sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Koperty mają pod górę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2006, 20:20

Kazimierska fundacja chce edukować kierowców, którzy zatrzymują się na miejscach dla niepełnosprawnych. Co z tego, jeśli na większy opór fundacja napotyka w Urzędzie Miasta. Od ponad dwóch miesięcy urzędnicy nie są w stanie wymalować kopert w miejscach do parkowania.

Listopad jest miesiącem, w którym w Kazimierzu trwa kampania parkingowa pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości wśród kierowców i uświadomienie im problemu, jaki robią niepełnosprawnym parkując na ich miejscach.
- Oprócz plakatów i ulotek informacyjnych chcemy działać bardziej aktywnie. Jeśli się uda, będziemy chcieli zorganizować razem z policjantami patrol i wspólnie upominać kierowców, którzy parkują w niedozwolonych miejscach - mówi Zbigniew Samcik, szef Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Miasto Przyjazne Wszystkim.
Oprócz akcji na ulicach, członkowie fundacji będą się spotykać w szkołach z młodzieżą. - Będziemy pokazywać "na żywo” jak wygląda wysiadanie osoby niepełnosprawnej z samochodu i przesiadanie się na wózek. Kierowcy nie wiedzą, że aby to zrobić, potrzebujemy naprawdę dużo miejsca - tłumaczy Samcik.
Głównie z tego powodu pod koniec sierpnia fundacja wysłała do kazimierskiego Urzędu Miasta pismo z prośbą o namalowanie w miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych, poziomych oznaczeń, czyli tzw. kopert. - Takie oznaczenie zapewnia odpowiednie wymiary miejsca postojowego. Bez nich bardzo często kierowcy nie zachowują odpowiedniego odstępu - uważa Samcik.
Od momentu wysłania pierwszego listu minęły już ponad dwa miesiące.
Na początku października fundacja wysłała ponowną prośbę w tej samej sprawie. I tym razem jednak nie doczekała się odpowiedzi.
Zastępca burmistrza Kazimierza, kiedy zapytaliśmy go o sprawę, stwierdził, że odpowiedź została wysłana fundacji właśnie kilka dni temu.
- Zajmiemy się tym na wiosnę. Na pewno miejsca te muszą być odpowiednio oznaczone, ale nie jestem przekonany, czy w takim miasteczku jak Kazimierz warto szpecić ulice kopertami - uważa Maciej Żurawiecki.
W Kazimierzu jest tylko kilka miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie powstały po interwencji Fundacji "Miasto Przyjazne Wszystkim”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!