sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Kronika kryminalna


Komputery archeologów


W piątek rano ujawniono włamanie do Katedry Wydziału Archeologii UMCS. Złodzieje wyłamali kraty w oknie na parterze i skradli komputer wartości 5 tys. zł. Następnie z innego pokoju zabrali komputer wartości 2,5 tys. zł.

Okradli dwie firmy


W nocy z piątku na sobotę złodzieje dostali się do pomieszczeń firmy na ul. Pogodnej. Skradli monitor, twarde dyski i panel sterujący do pilota. Straty wyceniono na ok. 65 tys. zł. Prawdopodobnie ci sami sprawcy włamali się tej samej nocy do innej firmy mającej siedzibę w tym budynku. Skradli dwa komputery, dziewięć obiektywów do kamer przemysłowych i telewizor. Straty wyliczono na 5 tys. zł.

Mogło dojść do katastrofy


W sobotę funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali 17-letniego mieszkańca Chełma, 19-letniego lublinianina i 24-letniego mieszkańca Zemborzyc. Na trasie kolejowej Lublin-Lublin Północny skradli cztery linki dławikowe i sześć złączek międzyszynowych. Mężczyźni, poprzez demontaż tych elementów, mogli doprowadzić do katastrofy kolejowej.

Pirackie płyty


Na targowisku przy al. Unii Lubelskiej policjanci zatrzymali w sobotę 46-letnią obywatelkę Armenii, która sprzedawała nielegalnie wydane płyty CD. Funkcjonariusze zabezpieczyli 204 takie krążki wartości ok. 10 tys. zł.

Jednego zatrzymano


W nocy z piątku na sobotę policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Lublina, który wybił szybę w sklepie jubilerskim przy al. Racławickich. Nie wiadomo jeszcze czy był to wybryk chuligański, czy też próba włamania.

Zginął w pożarze

Dawidy. W nocy z piątku na sobotę
w pożarze domu zginął 75-letni, samotnie mieszkający Józef P. Mężczyzna prawdopodobnie udusił się dymem podczas snu. Ogień powstał w wyniku przeciążenia instalacji elektrycznej. Budynek spłonął doszczętnie. Straty materialne oszacowano na 6 tys. zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24