresowane produktami tej firmy. rozwiń
Avatar
ŚWD / 20 stycznia 2010 o 12:01
Panie Pawle muszę stwierdzić u Pana kompletny brak profesjonalizmu dziennikasrskiego, bo z przykrością stwierdzę fakt, że to nie jest żadna ubojnia, lecz jak sama nazwa mówi HURTOWNIA (a dokładniaj Hurtownia należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny), więc bardzo prosze o sprostowanie tego tematu. Przyznam że reklama jest debeściacka, a dzięki temu artykułowi Dziennik wschodni zrobił tej hurtowni jeszcze większą reklame . Pozdrawiam i życze Panu więcej porywających tematów
Panie Pawle muszę stwierdzić u Pana kompletny brak profesjonalizmu dziennikasrskiego, bo z przykrością stwierdzę fakt, że to nie jest żadna ubojnia, lecz jak sama nazwa mówi HURTOWNIA (a dokładniaj Hurtownia należy do Grupy Handlowej Staropolskie Wędliny), więc bardzo prosze o sprostowanie tego tematu. Przyznam że reklama jest debeściacka, a dzięki temu artykułowi Dziennik wschodni zrobił tej hurtowni jeszcze większą reklame . Pozdrawiam i życze Panu więcej porywających tematów rozwiń
Avatar
jon / 20 stycznia 2010 o 11:44
czytelnik napisał:
Jestem mieszkańcem Włodawy i w sierpniu ub. roku korzystając z usługi firmy Świdhurt po raz pierwszy spotkałem się z tą reklamą, umieszczoną na samochodzie chłodni. Jest fantastyczna i uśmiałem się z niej niesamowicie. Ponad to życzę każdemu i sobie takiej wspaniałej obsługi i uprzejmości, jaka spotkała mnie od pracownika tej firmy p. Andrzeja, którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz DZIEKUJĘ. Pozdrawiam i gratuluję takiej reklamy szefowi firmy i życzę wszystkim jej pracownikom samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać!
P. S. Uważam, że wielu łącznie z gburmistrzem Świdnika po prostu nie posiada elementarnego poczucia humoru, sądząc, że ... kurczaki umieją czytać.


no niektórym to naprawdę dużo nie potrzeba, żeby się uśmiać !


no niektórym to naprawdę dużo nie potrzeba, żeby się uśmiać ! rozwiń
Avatar
czytelnik / 20 stycznia 2010 o 09:24
Jestem mieszkańcem Włodawy i w sierpniu ub. roku korzystając z usługi firmy Świdhurt po raz pierwszy spotkałem się z tą reklamą, umieszczoną na samochodzie chłodni. Jest fantastyczna i uśmiałem się z niej niesamowicie. Ponad to życzę każdemu i sobie takiej wspaniałej obsługi i uprzejmości, jaka spotkała mnie od pracownika tej firmy p. Andrzeja, którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz DZIEKUJĘ. Pozdrawiam i gratuluję takiej reklamy szefowi firmy i życzę wszystkim jej pracownikom samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać!
P. S. Uważam, że wielu łącznie z gburmistrzem Świdnika po prostu nie posiada elementarnego poczucia humoru, sądząc, że ... kurczaki umieją czytać.
Jestem mieszkańcem Włodawy i w sierpniu ub. roku korzystając z usługi firmy Świdhurt po raz pierwszy spotkałem się z tą reklamą, umieszczoną na samochodzie chłodni. Jest fantastyczna i uśmiałem się z niej niesamowicie. Ponad to życzę każdemu i sobie takiej wspaniałej obsługi i uprzejmości, jaka spotkała mnie od pracownika tej firmy p. Andrzeja, którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz DZIEKUJĘ. Pozdrawiam i gratuluję takiej reklamy szefowi firmy i życzę wszystkim jej pracownikom samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać&#... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2010 o 08:44
kuzyn prof. Miodka napisał:
ZAUFAŁO ONO, ALE ZAUFAŁY ONE - KURCZAKI. NIE DOŚĆ, ŻE BEZNADZIEJNA REKLAMA, TO JESZCZE Z BŁĘDEM.

to nie jest błąd
Avatar
s / 20 stycznia 2010 o 08:38
Sami fachowcy.. Przecież ta reklama nikogo nie obraża, ani nie robi nikomu krzywdy.
Jakby było coś innego to by wszyscy mówili, że jest nudna (i wtedy nikt by na nią uwagi nie zwrócił), a tak jest coś żartobliwego. Oczywiście wszystkim gburom bez poczucia humoru się nie podoba, na szczęście nic Wam do tego jak się firmy reklamują.
Reklama jest zapamiętywalna i skuteczna, więc jest dobra.
Avatar
kuzyn prof. Miodka / 20 stycznia 2010 o 08:34
ZAUFAŁO ONO, ALE ZAUFAŁY ONE - KURCZAKI. NIE DOŚĆ, ŻE BEZNADZIEJNA REKLAMA, TO JESZCZE Z BŁĘDEM.
Avatar
jon / 20 stycznia 2010 o 08:33