wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Krasienin: Znaki pomogły na skrzyżowaniu śmierci, ale ronda nie zastąpią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2009, 19:02

Kilkakrotnie spadła liczba wypadków, po tym jak drogowcy zamontowali nowe znaki ostrzegawcze na skrzyżowaniu w Krasieninie pod Lublinem. Mieszkańcy oczekują teraz na budowę obiecanego im ronda.

- W ubiegły wtorek projektant przedstawił nam trzy koncepcje ronda - mówi Stefan Czyżyk, wójt gminy Niemce. - Lada dzień prześlemy je do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który wybierze jedną z nich. Wówczas projektant wykona ostateczną wersję i kosztorys.

Projekty różnią się miedzy sobą tylko szczegółami technicznymi. Rondo udało się tak umiejscowić, żeby nie trzeba było wyburzać żadnego z okolicznych budynków. A to wpłynie na zmniejszenie kosztów inwestycji.

Mieszkańców Krasienina, którzy walczą o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, wspieramy już od lata ub. roku. Wtedy doszło tam do tragicznego wypadku. Auto osobowe zderzyło się z tirem, który staranował zaparkowane na poboczu samochody, a potem rozbił ściany sklepu i banku. Cztery osoby trafiły do szpitala, jedna z nich zmarła. Przyczyna wypadku była taka sama, jak wielu innych, do których doszło w tym miejscu: kierowca jadący w kierunku Lublina nie zauważył, że porusza się drogą podporządkowaną.

Mieszkańcy miejscowości zebrali podpisy pod petycją do władz województwa o przebudowę skrzyżowania. Wspieraliśmy ich w tych działaniach. W naszej obecności Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa, zadeklarował, że drogowcy lepiej oznakują skrzyżowanie, a docelowo zostanie ono przebudowane.

Dodatkowe, bardziej widoczne znaki pojawiły się na skrzyżowaniu jeszcze w sierpniu ubiegłego roku.

- Jest znacznie bezpieczniej - mówi Barbara Mazurek, która tuż przy przecięciu dróg prowadzi kiosk. - Ale wciąż są tacy kierowcy, który jadąc szosą podporządkowaną wjeżdżają na skrzyżowanie, nie patrząc na znaki.

Poprawę bezpieczeństwa potwierdzają policyjne statystyki. - Od stycznia do sierpnia ub. roku doszło tam do aż czterech wypadków i 10 kolizji, osiem osób zostało rannych, jedna zginęła - podaje Jacek Deptuś z lubelskiej policji. - A od września (już po zmianie oznakowania - red.) wydarzył się tylko jeden wypadek i cztery kolizje. Jedna osoba została ranna.

Po wykonaniu dokumentacji ronda przyjdzie czas na realizację inwestycji. Pieniądze, zgodnie z obietnicami władz województwa, mają się znaleźć w budżecie województwa. Realny termin budowy to przyszły rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KIEDY RONDO
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KIEDY RONDO
KIEDY RONDO (19 marca 2009 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A KIEDY PANOWIE Z DYREKCJI ZLECĄ WYKONANIE RONDA NA K-17 W ZAMOŚCIU NA SKRZYŻOWANINIU ULIC: JANA PAWŁA , WYSZYŃSKIEGO I HRUBIEWSZOWSKIEJ?? TO CO TAM TERAZ JEST TO CHYBA EWENEMENT W CAŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ.TO WSTYD JUŻ TYLE LAT I NIKT O TYM NIE POMYŚLI??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!